Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Tych meczy Mistrzostw Świata nie możesz przegapić! Weekend pełen emocji

Pierwszy tydzień Mistrzostw Świata dał nam sporo odpowiedzi. Samsung Galaxy White zdominowało grupę A, udowadniając, że warto było trzymać za nich kciuki. EDward Gaming z problemami awansowało do ćwierćfinałów, pokonując w dogrywce AHQ. Tajwański zespół udowodnił jednak, że przed własną publicznością potrafią walczyć z najmocniejszymi ekipami. Tylko Dark Passage, zgodnie z przewidywaniami, nie zaznało smaku zwycięstwa. Grupa B była bardziej wyrównana, ale fenomenalna forma Uzi’ego w Royal Club pozwoliła poprowadzić chiński zespół do ćwierćfinałów. TSM mogło być pierwsze w grupie, ale na własne życzenie przegrali decydujący mecz z SK Gaming. Europejski zespół z pewnością pluje sobie w brodę, że Svenskeren został ukarany. Gdyby nie rezerwowy jungler to mogliby powalczyć o wyjście z grupy. Wyłącznie Taipei Assassins zaprezentowali się poniżej oczekiwań, a BeBe najprawdopodobniej odejdzie na emeryturę. Co przyniesie nam kolejny tydzień? Jak zaprezentują się faworyci? Czy grupa śmierci naprawdę będzie tak wyrównana? Kto awansuje z grupy D? Tego dowiecie się już za kilka dni, uważnie śledząc zmagania na Gromp.tv. Poniżej prezentujemy najważniejsze mecze, które przypadną do gustu nawet najwybredniejszym koneserom.

5. Cloud 9 vs Najin White Shield

null

To niezwykłe starcie między amerykańską potęgą, a rozpędzonym koreańskim zespołem będzie niesamowite ze względu na wyjątkowość junglerów obu drużyn. Z jednej strony Meteos, który uznawany jest za największy talent sceny NA. Słynie on ze swojego specyficznego stylu gry, który opiera się na pasywniejszej grze celem zabezpieczania objective’ów. To on lubi być w centrum wydarzeń, prowadząc swoją grę do zwycięstwa. Z drugiej watch, czyli agresja i opanowanie Korei w jednym. Obaj posiadają też bardzo dużo fanek w swoich regionach, będąc jednymi z najpopularniejszych esportowców. Kto z nich wyjdzie ze starcia zwycięsko?
Jednak ta walka przekłada się też na całą drużynę. Cloud 9 musi udowodnić swoją jakość na scenie międzynarodowej, a Najin White Shield pokazać, że jest lepsze od zespołów Samsung Galaxy. Która z drużyn pokaże swoim fanom, że niczym nie ustępuje pozostałym drużynom i może zostać Mistrzem Świata?

Oglądaj w Gromp.tv :
26 września, piątek, 13:00
28 września, niedziela, 12:00

4. Samsung Galaxy Blue vs Fnatic

Samsung Galaxy Blue to drużyna, którą wielu ekspertów światowej sceny uznaje za niekwestionowanych pewniaków do zwycięstwa w Mistrzostwach Świata. To zespół, który zdominował rozgrywki w Korei, wygrywając wiosenne rozgrywki OGN, a w letnich uznając wyższość wyłącznie KT Rolster Arrows. Ich przeciwnikiem będzie Fnatic, czyli jeden z najbardziej doświadczonych zespołów na scenie międzynarodowej. Jeżeli ktoś ma obronić honor regionu europejskiego to właśnie ta drużyna. Ale czy odnajdą się w grupie śmierci?
Najciekawszym pojedynkiem będzie z pewnością dolna linia, gdzie zobaczymy pojedynek Defta i Rekklesa. Jest to dwójka przyjaciół, która uznawana jest za najlepszych ADC w swoich regionach. Każdy z nich słynie z niesamowitej gry Vayne oraz statusu „Boga” na tej pozycji. Kto pokaże się z lepszej strony?

