Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Ujawnienie bohaterów: Xayah i Rakan

Ujawnienie bohatera – Rakan, Uwodziciel

„Magia powinna przerażać,a miłość sprawiać ból.Ekstaza zawsze jest podszyta strachem”.

Wszyscy obecni w barze byli zauroczeni występem Rakana. Prawie wszyscy. W najciemniejszym kącie mrocznej tawerny vastajańska kobieta pokryta jedwabistymi piórami skupiała się na rozłożonych na stole mapach, całkowicie ignorując hałaśliwe otoczenie. Wtem, z gracją poruszając piórami, podniosła głowę i dostrzegła jego spojrzenie. Skinęła w stronę ioniańskiego żołnierza siedzącego w tylnym rzędzie, a Rakan się uśmiechnął. Czas na prawdziwe przedstawienie. Niespodziewanie zanurkował ze sceny wprost na bar i ślizgiem przybliżył się do żołnierza, używając pędu do wymierzenia mu ogłuszającego kopnięcia, które posłało go trzy rzędy dalej. Robota Uwodziciela została wykonana.

UMIEJĘTNOŚCI

https://lolstatic-a.akamaihd.net/frontpage/apps/prod/rg-xr-duo-reveal/pl_PL/0b4f4f6da827972c128e65659a4ec206790bde19/assets/img/Rakan_P_90x90.png

Umiejętność bierna: Zwariowane Skrzydła

Płaszcz Rakana od czasu do czasu generuje tarczę; również w trakcie walki. Rakan może skrócić czas odnowienia tej umiejętności, atakując wrogiego bohatera.

https://lolstatic-a.akamaihd.net/frontpage/apps/prod/rg-xr-duo-reveal/pl_PL/0b4f4f6da827972c128e65659a4ec206790bde19/assets/img/Rakan_Q_90x90.png

Q: Lśniące Pióro

Rakan miota w przód zaczarowanym piórem. Jeśli trafi wrogiego bohatera lub potężnego potwora, zadaje mu obrażenia i napełnia swój płaszcz magią. Po krótkiej chwili obszar dookoła Rakana zostaje objęty leczeniem. Leczenie aktywuje się natychmiast, jeśli Rakan dotknie sojusznika.

https://lolstatic-a.akamaihd.net/frontpage/apps/prod/rg-xr-duo-reveal/pl_PL/0b4f4f6da827972c128e65659a4ec206790bde19/assets/img/Rakan_W_90x90.png

W: Wielkie Wejście

Rakan skacze do przodu i ląduje (w dobrym stylu) w wybranym miejscu. Po wylądowaniu zatrzymuje się na krótką chwilę dla widowiskowego efektu, a następnie wyskakuje do góry, wyrzucając w powietrze pobliskich przeciwników.

https://lolstatic-a.akamaihd.net/frontpage/apps/prod/rg-xr-duo-reveal/pl_PL/0b4f4f6da827972c128e65659a4ec206790bde19/assets/img/Rakan_E_90x90.png

E: Taniec Bojowy

Rakan doskakuje do sojusznika, osłaniając go od obrażeń. Taniec Bojowy może zostać użyty ponownie przez kilka sekund, nawet na tym samym celu. Jeśli celem umiejętności jest Xayah, Rakan spieszy jej na pomoc z większej odległości.

https://lolstatic-a.akamaihd.net/frontpage/apps/prod/rg-xr-duo-reveal/pl_PL/0b4f4f6da827972c128e65659a4ec206790bde19/assets/img/Rakan_R_90x90.png

R: Lotność

Rakan rzuca się do biegu, zaczarowując swój płaszcz i rzucając urok na widownię. Gdy Lotność jest aktywna, Rakan urzeka wszystkich przeciwników, których dotknie, i zadaje im obrażenia (działa raz na każdego bohatera). Pierwszy bohater, którego dotknie, zapewnia mu ogromny przyrost prędkości ruchu.

https://lolstatic-a.akamaihd.net/frontpage/apps/prod/rg-xr-duo-reveal/pl_PL/0b4f4f6da827972c128e65659a4ec206790bde19/assets/img/ss_recall.jpg

SPECJALNY POWRÓT: Zjednoczenie Kochanków

Jeśli Xayah lub Rakan teleportują się do bazy, drugie z nich może zgrać się z partnerem, aranżując idealny choreograficznie powrót do bazy.

