Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Tier Lista z początków LoL-a

Zastanawialiście się kiedyś jak wyglądał układ siły bohaterów w początkach League of Legends? Jacy bohaterowie byli najmocniejsi, a jacy zdecydowanie odstawali od reszty? Sprawdźcie listę przygotowaną 30 listopada 2009 roku.

Tier 1

amumuaniviachogathmalphitetryndameretwistedfate

Tier 2

asheblitzcrankcorkifiddlesticksgangplankkassadinmorgananasusnunurammussingedtaricteemotwitchveigarzilean

Tier 3

alistaranniejaxkatarinakaylekarthusmasteryishacosiontristanawarwick

Tier 4

drmundoevelynnjannaryzesivir

Tier 5

heimerdinger

Poniżej znajdziecie uzasadnienie, jakie autor przedstawił dla najmocniejszych picków (pełne uzasadnienie dla wszystkich postaci dostępne jest w źródle; prosimy zwróćcie uwagę na wszelki zaszłości historyczne – jak TF posiadający AoE stun)

Tier 1

Amumu – Obszarowe CC, bardzo dobry inicjator dzięki amumuq Q.

Anivia – Długodystansowy harass, bardzo dużo aoe obrażeń oraz świetna przeżywalność

Cho’Gath – Idealny do pushowania, obszarowe CC (stun i silence). chogathr Ulti zadaje dobre obrażenia przy przyzwoitym CD

Malphite – Wspaniały inicjator dzięki malphiter ultowi oraz malphitep pasywowi. Bardzo dobrze się skaluje i może być budowany na wiele sposobów.

Tryndamere – Dobrze inicjuje. Ogromne obrażenia w pojedyczny cel + tryndamerer dobre ulti. Wyposażony w mechanizm ucieczki

Twisted Fate – Globalne odsłonięcie i slow. Obszarowy stun na niskim CD. Dobry w harassowaniu. Bardzo, bardzo mobilny.

Tier 2

Ashe – Dobre zdolności do farmienia, asher Ulti na daleki zasięg (dodatkowo stunujące) podnosi ją tier wyżej.

Blitzcrank – Wspaniały inicjator, z knock-upem co 5/3 sekundy. Znajdowałby się wyżej gdyby posiadał obszarowe spowolnienie/ogłuszenie/uciszenieCorki – Niesamowite oszarowe obrażenia, a bomba odsłania niewidzialnych i sprawia, że mogą nie trafić atakami. Brakuje mu obszarowego spowolnienia/ogłuszenia/uciszenia.

Fiddlesticks – Nieprzewidywalne obszarowe uciszenie. Fear na pojedynczy cel. Dobre obrażenia obszarowe, ale jest zależny od cooldownów

Gangplank – Dobry buffer dla drużyny. Obszarowe obrażenia/slow, które mogą być użyte z dowolnego miejsca na mapie

Kassadin – Spowolnienie i uciszenie, kassadinr Ulti z niskim CD czyni go bardzo mobilnym i dobrym do inicjowania/uciekania

Morgana – Obszarowy stun, dobre CC na jeden cel. Przed nerfem morganae E (o czym przeczytacie w artykule ) była zdecydowanym T1, obecnie jedynie T2

Nasus – Spowolnienie i wspaniałe nasusr Ulti. Grany poprawnie jest bardzo solidny – prawie T1.

Nunu – Dobre spowolnienie, nunur ulti użyteczne w połączeniu z obszarowymi stunami

Rammus – Doskonały inicjator dzięki rammusq Q, rammuse E i rammusw W. Ulti zadaje przyzwoite obrażenia obszarowe i służy jako umiejętność do pushowania.

Singed – Bardzo dobre singedr ulti. singede Fling jest dobry do gonitw/inicjowania. Dobre obrażenia obszarowe.

Soraka – Niemalże z dowolnym championem tworzy mocne połączenie. Globalny heal jest szczególnie mocno odczuwalny w trakcie teamfightów, a bonusowa odporność na magię jest tylko wisienką na torcie.

Taric – Stun tylko ja pojedynczy cel. Dobry buff z taricr ulti

Teemo – Blind jest niesamowity przeciwko bohaterom opartym na obrażeniach fizycznych. Grzybki oferują dobrą i darmową wizję, a do tego obrażenia obszarowe i slow. Bardzo mobilny.

Twitch – Dobre obrażenia i zdolność do pushowania. Niezły slow. Zależność od niewidzialności zrzuca go z T1.

Veigar – Idealna zdolność do burstu. Obszarowy stun jest dobry, ale mniej niezawodny od innych championów. Dobre obrażenia obszarowe, ale niestety na małym zasięgu i obszarze.

Zilean – Spowolnienie/Przyspieszenie na pojedynczy cel w ogromnych wartościach. zileanr Ulti jest wspaniałe, a obrażenia obszarowe raczej zawodne.

źródło: http://forums.na.leagueoflegends.com/board/showthread.php?t=28563&page=7

ikona wpisu: https://how2win.pl/wp-content/uploads/2014/08/league-of-legends-36_lol_vs.jpg

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.