Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Wybierzcie bohatera do aktualizacji w roku 2020!


Mamy pięć opcji. Którego bohatera powinniśmy zaktualizować w przyszłym roku?

Aktualizacja grafiki i rozgrywki polega na przeprojektowaniu bohatera od zera włącznie z jego rozgrywką, wyglądem, historią, animacjami, nagraniami głosu… i całą resztą. Jest to dla nas okazja, by przystosować starszych bohaterów do nowoczesnych standardów, jednocześnie wzmacniając te cechy, za które gracze już ich uwielbiają. Tym razem chcemy, żebyście wy pomogli nam wybrać jednego z bohaterów, których zaktualizujemy w 2020 roku! Wyselekcjonowaliśmy piątkę bohaterów, którzy według nas najpilniej potrzebują aktualizacji, i zobowiązujemy się pracować nad tym, którego wybierzecie.

Czas na głosowanie macie do 8:59 CEST 16 maja. Głosy możecie oddawać na dole strony. Po oddaniu głosu nie można go zmienić, więc wybierajcie z namysłem.

Pomówmy o tym, jak podejdziemy do aktualizacji każdego z tych bohaterów.

Fiddlesticks

Fiddlesticks już od pewnego czasu jest na liście bohaterów, których chcielibyśmy zaktualizować, ponieważ ogólnie nie zniósł za dobrze próby czasu. Naszym głównym celem aktualizacji Fiddlesticksa byłoby wprowadzanie jego motywu „przerażającego stracha na wróble, który pojawia się znikąd” na całkiem nowy poziom. Ma to dotyczyć zarówno jego wyglądu, jak i rozgrywki. Chcemy zachować jego unikalny styl rozgrywki maga-dżunglera, a także charakterystyczną dla niego superumiejętność, Chmarę Kruków. Ponadto chcemy dodać więcej kontr i zwiększyć satysfakcję z podstawowego zestawu, jednocześnie zapewniając mu lepszą synergię z Chmarą Kruków.

fiddlesticks

Shyvana

Chociaż ogólna jakość wyglądu i zestawu Shyvany nie jest tak niska jak w przypadku niektórych bohaterów w tej ankiecie, Shyvana należy do kategorii bohaterek takich jak Irelia lub Akali, które przed przeróbką nie w pełni realizowały założenia swojego motywu. Gdybyśmy mieli zaktualizować Shyvanę, chcielibyśmy naprawdę ożywić koncepcję „wojowniczki, która przemienia się w ziejącego ogniem smoka”. Zrobilibyśmy to, zachowując jej styl rozgrywki zadającej obrażenia wojowniczki, jednocześnie sprawiając, by postać smoka lepiej wyrażała motyw niszczycielskiego, ziejącego ogniem potwora, który znacznie bardziej odróżnia się od jej ludzkiej postaci.

shyvanna

Nocturne

Nocturne to interesujący przypadek: jest jednym z najpopularniejszych bohaterów wśród graczy, którzy dopiero zaczynają w League, ale większość z nich przestaje nim grać wkrótce po jego wypróbowaniu. To wskazuje na to, że rozgrywka i koncepcja wizualna Nocturne’a są bardzo wyraziste, ale bohater nie całkiem wprowadza je w życie w grze. Gdybyśmy aktualizowali Nocturne’a, chcielibyśmy zrealizować obiecywany motyw żyjącego koszmaru, który spowija wrogów nieprzeniknioną ciemnością. Aby tego dokonać, zachowalibyśmy jego charakterystyczną superumiejętność, tworząc uzupełniający ją głębszy i bardziej satysfakcjonujący podstawowy zestaw umiejętności. Ponadto ulepszylibyśmy wygląd bohatera, aby zasługiwał na swój tytuł Wiecznego Koszmaru.

nocturne

Dr. Mundo

Grafika i animacje Dr. Mundo wymagają mnóstwa pracy, ale jego zestaw przetrwał upływ lat całkiem nieźle w porównaniu z niektórymi innymi kandydatami. Gdybyśmy mieli aktualizować Mundo, chcielibyśmy bardziej skupić się na jego motywie przerażającego, choć komicznego, masochistycznego szaleńca, który idzie, dokąd ma ochotę i robi, co chce. Jeśli chodzi o rozgrywkę, chcielibyśmy utrzymać jego niszową pozycję niezniszczalnego samoleczącego się superobrońcy — ponieważ to aktualnie wyróżnia go w składzie — a także jego charakterystyczne tasaki. W tej chwili jego umiejętności W i E nie zapewniają zbyt dużej satysfakcji ani możliwości podejmowania decyzji, dlatego zamierzamy wymienić lub ulepszyć obie te umiejętności.

dr-mundo

Volibear

Po publikacji Volibeara jego zestaw nie sprawdził się za dobrze, a rozgrywka okazała się niezadowalająca do tego stopnia, że jest najrzadziej wybieranym do gry bohaterem spośród przedstawionych w tej ankiecie. Ponadto jego rola w Runeterze bardzo ewoluowała odkąd został opublikowany, więc gdybyśmy aktualizowali Volibeara, chcielibyśmy mieć pewność, że pozostanie imponującym, zasilanym błyskawicami półbogiem Freljordu. Jeśli chodzi o zestaw, chcielibyśmy, żeby był mniej skrajny, jednocześnie zapewniając Volibearowi bardziej unikalną tożsamość w rozgrywce, która wyróżniałaby go w składzie bohaterów League. Dodatkowym celem zmian jego zestawu byłoby sprawienie, by rozgrywka zaczęła sprawiać wrażenie kierowania niepowstrzymaną siłą, która naciera na wrogów z impetem rozwścieczonego niedźwiedzia.

volibear

Kilka innych przydatnych informacji: bohaterowie, którzy nie wygrają w głosowaniu, z pewnością nie stracą szans na otrzymanie VGU i będą brani pod uwagę w przyszłych aktualizacjach. Ci bohaterowie nie muszą znaleźć się wśród pięciu bohaterów, których zaktualizujemy w następnej kolejności — być może najpierw zdecydujemy się na aktualizację innych bohaterów. W zależności od tego, jak zareagujecie to głosowanie, możemy rozważyć ponowne przeprowadzenie takiego głosowania, ale nie zamierzamy rozstrzygać głosowaniem przyszłości każdego VGU. A poza tym istnieje szansa, że bohater, który wygra głosowanie, nie dostanie faktycznie pierwszego VGU w 2020 roku, bo zależy to przede wszystkim od tego, jak sprawnie przebiegną pierwsze przygotowania do prac.

A zatem… Który bohater powinien dostać aktualizację w 2020 roku?

Głosuj teraz

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.