„Rakan najlepiej sprawdza się w roli uroczego dywersanta, porywając przeciwników do zabójczego tańca”.

GRA JAKO RAKAN

Rakan jest niezwykle mobilnym wspierającym zdolnym do błyskawicznego doskoku do miejsca zagrożenia i odskoku z powrotem. Dzięki całemu wachlarzowi tarcz i efektów leczenia może krzyżować plany wrogów oraz wzmacniać sojuszników. Rakan najlepiej sprawdza się w roli uroczego dywersanta, porywając przeciwników do zabójczego tańca.

Grający Rakanem powinni podzielać jego miłość do świateł reflektorów i przygotować się na prawdziwy sprawdzian zdolności mechanicznych, jeśli chcą zrobić perfekcyjny użytek z każdego uroku, leczenia, wyrzucenia w powietrze czy nałożenia tarczy. Każde bliskie spotkanie z wrogiem to nowe igraszki z niebezpieczeństwem, a nikt nie traktuje ich z taką nonszalancją jak Rakan.

Rakan najlepiej radzi sobie w duecie ze strzelcem w dolnej alei. Jego finezyjny sposób walki trzyma przeciwników w ciągłym napięciu i niepewności, dając mu czas na przygotowanie kolejnych zagrań. Rakan nęka wrogów z odległości, wykorzystując umiejętność Lśniące Pióro lecz stale marzy o następnym Wielkim Wejściu, dzięki któremu wskoczy w sam środek akcji i wyrzuci przeciwników w powietrze. Zanim ci zdążą opaść z powrotem na ziemię, szybkie przejście w Taniec Bojowy  pozwoli mu umknąć z powrotem na bezpieczną odległość. Kompletowanie przedmiotów z prędkością ruchu, takich jak Talizman Wstąpienia, dodatkowo wzmacnia mocne strony Rakana, a wyposażenie go w jeden lub dwa przedmioty dla obrońców pomaga mu ujść cało z większej liczby akcji.

Rakan wie, że na elegancki występ nigdy nie jest za późno, i preferuje wejście w wielkim stylu. Niczym doświadczony zabójca Rakan czeka na idealny moment, aby wskoczyć na scenę i rzucić zabójczy urok na przeciwną drużynę. Jego najczystsza kombinacja to wskoczenie do akcji dzięki Wielkiemu Wejściu i sianie zamętu z wykorzystaniem Lotności, rzucając uroki na wrogów, aby umożliwić skuteczne działanie sojusznikom zadającym najwięcej obrażeń. Może także odwrócić scenariusz i aktywować swoją superumiejętność przed doskokiem, sprawiając, że przeciwnicy pod wpływem uroku sami wejdą w obszar działania efektu wyrzucenia w powietrze związanego z Wielkim Wejściem.

„Niczym doświadczony zabójca Rakan czeka na idealny moment, aby wskoczyć na scenę i rzucić zabójczy urok na przeciwną drużynę”.

Słabe Strony

Tak jak większość wspierających, Rakan bardziej przeszkadza przeciwnikom, niż zadaje obrażenia, i nie nadaje się do samodzielnej walki. Jego potężna superumiejętność wymaga jednak wskoczenia w sam środek wrogiej drużyny w celu wykonania ryzykownego piruetu, który w przypadku złego oszacowania sytuacji może się dla niego okazać zabójczy.

