Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Tłum na mistrzostwach świata

O problemach z kibicami słychać raczej w stosunku do rozgrywek w piłkę nożna. Niestety podczas tegorocznych mistrzostw świata w League of Legends mieliśmy do czynienia z jednymi z pierwszych negatywnych aspektów oglądania rozgrywek na żywo przez duże ilości kibiców. Międzynarodowa społeczność porusza bardzo istotną kwestię – tłum swoimi okrzykami pomagał drużynie TSM w wygrywaniu gier. Dzięki okrzykom podczas ganków gracze tej drużyny wiedzieli o akcjach rywala i mogli się na nie odpowiednio wcześnie przygotować. Głos w tej sprawie zabrał jeden z pro graczy:

 

Riot, proszę skończ z tym gównem – dodatkowe wartości jakie to daje nie są warte kłopotów z tym związanych.Wybaczcie, ale ten problem istnieje zdecydowanie zbyt długo. Podczas mojej kariery usłyszałem informacje o niezliczonej ilości ganków i baronów przez to, że słyszałem widownię. Słyszałem rzeczy, które zmieniały obraz gry.

Niszczenie równości meczów nie jest tego warte. Kocham Riot i to co zrobił ze sceną, ale krew się we mnie gotuje ilekroć myślę o tym problemie. Współczuję też niektórym graczom – znam grę, która została przegrana tylko dlatego, że tłum zdradził cenne informacje. Nawet jeśli jest mała szansa na takie zdarzenie, powinniśmy to zlikwidować aby dać zespołom równe szanse.

SaintVicious

O ile słyszenie tłumu może dawać kopa motywacji o tyle sytuacje w których dowiadujesz się rzeczy, o których nie powinieneś wiedzieć z pewnością nie powinno mieć miejsca.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.