Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

W najbliższym czasie czeka nas koniec z dużymi zmianami

Przez ostatnie pół roku Riot stosunkowo często decydował się na wprowadzanie zmian o większej skali, jednak wszystko wskazuje na to, że teraz czeka nas względny spokój jeśli chodzi o ilość wprowadzanych modyfikacji.

Zapowiedział to jeden z pracowników Riotu, który przy okazji przyznał, że ostatnio wprowadzone zmiany mid-sezonowe wprowadziły więcej zamieszania niż zakładano, co związane było z rozbiciem tych zmian na kilka patchy przez co w grze brakowało przez dłuższy okres czasu stabilności. W związku z tym w przyszłości możemy spodziewać się, że zmiany mid-sezonowe ponownie będą skupione do jednej pojedynczej aktualizacji.

Wracając jednak do tematu rozmiaru patchy to zgodnie z zapowiedziami aż do następnego przed-sezonu spodziewać możemy się tylko zmian w balansie udoskonalających grę, w połączeniu z drobnymi zmianami systemowymi takimi jak chociażby już zapowiadane poprawki związane ze snowballem we wczesnej fazie gry. Związane jest to oczywiście z faktem, że w drugiej części roku powoli kończy się sezon rankingowy, a do tego coraz bardziej zbliżają się Mistrzostwa Świata, przez co Riot co roku chce raczej ograniczać ilość zmian wprowadzanych w tym okresie. Niewykluczone, że oznacza to iż już nigdy nie zobaczymy takiego systemu jaki obecny był na początku sezonu 2018 (wprowadzanie najpierw dużego, a następnie małego patcha), jako że obecnie w Riocie mają trwać rozmowy o tym czy takie podejście jest właściwe. Nie wykluczony pozostaje chociażby scenariusz, w którym system ten zostanie utrzymany, jednak zostanie on zmodyfikowany w taki sposób by normalne patche miały mniejszą skalę (zobaczylibyśmy wtedy najpierw średni a potem malutki patch).

źródło: https://boards.na.leagueoflegends.com/en/c/developer-corner/r1eqke0v-quick-gameplay-thoughts-june-6

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.