Podobnie jak zabójców, Rakana czeka niezły wycisk, jeśli wrogom uda się trafić go twardą kontrolą tłumu. Sytuacja może być jeszcze gorsza, jeśli Rakan będzie sam — co sprawi, że nie będzie mógł wykorzystać Tańca Bojowego, aby oddalić się od wrogiego zespołu. Umiejętność sprawnej ucieczki z miejsca zagrożenia po przeprowadzeniu błyskawicznej akcji to ostateczny test dla grających Rakanem, który odróżnia dobrych Uwodzicieli od tych mniej porywających.

Klipy z gry

Ujawnienie bohaterki – Xayah, Buntowniczka

„Powiadają, że nie wiem, kiedy przestać. Tak jakby to była słabość”.

Xayah siedziała spokojnie przy stoliku w rogu tawerny, udając, że skupia się na tworzeniu notatek na rozłożonych na stole mapach. Na scenie po drugiej stronie baru vastajański tancerz skupiał swoim płomiennym występem uwagę wszystkich obecnych na sali, usypiając ich czujność. Xayah skrzyżowała spojrzenie z vastajańskim artystą i skinęła głową w stronę ioniańskiego żołnierza siedzącego w tylnym rzędzie. Czas na akcję. Tancerz wyszczerzył zęby i skoczył w stronę żołnierza, wymierzając mu ogłuszającego kopniaka. W zamieszaniu i ogólnej panice Xayah przemknęła przez salę, ciskając niepostrzeżenie garścią piór. Żołnierz padł bez ducha. Robota Buntowniczki została wykonana.

UMIEJĘTNOŚCI

https://lolstatic-a.akamaihd.net/frontpage/apps/prod/rg-xr-duo-reveal/pl_PL/0b4f4f6da827972c128e65659a4ec206790bde19/assets/img/Xayah_P_90x90.png

Umiejętność bierna: Czyste Cięcia

Po użyciu umiejętności kilka kolejnych ataków podstawowych Xayah przebija wszystkich wrogów na swej drodze (zadawane obrażenia zmniejszają się wraz z każdym trafionym celem). Zostawiają też pióro w miejscu ostatecznego trafienia. Pióra przez pewien czas utrzymują się na mapie.


https://lolstatic-a.akamaihd.net/frontpage/apps/prod/rg-xr-duo-reveal/pl_PL/0b4f4f6da827972c128e65659a4ec206790bde19/assets/img/Xayah_Q_90x90.png

Q: Bliźniacze Sztylety

Xayah ciska dwoma ostrzami w linii, zadając obrażenia wszystkim trafionym wrogom. W miejscu lądowania sztyletów pojawia się pióro.

https://lolstatic-a.akamaihd.net/frontpage/apps/prod/rg-xr-duo-reveal/pl_PL/0b4f4f6da827972c128e65659a4ec206790bde19/assets/img/Xayah_W_90x90.png

W: Zabójcze Upierzenie
Xayah przyzywa burzę ostrych piór, które zwiększają siłę i prędkość kilku kolejnych podstawowych ataków. Gdy Xayah zaatakuje wrogiego bohatera będąc pod wpływem Zabójczego Upierzenia, otrzymuje krótkotrwałą premię do prędkości ruchu.

Jeśli Rakan znajduje się w pobliżu, gdy Xayah aktywuje Zabójcze Upierzenie, on także skorzysta z efektu umiejętności.

https://lolstatic-a.akamaihd.net/frontpage/apps/prod/rg-xr-duo-reveal/pl_PL/0b4f4f6da827972c128e65659a4ec206790bde19/assets/img/Xayah_E_90x90.png

E: Wezwanie Ostrzy

Xayah przywołuje do siebie wszystkie pióra, które zadają obrażenia każdemu trafionemu po drodze wrogowi. Cel trafiony przez kilka piór naraz zostaje na chwilę unieruchomiony.

https://lolstatic-a.akamaihd.net/frontpage/apps/prod/rg-xr-duo-reveal/pl_PL/0b4f4f6da827972c128e65659a4ec206790bde19/assets/img/Xayah_R_90x90.png

R: Nawałnica Piór

Xayah wyskakuje w powietrze, na chwilę stając się niemożliwą do obrania za cel. Następnie wysyła grad ostrzy na obszarze w kształcie stożka, z których każde zadaje obrażenia trafionym wrogom i pozostawia po sobie pióro. Będąc w powietrzu, Xayah nadal może się przemieszczać.

