Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Wydarzenia międzynarodowe w 2017 r.

W SKRÓCIE

 • MSI 2017 odbędą się w São Paulo i Rio de Janeiro, w Brazylii, w dniach 28 kwietnia — 21 maja.
 • Mistrzostwa 2017 zagoszczą tym razem w Chinach, odwiedzając Wuhan, Kanton i Szanghaj w dniach 23 września — 29 października.
 • Podczas finału, 4 listopada, ogłosimy w Pekinie naszych nowych Mistrzów Świata na Stadionie Narodowym, zwanym Ptasim Gniazdem.
 • Poczynając od bieżącego roku, w MSI i Mistrzostwach bierze udział wszystkich 13 profesjonalnych lig LoL.

Przyszłość międzynarodowych wydarzeń profesjonalnych

W 2017 r. wkraczamy na nowe tereny, sprowadzając Mid-Season Invitational (MSI) do Brazylii, a Mistrzostwa Świata League of Legends do Chin. MSI i Mistrzostwa reprezentują szczyt międzynarodowej rywalizacji w League of Legends. W tym roku poszerzamy te turnieje, aby obejmowały wszystkie regiony, a także dawały fanom możliwość oglądania własnych drużyn starających się wywalczyć miejsce wśród najlepszych na świecie.

Wycofujemy International Wildcard (IWC)

Poczynając od bieżącego roku, w MSI i Mistrzostwach bierze udział wszystkich 13 profesjonalnych lig LoL. Wycofujemy wydarzenia International Wildcard i nie będziemy już stosować klasyfikacji IWC.

Nowe rozstawienie

Rozstawienia na MSI i Mistrzostwa będziemy przyznawać w oparciu o wyniki poprzednich turniejów, w tym MSI 2015, Mistrzostw 2015, MSI 2016 i Mistrzostw 2016.

Nowa faza turniejowa: runda wstępna

W celu uwzględnienia wszystkich regionów poszerzymy format turniejowy zarówno na MSI, jak i na Mistrzostwach, o nową fazę: rundę wstępną. Ta nowa faza będzie miała miejsce przed fazą grupową. Format rundy wstępnej i biorące w niej drużyny będą się różniły w przypadku MSI i Mistrzostw.

Nowy wpływ MSI na Mistrzostwa

Oprócz 4 najlepszych regionów MSI, które zajmą cztery najwyższe rozstawienia na Mistrzostwach (podobnie jak w 2016 r.), dodatkowe rozstawienie na Mistrzostwach otrzyma najlepszy spośród regionów BR, CIS, JPN, LAN, LAS, OCE, SEA i TUR.

MSI 2017

Mid-Season Invitational 2017 wybiera się do Brazylii, w której kwitnie scena profesjonalna i rośnie grono pełnych pasji fanów. Poniżej podajemy harmonogram i miasta, które odwiedzimy w Brazylii:

 • Runda wstępna: 28 kwietnia–1 maja, 3–4 maja i 6 maja w CBLOL Studio w São Paulo
 • Faza grupowa: 10–14 maja w Rio Arena w Rio de Janeiro
 • Faza pucharowa: 19–21 maja w Rio Arena w Rio de Janeiro

Aby uzyskać więcej informacji na temat MSI 2017 włącznie z formatem, rozstawieniem i wyjaśnieniem, jak wyniki turnieju wpłyną na Mistrzostwa 2017, kliknijcie tutaj.

Mistrzostwa 2017

Po raz pierwszy sprowadzamy Mistrzostwa Świata 2017 do Chin. Oto, dokąd się wybierzemy, by oglądać najlepsze na świecie drużyny ścierające się o Puchar Przywoływacza:

 • Runda wstępna: 23–26 września i 28–29 września w Wuhan Sports Center Gymnasium w Wuhan
 • Faza grupowa: 5–8 października i 12–15 października w Wuhan Sports Center Gymnasium w Wuhan
 • Ćwierćfinały: 19–22 października w Guangzhou Gymnasium w Kantonie
 • Półfinały: 28–29 października w Shanghai Oriental Sports Center w Szanghaju
 • Finał: 4 listopada na Stadionie Narodowym w Pekinie (Ptasie Gniazdo)

Aby uzyskać więcej informacji na temat Mistrzostw 2017, m. in. formatu i rozstawienia, kliknijcie tutaj.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.