Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Właściciel Moscow 5 oskarżony o hacking

Dla części z Was drużyna Moscow 5 to prehistoria, dlatego dla tych z Was którzy stosunkowo niedługo grają w League of Legends należy się małe słowo wstępu. Drużyna występująca obecnie jako Gambit Gaming dopiero na początku tego roku obrała swoją aktualną nazwę. Wcześniej występowała pod mianem Moscow 5 osiągając ogromne sukcesy i dominując scenę League of Legends sezonu drugiego (byli bezapelacyjnie najlepsi na europejskiej i amerykańskiej scenie). Jednakże pod koniec zeszłego roku zaczęły wypływać problemy organizacji Moscow Five – jej właściciel został aresztowany w Amsterdamie. Jak się okazało nie było to lekkie przewinienie na światło dzienne zaczęły wyciekać plotki o oskarżeniu o udział w międzynarodowej grupie przestępczej.

Sytuacja ta bardzo niekorzystnie wpływała na sytuację w zespole – organizacja miała duże problemy techniczne w związku ze zniknięciem jednej z kluczowych dla niej osób. W końcu 10 stycznia Moscow Five zostało oficjalnie bez dywizji League of Legends. Drużyna prowadzona przez Alex Icha zaczęła szukać organizacji, która przyjmie ich pod swoje skrzydła. Liczne spekulacje co do możliwych organizacji nie sprawdziły się i drużyna zdecydowała się założyć własną organizację pod nazwa Gambit Gaming.

league of legends

To tyle tytułem przydługiego wstępu. Teraz czas na wisienkę na torcie – czyli rozwiązanie sprawy Dmitra ‘ddd1ms’ Smilianetsa. 25 lipca dowiedzieliśmy się, że został on już oficjalnie oskarżony o udział w “największym incydencie hackingu i włamania do baz danych na terenie USA”. Dmitr jest wśród grupy 5 Rosjan/Ukraińców oskarżonych o stworzenie sieci hackingu, która wykradła numery ponad 160 milionów kart kredytowych i debetowych. Z zebranego materiału dowodowego wynika, że był on odpowiedzialny za sprzedaż wykradzionych danych.

Smilianets przebywa obecnie w USA i w przyszłym tygodniu pojawi się przed obliczem sądu. Jest on pod opieką amerykańskiego adwokata, który stwierdził, że proces będzie skomplikowany i z pewnością długi.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.