Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Tier Lista Toplane – Patch 4.13

Witajcie przywoływacze!

Przedstawiamy wam Tier Listę Top lanerów ułożonych od najsilniejszych (Tier 1) do najsłabszych (Tier 5), głównie skupiając się na soloQ. Ułożenie championów w poziomie (od lewej do prawej) jest alfabetyczne.

Lista ta dotyczy patcha 4.13!


God Tier– Jak sama nazwa wskazuje, są to obecnie bohaterowie najsilniejsi na swojej pozycji. Ich obecność wnosi bardzo wiele pozytywnych aspektów do swojej drużyny. Zdecydowanie najpotężniejsi bohaterowie, w obecnym patchu.

Tier 1 – Postacie, którym nie wiele brakuje by znaleźć się w God Tierze. Nadal bardzo silne picki, które powinniśmy brać pod uwagę.

Tier 2 – Zbalansowane picki, nie odstające w jedną, ani drugą stronę. Warte wyboru, gdy nie pozostało nam nic innego.

Tier 3 – Grupa championów, którzy mogą sprawdzić się w poszczególnych match-upach, jednak przy starciu z kimś z wyższego tieru nie prezentują się już tak dobrze. Wymagają bardzo dobrego ogrania, w przeciwnym razie nie wnoszą zbyt wiele do gry.

Tier 4 – Postacie nieco odepchnięte i nie pasujące do dzisiejszej mety. Gniecieni przez większość bohaterów ligi, raczej nie warci pickowania.


God Tier

 maokainidalee

Tier 1

 gragasireliajaxlulurengarrivenryzeshyvanamundoyasuo

Tier 2

 aatroxjaycerenektonrumbletrundletryndamere

Tier 3  alistarakalidariusfioragarenjarvankaylekennenleesinmalphitenasusolafpantheonquinnquinnshensingedvladimirvolibearwarwickwukongyorick

Tier 4

chogathgankplankmordekaiserpoppysionteemo


gragas GRAGAS

Dość świeży pick – stał się bardzo popularny w europejskim i amerykańskim LCS od około trzech tygodni. W Korei natomiast, gracze interesowali się nim już od pierwszych chwil po reworku. Niejedna osoba próbowała odpowiedzieć sobie na pytanie, jaki build będzie najlepiej pasował do pociesznego miłośnika piwa i mimo wielu rozegranych gier na górnej alei, do dziś jeszcze nie został utarty żaden stały schemat kupowanych przedmiotów, co świadczy o jego zadziwiającej wszechstronności. Bardzo silny pick na topa, cechujący się wysoką przeżywalnością, niezłymi obrażeniami, bardzo wysokim sustainem i niemalże permamentną kontrolą tłumu, a dzięki jego elastyczności (jeśli chodzi o build i rolę w grze) może łatwo wpasować się w oczekiwania i styl gry przywoływacza. Bohater na pewno warty uwagi, pomimo otrzymanych nerfów.

maokai MAOKAI

W związku z zmianami w jego skill secie, drzewiec stał się popularny najpierw w lesie, a następnie zaczęto nim grać nawet na górnej alei. Na topie, kilkakrotnie pojawił się w 10 i 11 tygodniu EU LCS, a po obecności na scenie OGN, utwierdził wszystkich w przekonaniu, że jest dobrym wyborem i nawet amerykańscy toperzy się o niego pokusili. Bardzo duży sustain (co na topie jest podstawą) pozwala mu na swobodne przeprowadzanie wymian, a po ukończeniu rodofages Rod of Ages, spiritvisage Spirit Visage’a i np. warmogsarmor Warmoga staje się ogromnym tankiem, z niezłymi CC oraz obrażeniami, który w team fighcie potrafi leczyć się nawet po 300hp co autoatak. Fajny wybór, jeśli lubimy wskakiwać w przeciwników, przyjmując na siebie obrażenia i trzymając ich z dala od naszych Carrych.

lulu LULU

Podobnie jak maokai, czy gragas posiada bardzo ważne, dla toperów cechy – mobilność i elastyczność (przyśpieszanie sojuszników/spowalnianie przeciwników oraz zapewnianie przeżywalności sobie i innym, dzięki lulue E i świetnemu lulur ultimate. Dość standardowy pick na topa, od całkiem długiego czasu. Mocna również w SoloQ, ponieważ może bardzo efektywnie chronić najbardziej nafeedowanego członka drużyny.

nidalee NIDALEE

Prawdopodobnie, obecnie najlepiej sprawujący się toplaner w SoloQ. Poza reworkiem, Nidalee otrzymała dodatkowo buffa na obrażenia, przez co stała się jeszcze silniejsza. Po ukończeniu trinityforce Trinity Force jest split pushującą boginią. Niesamowicie mobilna, dobrze snowballuje, a dzięki swoim bardzo wysokim, bazowym obrażeniom, jest w stanie zabijać Carrych, mając jeden ofensywny przedmiot (lub nawet budując się w full tanka). Jeśli natomiast czujemy się bardzo pewnie jako Nidalee, możemy pokusić się o szalony build, jaki zaprezentował nam C9 Balls w meczu przeciwko TSM (trinityforce Trinity Force, infinityedge Infinity Edge, bladeoftheruinedking BoTRK)

irelia IRELIA

Działa podobnie jak jax Jax, skupiając się głównie na prędkości ataku, więc naturalnie wyszła na plus wraz ze wzmocnieniem run na attack speed (ok. pół roku temu). Bardzo dobrze spisuje się jako split pusher. Nie można odmówić jej też niezłego sustainu i całkiem pokaźnego burstu. Gdy zobaczysz, że przeciwna Irelia ma już swoje main-itemy (bladeoftheruinedking BoTRK, trinityforce Trinity Force i randuinsomen Randuin’s Omen), nawet nie próbuj się z nią siłować – nie będziesz miał większych szans.

alistar ALISTAR

Nowy pick. Zaprezentowany szerszej publiczności m.in. przez zawodnika Roccatu – Xaxusa. Polski top-laner najprawdopodobniej pokusił się o zagranie krowy na górnej alei, z uwagi na buffy, jakie ona otrzymała. Mowa tu o zmniejszeniu kosztów many na alistarq Q i alistarw W oraz dużym wzmocnieniu alistarr Ultimate w early i mid game. Alistar, póki co nie ma za sobą wystarczającej ilości zagranych gier na topie, by można było spekulować o jego sile, ale już dziś wydaje się, że ma on w sobie potencjał i kto wie – może kiedyś zdominuje górną aleję.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.