Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Top 5: odstępstw od mety

Seria “Top 5 (lub 10 – jeżeli tematyka będzie obszerna) czegoś tam” to luźne przemyślenia dotyczące tematów głównie związanych z League of Legends.

Występujące tutaj rzeczy najczęściej będą miały postać rankingu, jednak jeżeli zagadnienie nie będzie sprzyjać takiej formie, to pozostawię je bez kolejności (wtedy będzie się to nazywać “5 czegoś”, a nie “Top 5 czegoś”).

Tym razem: Top 5: odstępstw od mety, czyli omówienie najbardziej istotnych i pamiętnych dziwactw mety, głównie pod względem pozycji w grze.

5. Twisted Fate w jungli

Wiele osób zapewne pamięta wybryk Kikisa – polskiego junglera Unicorns of Love – który w meczu z amerykańską formacją Team SoloMid na IEM San Jose niespodziewanie postanowił zagrać w lesie Twisted Fatem. Rezultaty tak ryzykownego wyboru były oszałamiające – UOL dosłownie zmiotło z powierzchni ziemi TSM, za co w dużej mierze odpowiedzialny był właśnie TF. Pick wywołał bardzo duży odzew wśród społeczności, a przez najbliższe kilka dni w SoloQ pojawiał się niemalże na każdym kroku. Niestety, możliwości tego typu niestandardowych junglerów zostały mocno zredukowane poprzez zmianę mechaniki potworów w lesie, przez co używanie podobnych zasięgowych junglerów stało się bardzo trudne i nie tak efektywne.

4. Nasus i Olaf w Jungli

Najbardziej barwna dwójka ewenementów powstałych na skutek zbyt dużej mocy spiritoftheelderlizardSpirit of the Elder Lizard. Bardzo dobrze współgrali ze wspomnianym przedmiotem, niestety w jungli widzieliśmy ich przez stosunkowo krótki czas.

3. Alistar na Topie

Trend, którego kolebki należy szukać na e-sportowej scenie. Na skutek kilku – z pozoru niegroźnych – buffów Alistarem zaczęli się interesować profesjonaliści, a po pewnym czasie posiadał jeden z najwyższych współczynników pick/ban w LCS wynoszący około 100%. Używane na nim przedmioty (statikkshivStatikk i trinityforceTriforce) w połączeniu z alistarwW i jednym autoatakiem pozwalały na zadawanie kolosalnych obrażeń, które nieraz były wystarczające, by zburstować mniej wytrzymałego przeciwnika i sprawiały, że lane’owanie na krowę było istnym utrapieniem. Erę Aliego na górnej linii zakończył patch 4.15 uniemożliwiając mu wykonanie ataku po użyciu alistarwW.

2. Soraka na Midzie

Pamiętny pick, szczególnie przez widzów NA LCS, ale nie tylko – na SoloQ Soraka nierzadko znajdowała się w sekcji zablokowanych bohaterów, a jej laning phase należał do jednych z najsilniejszych. Seria nerfów na sorakaqQ zakończyła bananową dominację na midzie kończąc erę jednego z najbardziej uporczywych bohaterów.

1. Blue Ezreal

Niewątpliwie najbardziej pamiętny tego typu wybryk, którego ślady są zauważalne do dziś. Niesłychanie mobilna bestia, powstała z połączenia ionianbootsoflucidityIoanów, spiritoftheelderlizardSpirit of the Elder Lizard, iceborngauntletIceborna i tym podobnych, siała istny zamęt zarówno na scenie e-sportowej, jak i w kolejce Solo. Wiele modyfikacji (między innymi spiritoftheelderlizardSpirita) zakończyło jego dominacje na dolnej linii, choć dziś można zauważyć powolny powrót do tamtych standardów.


A Ty, co byś wytypował? AP Master? Blitz w jungli? Pisz! 😉

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.