Oglądaj w Gromp.tv:
26 września, piątek, 12:00
28 września, niedziela, 11:00

3. OMG vs LMQ

Wewnętrzny pojedynek chińskiej potęgi już w grupie C! OMG to jeden z najlepszych zespołów na rodzimej scenie, który zagwarantował sobie miejsca na Mistrzostwach Świata po heroicznej walce w finałach regionalnych. Rok temu uznawani za faworytów po fenomenalnej formie w LPL. W tym roku mogą być czarnym koniem, który zajdzie bardzo daleko. Ich przeciwnikiem będą naturalizowani Chińczycy, którzy z impetem zaczęli tworzyć historię amerykańskiej sceny. Po zmianie regionu szybko zaadaptowali się do nowych warunków, niszcząc kolejnych przeciwników na drodze. Czy udowodnią wszystkim niedowiarkom, że zmiana regionu wiązała się też ze wzrostem indywidualnych umiejętności? Czy rozwieją wszystkie wątpliwości i będą chlubą nie tylko Ameryki, ale też Chin?
Interesującej walki możemy poszukiwać na środkowej linii. To tam zmierzą się wybitni środkowi obu zespołów. Obaj mają podobny champion pool, doskonale grając Yasuo, Orianną czy Twisted Fatem. Który z nich pokaże, że jest nadzieją chińskiej sceny?


http://www.youtube.com/watch?v=3UeedUdPEYU

Oglądaj w Gromp.tv:
25 września, piątek, 11:00
28 września, niedziela, 13:00

2. Alliance vs Najin White Shield

To starcie będzie stało na niesamowicie wysokim poziomie. Według rankingu są to zespoły, które grają na niemal takim samym poziomie. Z jednej strony Alliance, które z piątą lokatą może realnie myśleć o wygranej Worlds, a z drugiej Najin White Shield, które według ekspertów reprezentuje trzecią siłę w stawce uczestników Mistrzostw Świata. Agresywny styl gry Alliance zostanie poddany próbie, a Najin White Shield będzie próbowało pokonać doświadczeniem Froggena i spółkę. Kto wyjdzie z próby sił zwycięsko?
Najciekawszym starciem wydaje się pojedynek na górnej linii, gdzie Wickd będzie walczył z Savem. Pierwszy to utalentowany gracz europejski, który z powodzeniem walczy na światowych arenach od sezonu pierwszego. Znany jest ze swojej Irelii, która w jego rękach stanowi niesamowitą broń. Z kolei Save to niezwykle elastyczny gracz, który potrafi dopasować się do każdego rywala. Czy będzie tak i tym razem?

Oglądaj w Gromp.tv:
26 września, piątek, 11:00
27 września, sobota, 13:00

1. Alliance vs Cloud 9


Mistrz Europy w starciu z (wice)Mistrzem Ameryki Północnej to pojedynek, który każdy powinien zobaczyć. Narodowe doświadczenie, które przemawia za zawodnikami obu drużyn jest gwarancją najwyższej jakości. Świetne taktyki, cudowne zagrania, wybuchy, lasery czy zagrożona niewiasta to nie tyle przepis na filmowy sukces, co krótka zapowiedź tego, co czeka nas w starciu tych zespołów. Nareszcie poznamy odpowiedź na to, który z regionów jest lepiej przygotowany do Mistrzostw Świata. Ten mecz może także zadecydować, kto obok faworyzowanego Najin White Shield awansuje do ćwierćfinałów. Geniusz szalonego umysłu czy doskonała synergia drużyny?
Jesteśmy przekonani, że w tym starciu oczy wszystkich obserwatorów będą skierowane na środkową linię, gdzie Froggen zmierzy się z Hai’em. Niesamowity Duńczyk z pewnością przygotował wiele fantastycznych taktyk na Mistrzostwa Świata, a te najlepsze zastosuje w starciu z amerykańskim gigantem. Czy znowu zobaczymy Anivię na midzie?
Hai z pewnością tanio skóry nie sprzeda. Jest uznawany za jednego z najlepszych zawodników sceny amerykańskiej, który jest mistrzem kolejki rankingowej solo. Jako pierwszy z przyjezdnych osiągnął status Challengera na serwerze koreańskim. Czy jednak wystarczy mu sił na Cesarza Europy?

 

Oglądaj w Gromp.tv:
25 września, czwartek, 14:00
27 września, sobota, 9:00

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.