Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

TSM będzie najsilniejszym zespołem w Ameryce – Wywiad z Wildturtlem

Poniżej przedstawiamy Wam wywiad, jakiego udzielił Jason “WildTurtle” Tran – obecny AD Carry drużyny Team Solo Mid.

Jak było w Korei? Co Ci się tam najbardziej podobało?
Bardzo sie cieszę, żę miałem okazję odwiedzić Koreę, było świetnie. Bardzo miłym zaskoczeniem było jedzenie, nie spodziewałem się, że będzie aż tak dobre w porównaniu z jedzeniem w Kalifornii.

Pierwszy, wspólny mecz z Lustboyem rozegrałeś dopiero w 10 tygodniu letniego splitu. Jak czułeś się ze zmianą supporta w tak ważnym okresie sezonu? Czy wierzyłeś w to, że będziesz w stanie zbudować z nim dostatecznie silną więź by wyjechać na mistrzostwa świata? Kiedy poczułeś, że na prawdę zaczęliście się zgrywać?

Bardzo martwiłem się o nasze zgranie przed playoffami i worldsami. Poczułem, że zaczęliśmy lepiej współpracować podczas bootcampu w Korei. Zaczęliśmy lepiej się ze sobą dogadywać, do tego angielski Lustboya bardzo się poprawił podczas tych paru tygodni. Sam zacząłem uczyć się nieco koreańskiego, by móc chociaż trochę komunikować się w soloQ.

Czy czujesz, że poprawiłeś swoje umiejętności podczas boot campu? Chodzi mi o umiejętności indywidualne jak i ogólną grę na bocie.

Uważam, że indywidualnie poprawiłem się w wielu aspektach i będę mieć w przyszłym sezonie większy wpływ na mecze. Sporo się też nauczyłem jeśli chodzi o grę drużynową jak i rotacje.

Przeciwko komu grało Ci się najlepiej podczas scrimmów poprzedzających mistrzostwa?

Myślę, że będą to Mata i Imp. Byli po prostu niesamowici. Nie tylko grali świetnie indywidualnie, byli w stanie wywrzeć presję na wiele różnych sposobów, wiele z tego było dla mnie nowością. Świetnie też kontrolowali wizję Tak, byli to definitywnie najciekawsi rywale, z którymi dane mi było grać.

Na ile pewnie czułeś się przed mistrzostwami? Przeciwko komu chciałeś zagrać najbardziej?

Przed fazą grupową myślałem, że jeśli nie zrobimy niczego głupiego, to bez trudu wyjdziemy z pierwszego miejsca w grupie. Pierwszy mecz, który zagraliśmy przeciw SHRC zmienił jednak nieco moje myślenie. Podeszliśmy do gry z nimi zbyt pewni siebie i bez odpowiedniego przygotowania. To właśnie przeciwko SHRC chciałem grać najbardziej, głównie ze względu na ich bot oraz Inseca.

Która drużyna dała Twojemu zespołowi najgorszy wycisk? Który z duetów w Twojej grupie uważasz za najmocniejszy?

SHRC było zdecydowanie najtrudniejszym rywalem, głównie ze względu na ich umiejętności mechaniczne. Szczególnie chciałem grać przeciwko Uziemu i Zero, byłem pewien swoich możliwości i uważałem, że mogę ich ograć. Stało sięjednak inaczej, przydusili nas i ostatecznie zaliczyłem kiepski debiut przeciwko nim. Chciałbym mieć więcej okazji by zagrać przeciwko nim.

Jakie były Twoje przygotowania do ćwierćfinałów? Jak czułeś się w obliczu faktu, że wraz z Lustboyem przyjdzie Ci się zmierzyć z Impem i Matą? Czym najbardziej zaimponował Ci Imp?

Zbyt skupiliśmy się na mid gamie, oni to wykorzystali i zniszczyli nas na 1 poziomach. W ten sposób straciliśmy 2 mecze. Myślę, że wraz z Lustboy i ja jesteśmy w stanie pokonać Impa i Matę, na prawdę w to wierzę. Po fazie grupowej zaczęliśmy grać coraz lepiej i myślę, że gdybyśmy zdobyli czwartą grę to mielibyśmy duże szanse na wygraną z SSW. Uważam, że najsilniejszą stroną Impa są rotacje i umiejętność znalezienia się zawsze we właściwym miejscu, we właściwym czasie.

Jak uważasz, jak prezentuje sie Ameryka Północna w stosunku do pozostałych regionów?

Uważam, że poziom jest coraz bardziej zbliżony do Korei i aktualnie jesteśmy 4 najlepszym regionem.

Co jest Twoim zdaniem najważniejszą rzeczą, której nauczyłeś się na mistrzostwach i jak oceniasz swój występ na nich?

Nauczyłem się o grze drużynowej i objective’ach więcej niż dotąd w całej w całej swojej profesjonalnej karierze. Koreańczycy nauczyli mnie jak naprawdę efektywnie grać. Co do mojego występu to uważam, że mogłem spisać się lepiej i mam nadzieję udowodnić to już podczas najbliższego splitu LCS.

Jak Twoim zdaniem spisze się twój zespół w sezonie 5?

Myślę, że TSM w przyszłym sezonie będzie zdecydowanie najsilniejszą druzyną w Ameryce, i że spiszemy się lepiej w sezonie 5.

Jakie masz plany na resztę swoich wakacji?

Prawdopodobnie spędzę je grając w Super Smash Bros i Leagues of Legends, chyba nie jestem w stanie wytrzymać bez gier.

Źródło: http://www.newsoflegends.com/index.php/shell-shock-an-interview-with-tsm-wildturtle-28178/

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.