Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Udoskonalenia dla grup!

Gra w League ze znajomymi właśnie nabrała impetu. Dostępne są już otwarte grupy, czyli sposób, by zapełnić poczekalnię bez spamowania zaproszeniami. Od patcha 8.6 grupy będą mogły korzystać z czatu głosowego, więc następnym razem śmiało proście o ganka swojego farmiącego Udyra, używając własnego głosu.

Wszyscy są zaproszeni

Minęły czasy, gdy wysyłaliście kilka zaproszeń i gapiliście się tęsknie w ekran, czekając na dołączenie znajomych. Teraz wystarczy wybrać kolejkę, a utworzona przez was grupa otwarta stanie się widoczna na liście znajomych waszych kumpli. Zobaczą liczbę dostępnych miejsc i kolejkę, którą wybraliście. Wykonując jedno kliknięcie, dołączą do grupy. Mogą do niej dołączyć także ich znajomi.

Zatem jeśli zechcecie zagrać w wyborze draftowym, wasi znajomi zobaczą jedno zajęte miejsce z pięciu w drafcie i będą mogli wcisnąć przycisk obok waszego imienia, aby dołączyć. Gdy ktoś to zrobi, pozostali znajomi zobaczą dwa zajęte miejsca z pięciu w drafcie i także mogą dołączyć. Gdy znów ktoś dołączy, pozostali zobaczą trzy zajęte miejsca z pięciu w drafcie i także mogą dołączyć. Gdy po raz kolejny ktoś dołączy, wszyscy znajomi zobaczą, że ten żart już się robi nudny.

Ograniczenia kolejki są takie same, więc nie możecie grać z więcej niż dwójką współgraczy na Twisted Treeline i nie wejdziecie do kolejki rankingowej elastycznej z czwórką graczy.

Jeśli nie macie ochoty na otwarte grupy, możecie wyłączyć tę funkcję w poczekalni, a klient zapamięta to ustawienie. Po zamknięciu swojej grupy wciąż możecie wysyłać zaproszenia do znajomych.

Czat głosowy dla grup w patchu 8.6: krok po kroku

Po wejściu patcha 8.6 grupa, do której należycie, nie będzie mogła ignorować waszych wołań o pomoc, ponieważ współgracze będą was słyszeć na czacie głosowym. Czat głosowy działa tylko w grupach, które czekają w kolejce razem. Jeśli wasza grupa to duet, usłyszycie na czacie tylko głos swój i tej drugiej osoby. W momencie gdy dołączycie do grupy znajomego, automatycznie połączycie się z czatem głosowym i pozostaniecie połączeni we wszystkich grach, które będziecie rozgrywać razem. Wszyscy mamy jakiegoś cichego znajomego, który nie krzyczy dość głośno, gdy jest gankowany. Aby go dobrze słyszeć, wystarczy z poziomu gry nacisnąć tabulator i dostosować ustawienia. Czat głosowy działa w każdej grupie złożonej z dwóch lub więcej graczy.

Mega kombinacje

Testujcie różne kombinacje drużyn, grajcie dla czystej radochy albo dajcie z siebie wszystko w zorganizowanej drużynie. Zostawiajcie w komentarzach pytania, a my grupowo na nie odpowiemy.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.