Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Wielkie zmiany w drużynach amerykańskiego LCS-u

Gigantyczne przetasowania dotknęły zespoły występujące w NA LCS. Wielu zawodników rozstało się z dotychczasowymi formacjami, a w kuluarach powstaje z tego powodu wiele spekulacji. Część z nich brzmi jednak dość autentycznie, głównie ze względu na zaufane źródła informacji. Niemniej zanim informacje zostaną oficjalnie potwierdzone należy wziąć pod uwagę pewien margines błędu.

Choć zarówno amerykańskie jak i europejskie rozgrywki borykają się z dość poważnymi roszadami wewnątrz ekip to jednak po drugiej stronie Oceanu Atlantyckiego panuje znacznie większy chaos. Ostatnio dało się przeczytać nowinę jakoby legendarny koreański toplaner MaKNooN miał przenieść się do Ameryki. Teraz otrzymaliśmy nieco więcej szczegółów na ten temat. Mianowicie Alex Penn, były trener/analityk Cloud 9 poinformował jak prawdopodobnie będzie wyglądał skład nowego zespołu, który ma zamiar walczyć o awans do LCSu w Turnieju Rozszerzającym. W rosterze mieliby znaleźć się:

    • Yoon “MakNooN” Ha-woon – toplane
    • Joshua “NintendudeX” Atkins – jungle, gracz ten ma za sobą występy w trzech splitach NA LCS
    • Choi “huhi” Jae-hyun – midlane, mający za sobą występy w OGN były gracz środkowej alei dla Bigfile Miracle
    • Zach “Nien” Malhas ADC, znany przede wszystkim z występów na górnej alei w CLG, ale ma na swoim koncie także grę w kilku zespołach właśnie na pozycji ADC, a także epizod na środkowej linii
    • Nicolas “Gleebglarbu” Haddad – były support przede wszystkim Teamu SoloMid oraz Cloud 9 Eclipse

Wiele wskazuje na to, że zawodnicy będą występować  pod szyldem fnLMQ , gdyż poprzedni gracze tej formacji najprawdopodobniej powrócą do chińskiego LPL, bądź pozostaną w Ameryce poszukując innego zespołu (pojawiały się pogłoski, że XiaoWeiXiao został wyrzucony z ekipy, natomiast Vasiliemu i Morowi skończyły się kontrakty). Zostało to potwierdzone na twitterze:

Także fnTeam SoloMid po niezadowalających wynikach na arenie międzynarodowej nie ustrzegł się zmian. Z zespołu odszedł Maurice “Amazing” Stückenschneider. Według nowych przepisów do drużyny musi dołączyć teraz zawodnik z północnej Ameryki (Riot zezwala jedynie na dwóch graczy spoza regionu, a w zespole są już Bjergsen oraz Lustboy), lecz pewne luki w przepisach zdają się podważać tę tezę. Tak czy inaczej pojawiły się głosy jakoby TSM złożył ofertę duńskiemu dżunglerowi Teamu Coast Lucasowi “Santorinowi” Larsenowi.

Zupełnie póki co nie wiadomo co stanie się z allCounter Logic Gaming. Pewne póki co jest jedno – w kolejnym sezonie z pewnością nie zobaczymy na topie Shina “Serapha” Wu-Yeonga. Spekuluje się, że do CLG mieliby dołączyć William “Scarra” Li (jako trener) oraz Darshan “ZionSpartan” Upadhyaha (górna aleja), którzy opuścili szeregi Teamu Dignitas. Z zespołu odszedł natomiast Marcel “Dexter” Feldkamp. Pewne źródła podają także, że na środkowej linii być może Austina “LiNka” Shina zastąpi Zachary “mandatorycloud” Hoschar. Zdaje się mieć to sens zważywszy, że Link w przeszłości występował już w CLG na pozycji dżunglera.

(zdjęcie można otworzyć w nowej karcie i powiększyć)

Niewiele mniejszy bałagan panuje w obozie roccTeamu Dignitas, które pożegnało się z dwoma wspomnianymi członkami ekipy, a teraz z drużyny odszedł także strzelec Michael “Imaqtpie” Santana. Można usłyszeć opinie głoszące, że kandydatem do zastąpienia sympatycznego ADC jest 10. zawodnik koreańskiego SoloQ występujący pod nickiem Core JJ, jednakże jest to informacja o małej wiarygodności.

Dodatkowo slkTeam Curse poszukuje ADC po tym jak David “Cop” Roberson został przesunięty do Curse Academy. W kontekście dołączenia do tej drużyny wymieniany jest Chae “Piglet” Gwang-jin. Zdaje się, że informacja ta może być prawdziwa ze względu na duże możliwości finansowe tej organizacji, a jednocześnie dość wątpliwe biorąc pod uwagę nieprzekonywujące wyniki sportowe formacji.

Tymczasem niewiele wiadomo na temat poważniejszych zmian w cwEvil Geniuses. Pewnym jest tylko to, że legendarny dżungler Stephen “Snoopeh” Ellis nie jest już członkiem tej formacji. Trwają też spekulacje nad przyszłością Shina “Heliosa” Dong-jina, ale wydaje się, że jeśli organizacja nie zdecydowała się na kontynuowanie współpracy ze Snoopehiem to koreański zawodnik zostanie w EG.

Przetasowania nie ominęły również slkComplexity. Z zespołem pożegnali się Robert “ROBERTxLEE” Lee (ADC) oraz Neil “PR0LLY” Hammad (mid). W miejsce tego drugiego został zakontraktowany Greyson “Goldenglue” Gilmer. Natomiast na pozycji strzelca prawdopodobnie znajdzie się Shan “Chaox” Huang. Należy jednak pamiętać, że drużyna ta nie ma jeszcze pewnego miejsca w NA LCSie po porażce w spotkaniu barażowym z Teamem 8.

Jedynie wgg Cloud 9 po raz kolejny nie są zapowiadane żadne zmiany personalne.

Nowy sezon amerykańskich rozgrywek już zapowiada się niesamowicie interesująco, a do rozpoczęcia wiosennego splitu jeszcze dużo czasu…

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.