„Każdy, kto ściga Xayah w linii prostej, naraża się na zmasowane działanie Wezwania Ostrzy

Gra jako Xayah

Niektórzy prowadzący mogą wparować w sam środek walki i rozpocząć zbieranie krwawego żniwa, jednak Xayah wymaga poświęcenia czasu na odpowiednie przygotowanie. Sprytni gracze wykorzystają fale stworów, aby wypełnić aleję ostrymi piórami i wyzwać przeciwników do wejścia w ich zasięg. Po rozpoczęciu walki Buntowniczka z gracją śmiga na obrzeżach pola bitwy, siekając wrogów Bliźniaczymi Ostrzami i używając piór, aby stworzyć strefę kontroli.

Gdy zrobi się gorąco, Nawałnica Piór może uratować Xayah przed marnym końcem lub stłamsić wrogów. Najlepsi gracze wykorzystają superumiejętność Xayah, aby osiągnąć oba te cele jednocześnie. Wykorzystując krótką chwilę, kiedy nie można jej obrać za cel, unikną superumiejętności wroga, jednocześnie rzucając się do przodu i rażąc go nożami oraz piórami. Jeśli Xayah jest dobra, nawet jej nie zauważysz, do czasu kiedy nagle nie rzuci się na ciebie, siejąc zagładę.

Mocne Strony

Dzięki Czystym Cięciom Xayah potrafi szybko poradzić sobie z całymi falami stworów, przerzedzając ich szeregi nawet pojedynczym podstawowym atakiem. Ta umiejętność działa podobnie podczas walki drużynowej, pozwalając Xayah karać wrogów chowających się w tylnej formacji, jednocześnie dając się we znaki obrońcom znajdującym się z przodu.

Gdy podczas ucieczki przed przeciwnikiem Xayah aktywuje Zabójcze Upierzenie, staje się niekwestionowaną królową utrzymywania pościgu na dystans. Jej podstawowe ataki pozostawiają po sobie pióra, co sprawia, że ścigający ją w prostej linii bohater aż się prosi o nauczkę w postaci Wezwania Ostrzy. Jeśli to nie odbierze mu apetytu, będzie musiał stawić czoła potędze Nawałnicy Piór, chcąc wykończyć Buntowniczkę.

 

„Xayah najlepiej radzi sobie schowana za plecami Rakana (lub dowolnego innego wspierającego), pozwalając mu skupić na sobie ostrzał przeciwników w sytuacji zagrożenia”.

Słabe Strony

Ponieważ do rozmieszczenia pułapek w postaci piór potrzeba czasu, Xayah nie jest tak dobra jak inni prowadzący w błyskawicznym wykorzystywaniu pomyłek i chwil nieuwagi przeciwników. Znacznie lepiej wychodzi jej staranne dekorowanie alei piórami i czekanie, aż wróg zaatakuje pierwszy.

Jej brak mobilności zmusza ją do oparcia swojej strategii obronnej na Wezwaniu Ostrzy, przez co bohaterowie będący w stanie uniknąć unieruchomienia mogą łatwo zyskać nad nią przewagę. Buntowniczka najlepiej radzi sobie schowana za plecami Rakana (lub dowolnego innego wspierającego), pozwalając mu skupić na sobie ostrzał przeciwników w sytuacji zagrożenia.

 

 

 

 

 

 

Klipy z gry

 

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.