Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Ustawianie meczów w polskiej sekcji ESL!

Jak okazało się niedawno, afery w naszym kraju dotykają nie tylko piłki nożnej ale również eSportu. Jeden z byłych adminów polskiej sekcji ESL postanowił pokazać jak polscy menedżerowie oraz przy okazji admini ESL ustawiali sobie mecze.

Wszystko zostało udokumentowane na screenach, gdzie ewidentnie Ayden (Aktualnie Head Admin ESL LoL) oraz Quiet (Były admin ESL, obecnie menedżer MaxFlo) dyskutują nad tym jak rozstawić drużyny aby drabinka była najbardziej optymalna, oczywiście wbrew regulaminowi ligi. Nie mówimy tutaj o zwykłym rozstawieniu drużyn.

Cała sytuacja ujrzała światło dzienne dopiero dziś, jednak działo się to ponad rok temu, więc z perspektywy czasu szkodliwość tego czynu aktualnie jest niewielka, ale wpływa znacząco na wizerunek całego ESL. Jeszcze nie wiadomo jakie konsekwencje wyciągnie liga wobec zainteresowanych.

Screeny:
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Całą sprawę Quiet komentuje tak:

Dobra, odpowiem na zarzuty ustawiania meczy w ESLu.

Na samym początku podkreślę: TAK JESTEM WINNY i nie będę mówił, że nie.

Może najpierw wyjaśnie jak te screeny w ogóle się pojawiły. Ogólnie rzecz biorąc to post wspomniany przez Kittza na blogu jednego z adminów powstał, przynajmniej tak mi powiedziano, żeby zmusić ESL do działania. Screeny powstały w marcu, gdy hejt ogólny (i mój również) na Aydena był na najwyższej stopie. Ayden coś tam w ESLu znowu odwalił i zaczął się również hejt wśród adminów. Pamiętam, że siedziałem na ts firstpicka i gadaliśmy sobie z resztą adminów i nagle zeszło właśnie na temat Aydena i tego, że gdyby mieli dowody to by go już dawno nie było. No to powiedziałem, że mi też kiedyś ustawiał mecze i chyba mam gdzieś jeszcze naszą rozmowę o tym. I tak właśnie powstały te screeny.

Dobra, teraz przejdźmy do samego ustawienia meczu. Napisałem dla żartu czy by mógłby mi ustawić meczyk. Widać to z resztą wybitnie: dodałem emotkę, a potem od razu przeszedłem do wypytywania o zasady turnieju i kto przechodzi ogólnie. Dopiero potem padło stwierdzenie “czy chce mym czy eternity”. Nie mówię tego by zrzucić winę na Aydena, co to to nie. Moja wina jest dokładnie taka sama jak jego, obaj to wykorzystaliśmy i obaj byliśmy wtedy adminami ESLa. Wyszło to spontanicznie i każdy kto dokładnie wczyta się w rozmowę to to zauważy, że ani ja ani Ayden nie planowaliśmy tego. Z resztą, Ayden na forum również napisał dlaczego było to ustawienie meczu i wyjaśnił na jakiej zasadzie to było zrobione.

Druga rozmowa jest o tym, że na koncie Kikisa grał inny gracz. Było to po wielkiej dramie związanej z pożyczaniem kont. ESL wtedy dobitnie powiedziało: nie wolno pożyczać kont innemu graczowi. Niestety, z głupoty jednego z moich zawodników, który przywitał się wprost podczas meczu vs. Eternity. Nie było kary głównie dlatego, że odbiłoby się to również na Kikisie, który nam tego konta użyczył.

Do Was mogę powiedzieć, że osoby, które rozkręciły tę dramę (i kręcą nadal na swoich fanpage’ach) nie są również święci. Nie dziwię się, że Kittz zrobił tę dramę, ale panom z MYMu to się dziwię. Właśnie głównie z tego powodu, że też swoje za uszami mają. Swoją drogą wtedy przegrali na nas w finale, więc może to jest powodem? Whatever.

Zwykli gracze nie mają dostępu do takich rzeczy i po prostu nie wiecie co się dzieje i jak to wszystko wychodzi, jak to wszystko działa. Za chwilę pewnie pojawią się posty, że wszystkie turnieje były ustawiane, itp., itd. Nie jest to prawda, ale pewnie większość z Was i tak w to nie uwierzy.

Najgorsze jest to, że przez tę dramę mogą zostać ukarani zawodnicy KMT, tj. Elendix, ArQuel, Nzq, Xaxus i Overpow, a także zamieszani w tym wszystkim Woolite i Kikis. Jak napisałem wyżej, te screeny i cały post na blogu Palida miał być tylko po to, by zmusić ESL do działania i nigdy nie miał zostać opublikowany. Co teraz się stanie, zobaczymy.

Z pewnością przy tak prężnie rozwijającym się eSporcie w naszym kraju takie sprawy mogą sporo namieszać i tylko zniechęcać potencjalnych sponsorów, mamy nadzieję, że to tylko jednorazowy wyskok a konsekwencje zostaną wyciągnięte.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.