Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Tier Lista Supportów – Patch 4.19

Witajcie Przywoływacze!

Przedstawiamy Wam Tier Listę Supportów ułożonych od najsilniejszych (Tier 1) do najsłabszych (Tier 4), skupiając się głównie na soloQ. Bohaterowie w tierach ułożeni są alfabetycznie.

Lista ta dotyczy patcha 4.19


Tier 1 – Grupa bardzo mocnych championów, którzy świetnie sprawdzają się w obecnej mecie. Genialne picki, które powinniśmy brać pod uwagę podczas wyboru postaci.

Tier 2 – Bohaterowie, którym niewiele brakuje, by znaleźć się w czołówce ligi. Nadal bardzo silne picki, dobrze wykonujące swoje zadanie.

Tier 3 – Zbalansowane postacie, nieodstające w jedną, ani drugą stronę. Warte wyboru, gdy nie pozostało nam nic lepszego.

Tier 4 – Championi, którzy mogą sprawdzić się w poszczególnych match-upach, jednak dużo im brakuje, by stanąć na równi z przedstawicielami wyższych tierów. Zazwyczaj dość nieefektywne lub sytuacyjne picki.


Tier 1

braumjannamorgananamithresh

Tier 2

alistarblitzcrankkarmaleonasonasorakazilean

Tier 3

annieazirgragasluluvelkozxerathzyra

Tier 4

fiddlesticksgalioluxnunusyndrataric


zilean ZILEAN

Mimo że zmiana skierowana w zileanp umiejętność pasywną Zileana nie wpłynęła nawet w najmniejszym stopniu na jego wyniki na dolnej linii, to pozostawiła po sobie ślad w postaci znacznie częstszych występów Zileana właśnie na bocie. Zmianą tą jest oczywiście wprowadzenie ograniczenia zasięgowego, w którym to sojuszniczy bohaterowie otrzymują teraz zwiększone doświadczenie (wcześniej efekt ten działał globalnie). Niemalże skreśliło to Strażnika Czasu z listy Mid lanerów jednocześnie podkreślając jego narzucone przez Riot zastosowanie, które w zamyśle miało ograniczać się tylko i wyłącznie do dolnej alei.

janna JANNA

Niesłychanie potężny Support dominujący ostatnio zarówno e-sportową scenę, jak i kolejkę SoloQ. Mimo iż to nie dominacja linii była największą dumą Janny – były nią ogromne ilości utility, jakie wnosiła do drużyny, genialne możliwości zarówno we wspieraniu kompanów w natarciu, jak i w bronieniu Prowadzących, dobre oblężenia wież – wymieniać by można było bez końca. Nie zważając na to, zespół zajmujący się balansem gry postanowił skupić się na elemencie, który służy głównie podczas zmagań na linii, aniżeli na masie walorów jakimi dysponuje Janna po opuszczeniu dolnej alei. Spore wydłużenie czasu odnowienia na jannaw W ostudziło jej zapał w trakcie fazy lane’owania nie skutkując jednak większymi zmianami m.in. w walkach drużynowych oraz late game’ie.

braum BRAUM

Osobiście nie wyobrażam sobie sposobu, w jaki Braum musiałby być znerfiony, by nie zajmował topki Supportów. Świetna wytrzymałość, braume tarcza znienawidzona przez każdego gracza nami Nami czy caitlyn Caitlyn, a przede wszystkim genialna braump umiejętność pasywna oraz efekty kontroli tłumu niemalże dożywotnie zapewniają mu miejsce w gronie najlepszych bohaterów wsparcia. Należy jednak się zastanowić, czy wraz ze sporymi osłabieniami na lucian Luciana, czyli drugą połówkę jednego z najsilniejszych duetów, siła tej zabójczej dwójki nie spadnie, a tym samym nie odbije się to negatywnie na wynikach Brauma.

sona SONA

Bohater wsparcia z bardzo dużym potencjałem, który może być wykorzystany wraz z osłabieniem obecnej konkurencji. Sona już teraz zapewnia wiele elementów praktycznie na każdej płaszczyźnie – dysponuje dobrymi obrażeniami, posiada wbudowane leczenie zarówno dla siebie, jak i dla sojuszników, wspomaga mobilność partnerów oraz posiada jedną z najlepszych Superumiejętności wśród Supportów – sonar Crescendo. Największą bolączką Wirtuozki Strun jest przede wszystkim wyjątkowo niska wytrzymałość (zajmuje ostatnie miejsca pod względem bazowego pancerza i zdrowia na pierwszym poziomie), która wraz z ewentualną reformą standardów na bocie, czy to ze względu na zmiany przedsezonowe, czy też bezpośrednie ingerencje w dolną linię może okazać się już nie tak ważnym defektem uniemożliwiającym dotychczas zajęcie Sonie górnych szczebli w rankingu Supportów.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.