Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Tier Lista Top Lane – Patch 4.15

Witajcie Przywoływacze!

Przedstawiamy Wam Tier Listę Top lanerów ułożonych od najsilniejszych (Tier 1) do najsłabszych (Tier 4), skupiając się głównie na soloQ. Bohaterowie w tierach są ułożeni alfabetycznie.

Lista ta dotyczy patcha 4.15


God Tier (boski Tier) – Jak sama nazwa wskazuje są to bogowie w obecnym patchu, przywższający większość bohaterów.  Zdecydowanie najpotężniejsze postacie, które są częściej banowane, niż faktycznie uczestniczą w grze.

Tier 1 – Grupa bardzo mocnych championów, którzy świetnie sprawdzają się w obecnej mecie. Genialne picki, które powinniśmy brać pod uwagę podczas wyboru postaci.

Tier 2 – Bohaterowie, którym niewiele brakuje, by znaleźć się w czołówce ligi. Nadal bardzo silne picki, dobrze wykonujące swoje zadanie.

Tier 3 – Zbalansowane postacie, nieodstające w jedną, ani drugą stronę. Warte wyboru, gdy nie pozostało nam nic lepszego.

Tier 4 – Championi, którzy mogą sprawdzić się w poszczególnych match-upach, jednak dużo im brakuje, by stanąć na równi z przedstawicielami wyższych tierów. Zazwyczaj dość nieefektywne i sytuacyjne picki.


God Tier

alistarmaokainidalee

Tier 1

gnarireliajaxlulumundorengarrivenryzeshyvana

Tier 2

aatroxakalifioragragasjarvanjaycekayleleesinlissandranasuspantheonquinnrenektonrumbleswaintrundletryndamereudyrwarwickwukongxinzhaoyasuo

Tier 3

chogathdariusgarenheimerdingerkennenmalphitemordekaiserolafshensingedteemovaynevladimirvolibearyorickzac

Tier 4

gankplankpoppysion


gnar GNAR

Najnowszy bohater ligi, który niedawno otrzymał serię wzmocnień. Bardzo ciekawa postać łącząca w sobie zarówno elementy kite’owania i atakowania z dystansu jak i tankowania. Dysponuje bardzo przyzwoitym pokiem i obszarowymi obrażeniami z kontrolą tłumu, a poprawnie wykorzystany jest w stanie bez problemu zdominować górną aleję.

maokai MAOIKAI

Słusznie znerfiony – zredukowano jego tankowatość i delikatnie osłabiono obrażenia. Zmniejszono czas trwania maokair Ulta maksymalnie do 10 sekund, co spotkało się z pozytywnym odzewem ze strony community i sprawiło, że maokai Mao jest teraz bardziej zbalansowany.

alistar ALISTAR

Aktualnie zdecydowanie jeden z najsilniejszych Top lanerów. Obniżenie kosztów na alistarq Q oraz alistarw W sprawiło, że nie ma już takich problemów z utrzymaniem przyzwoitego poziomu many i jest w stanie używać tych skilli do wymian na linii o wiele swobodniej niż kiedyś. Następną, również bardzo ważną przyczyną jego dominacji na topie jest ogromne wzmocnienie alistarr Ulta, który wcześniej zmniejszał obrażenia o 50/60/70% na 1/2/3 poziomie, a teraz zmniejsza je o 70% na każdym. Ulepszenie to sprawiło, że alistar Ali jest teraz praktycznie nie do pokonania, gdy odblokuje swój Ultimate. W rzeczywistości zmiany te zaszły już dwa patche temu, jednak krowa potrzebowała trochę czasu, by ludzie się z nią obeznali i zaczęli traktować ją bardziej na poważnie.

fiora FIORA

Bardzo uzależniona od wygrania lini. Gdy zostanie zdominowana na górnej aleji, nie wnosi wiele pozytywnych aspektów do drużyny. Zasada ta działa również w drugą stronę – gdy fiora Fiora zdobędzie nawet jedno zabójstwo, możemy spodziewać się, że wkrótce zdobędzie kolejne. Świetny snowball dobrze sprawdzający się w split pushowaniu.

nidalee NIDALEE

Niesamowicie silny i wszechstronny toplaner. Po buffach nie ma sobie równych, gdy do starcia dochodzi na wczesnych poziomach. Bardzo mobilna, genialnie sprawdzająca się w split pushu postać, o którą powinniśmy się zainteresować podczas wyboru bohatera.

rengar RENGAR

Zostały wprowadzone dodatkowe znaczniki, informujące, gdy rengar Rengar jest w pobliskich krzakach. Wpłynęło to dość negatywnie na jego kondycję jako toplanera. Zwiększenie CD na rengarr Ulta dodatkowo osłabiło jego zdolności do snowballowania. Ogólnie rzecz biorąc, rengar  Rengar wypada nieco słabiej, niż w poprzednim patchu.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.