Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Usunięcie kosztu ulepszeń trinketów

Obecny stan systemu wizji w League of Legends można uznać za stosunkowo udany. W porównaniu z poprzednimi sezonami obecna różnorodność metod zapewniania wizji (oraz walki z nią) jest naprawdę satysfakcjonująca. Wprowadzenie trinketów, usunięcie Oracle’a dały bardzo pozytywne rezultaty doprowadzając do stanu w którym support przestał być maszyną służącą jedynie do zapewniania wizji, a stał się kluczowym spoiwem zespołu zapewniając brakujące elementy.

O ileż ciekawiej sytaucja wygląda w obecnym sezonie, gdy każdy członek drużyny ma (darmowy!) przedmiot do kontroli wizji. Dzięki przerzuceniu odpowiedzialności na całokształt drużyny nie tylko rozgrywki profesjonalne, ale przede wszystkim SoloQ sporo zyskało, jeśli chodzi o możliwości taktyczne walk o wizję. Obecny system nie jest jednak pozbawiony wad – w dalszym ciągu gracze na niższych poziomach rozgrywki stosunkowo rzadko ulepszają swój trinket (pomimo wysokiej efektywności). Obecnie jeden z głównych projektantów Riotu zapowiedział testy całkowitego zdjęcia kosztu – w nadchodzącym przedsezonie opcja ta ma być wprowadzona na serwery i jeśli okaże się być korzystna dla gry – kolejny sezon zawierał będzie automatyczne ulepszanie trinketów.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.