Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Witajcie w League of Legends European Championship.

EU LCS wyewoluowało. Teraz jesteśmy League of Legends European Championship — w skrócie LEC. Tutaj macie wszystko, co musicie wiedzieć.

Co znaczy LEC?

LEC znaczy League of Legends European Championship. To nowa nazwa European League of Legends Championship Series (EU LCS), najlepszej na kontynencie ligi zrzeszającej profesjonalne drużyny League of Legends. Ale znaczenie na tym się nie kończy.

Czyżby? W takim razie, co naprawdę znaczy LEC?

Chcemy, żeby LEC była najbardziej interesującą ligą e-sportową, jaka istnieje. Naszą misją jest zjednoczenie naszej różnorodnej społeczności poprzez wspólną miłość do gry i stworzenie niezapomnianych chwil poprzez niezrównane profesjonalne rozgrywki. Wojujemy razem. To nasza propozycja i mamy nadzieję, że nią przystaniecie.

Dlaczego zmieniliśmy markę?

Chcieliśmy nazwy — i designu — które lepiej uchwyciłyby naszą wyjątkową markę oraz nasze nastawienie. Chcemy, żeby ludzie mieli poczucie przynależności i żeby byli dumni z bycia innymi. Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom względem nas, w związku z czym zdecydowaliśmy odejść od naszej starej nazwy na rzecz czegoś oryginalnego.

1

O co chodzi z nowym logo?

Chcieliśmy charakterystycznej ikony, którą LEC mogłoby nazwać własną, więc wymyśliliśmy ten znak, który reprezentuje wybuchową energię naszej ligi i starcie najlepszych europejskich drużyn.

Jak będzie wyglądał format ligowy w 2019 roku?

Ogólnie rzecz biorąc, nie będziemy wiele zmieniać, ale być może wprowadzimy kilka drobnych poprawek. W nadchodzących tygodniach powiemy więcej na ten temat.

Jakie drużyny zobaczymy?

W pierwszym sezonie LEC zmierzy się mieszanka drużyn starych i nowych, wyselekcjonowanych z całej Europy. Znajdziemy tam Mistrzów Świata, triumfatorów Rift Rivals, zwycięzców splitów oraz parę powracających twarzy i innych składów, które debiutują na scenie europejskiej:

  • Fnatic

  • Schalke 04

  • G2 Esports

  • Misfits Gaming

  • Origen

  • exceL Esports

  • Rogue

  • SK Gaming

  • Splyce

  • Team Vitality

Możecie przeczytać wszystko na temat drużyn LEC tutaj: http://eu.lolesports.com/pl/LEC.

2

Kogo zobaczymy na ekranach?

Wkrótce ujawnimy więcej informacji o pełnej obsadzie naszego genialnego zespołu transmisji na sezon LEC 2019.

Kiedy zaczyna się sezon?

Drużyny zstąpią na Summoner’s Rift w piątek 18 stycznia 2019 roku, ponieważ to właśnie wtedy rozpocznie się pierwsza gra LEC.

Co stanie się z EU LCS?

Praktycznie rzecz biorąc — nic! LEC jest kolejnym krokiem w ewolucji EU LCS, następną kartą w podręcznikach historii najlepszych europejskich rywalizacji. Zmieniliśmy wygląd, sprawiamy inne wrażenie, ale większość tego, co stanowiło istotę EU LCS — nasza kultura, nasza historia i nasze tradycje — pozostało bez zmian. To po prostu kolejny krok w naszej podróży, której celem jest stanie się najbardziej interesującą ligą e-sportową, jaka istnieje.

3

Jest szansa dostać jakieś nowe tapety?

Mamy już nową ligę i nową markę, więc teraz czas, abyście wy sprawili swojemu smartfonowi i pulpitowi nowy wygląd. Pokażcie swoje wsparcie dla sezonu LEC 2018 w domu i poza nim dzięki naszym specjalnym tapetom, które pozwolą wam wymachiwać flagą europejskiego League of Legends gdziekolwiek jesteście.

08_4k
07_4k
06_4k

Odwiedźcie stronę instagram.com/lolesports, żeby zgarnąć te tapety w wersji na urządzenia przenośne.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.