Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Tier Lista Top Lane – Patch 4.18

Witajcie Przywoływacze!

Przedstawiamy Wam Tier Listę Top lanerów ułożonych od najsilniejszych (God Tier) do najsłabszych (Tier 4), skupiając się głównie na soloQ. Bohaterowie w tierach ułożeni są alfabetycznie.

Lista ta dotyczy patcha 4.18


God Tier (boski Tier) – Jak sama nazwa wskazuje są to bogowie w obecnym patchu, przywższający większość bohaterów.  Zdecydowanie najpotężniejsze postacie, które są częściej banowane, niż faktycznie uczestniczą w grze.

Tier 1 – Grupa bardzo mocnych championów, którzy świetnie sprawdzają się w obecnej mecie. Genialne picki, które powinniśmy brać pod uwagę podczas wyboru postaci.

Tier 2 – Bohaterowie, którym niewiele brakuje, by znaleźć się w czołówce ligi. Nadal bardzo silne picki, dobrze wykonujące swoje zadanie.

Tier 3 – Zbalansowane postacie, nieodstające w jedną, ani drugą stronę. Warte wyboru, gdy nie pozostało nam nic lepszego.

Tier 4 – Championi, którzy mogą sprawdzić się w poszczególnych match-upach, jednak dużo im brakuje, by stanąć na równi z przedstawicielami wyższych tierów. Zazwyczaj dość nieefektywne lub sytuacyjne picki.

Tiery pośrednie – W tych tierach umieszczono postacie, które są zbyt mocne, by zostać obniżone, ale mają potencjał by wskoczyć wyżej wraz z niewielkimi zmianami mety lub drobnymi buffami kosmetycznymi.


God Tier

ireliamaokairumbleryze

Tier 1

jaxlulurivenswain

Tier 1.5

mundognarkaylelissandrashyvana

Tier 2

aatroxakalialistarjarvanjayceleesinnasuspantheonquinnrenektonrengartrundletryndamerewarwickwukongyasuo

Tier 3

dariusfioragarengragasnidaleemalphitesionudyrvaynevladimirvolibearxinzhaoyorick

Tier 3.5

chogathgalioheimerdingerkennenmordekaiserolafshensingedteemozac

Tier 4

gangplankpoppy


sion SION

Jeszcze niedawno jeden z najsłabszych bohaterów w grze. Ostatnio wprowadzony rework zdecydowanie polepszył jego wyniki i ogólnie postrzeganą kwestię grywalności. Uprzednio spotykany zazwyczaj na midzie lub topie, z nadejściem ostatniej aktualizacji można śmiało pokusić się o zaklasyfikowanie go jako junglera. Głównie z powodu zmiany przeznaczenia jego umiejętności (teraz jego skillset sprawdza się o wiele lepiej w lesie, aniżeli podczas fazy lane’owania) wyniki Siona na górnej linii są dosyć marne, co być może jest związane z nieodkrytymi jeszcze buildami i ścieżkami rozwoju tej postaci, które sprawdzałyby się nieco lepiej na górnej alei.

rumble RUMBLE

Błyszczący ostatnimi czasy wśród Top lanerów Yordle, którego na szczyt wyniosły głównie osłabienia reszty championów (między innymi nidalee Nidalee, alistar Alistara oraz nieco wcześniej jax Jaxa), a także nietuzinkowa popularność na tegorocznych Mistrzostwach Świata. Aż strach pomyśleć co będzie, jeżeli zapowiadane nerfy na póki co jednego z najsilniejszych Top lanerów – ryze Ryze’a ujrzą światło dzienne. Czy chomik i jego maszyna na dobre przejmą władzę na górnej alei? A może Riot zrobi psikusa wszystkim mainom Rumbla i chwyci za “nerf hammera”?

lissandra LISSANDRA

Niezbyt często grana bohaterka, której jednak siły na górnej alei nie sposób jest odmówić. Bardzo elastyczna postać, wpasowująca się bez problemu w każdy możliwy teamcomp, której lane’owania nie pozostawia wiele do życzenia – możliwość swobodnego czyszczenia minonów z lissandraq Q, genialne mechanizmy wspomagające zarówno sojuszniczego juglera podczas ganku, jak i potrafiące uratować naszą skórę w przypadku odwiedzin tego wrogiego, lissandrar Ultimate, który użyty w środku teamfightu potrafi przesądzić o losach całej wrogiej drużyny i świetne lissandrae E deklasujące większość dashy w grze pod względem zasięgu i przydatności – czego chcieć więcej od Top lanera?

vayne VAYNE

Z założeń AD Carry, który powinien być grany na dolnej linii, jednak w związku z genialnymi możliwościami do kite’owania oraz umiejętnością vaynew W, która w znacznym stopniu ułatwia starcia z twardszymi przeciwnikami Vayne jest też niejednokrotnie spotykana na topie. Zdecydowanie najcięższym matchupem są tutaj postacie z łatwym gap-closerem i dobrymi wymianami 1 na 1 – np. akali Akali, maokai Maokai, fiora Fiora czy irelia Irelia. Z drugiej strony, pojedynek między Vayne, a mniej mobilnymi bohaterami (przykładowo darius Dariusem lub rumble Rumblem) zazwyczaj kończy się wyraźną dominacją po stronie Nocnej Łowczyni.

riven RIVEN

Postać, która wymaga niejednego rozegranego meczu na Summoner’s Rift, by w pełni zrozumieć jej nienależącą do najprostszych mechanikę. W związku z bardzo dobrymi możliwośćiami jakimi dysponuje Riven w carry’owaniu gier i dominacji linii godziny spędzone na treningu i nauce tej postaci niosą ze sobą wyjątkowo pozytywne skutki. Liczne atuty takie jak między innymi zdolność pojedynkowania z jednym lub nawet kilkoma przeciwnikami, bardzo dobry splitpush czy nieprzeciętna mobilność czynią z niej świetny materiał na maina, który przy odrobinie zaangażowania i poświęconego czasu zapewni nam niejedną wygraną grę.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.