Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Twitch.tv czwartą firmą w amerykańskim Internecie

Znany i lubiany serwis oferujący możliwość oglądania streamów osiągnął niemały sukces. Jeszcze dwa lata temu zmagał się z konkurencją ze strony Own3d.tv (szczególnie było to widoczne w Europie, gdzie jakość usług Twitcha pozostawiała wiele do życzenia). Jednakże po upadku Own3d, Twitch stał się liderem i niemalże monopolistą na rynku. Obecnie to on przyciąga najwięcej widzów podczas streamów League of Legends – co prawda dorobił się konkurencji w postaci Azubu, youtube’a czy motioncreds, jednakże dalej pozostaje na pierwszym miejscu.

Co najciekawsze w tym wszystkim – Twitch przestaje być dostrzegalny jedynie na scenie e-sportowej – także globalnie jego poczynania zdają się być coraz bardziej widoczne. Potwierdza to artykuł z The Wall Street Journal na potrzeby którego statystyki zebrane zostały przez znaną firmę DeepField. Zgodnie z nimi Twitch.tv generuje obecnie czwarty ruch w amerykańskim internecie – dysponując miesięcznymi statystykami na poziomie 45 mln unikalnych użytkowników, którzy miesięcznie oglądają 12 000 000 000 minut materiału, Twitch staje się gigantem na skalę światową. Wyprzedzając takie potęgi jak Facebook czy Amazon nasz serwis streamingowy pokazuje, że e-sport oraz branża gier komputerowych będzie w dalszym ciągu rozwijać się w niesamowitym tempie.

źródło: http://www.ongamers.com/articles/wall-street-journal-chart-lists-twitch-tv-fourth-in-u-s-peak-traffic/1100-824/

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.