Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

TotalBiscuits popularny youtuber i krytyk gier komputerowych nie żyje

John Bain popularny komentator e-sportowy, krytyk gier komputerowych i streamer, znany dobrze społeczności internetowej jako “TotalBiscuit” nie żyje. Zmarł w czwartek 24 maja po długiej i uciążliwej walce z rakiem, o czym na Twitterze poinformowała jego żona – Genna. 

 

John Bain, bardziej rozpoznawalny w sieci pod pseudonimem “TotalBiscuit” to jeden z najbardziej znanych i popularnych krytyków gier wideo. Jego konto na Youtube śledzi ponad 2 miliony osób, a konto na Twitchu cieszy się niemałą renomą. Swoją przygodę w internecie zaczął w “World of Warcraft Radio”, by po 5 latach zebranego doświadczenia rozpocząć indywidualną działalność na swoim kanale Youtube. Dobrze znany był również fanom Starcrafta 2, którego mecze bardzo często komentował oraz jako sponsor drużyny Axiom.

Już w 2014 roku zdiagnozowano u niego raka jelita grubego, a miesiąc temu – całkowicie odsunął się z sieci, chcąc poświęcić jak najwięcej czasu swojemu synowi i żonie. Właściwie, już wtedy wspominał, że jego stan zdrowia znacznie się pogorszył. Zmarł w nocy, z dnia 24 na 25 maja czasu polskiego.

 

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.