Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Tier Lista Supportów – Patch 4.14

Witajcie Przywoływacze!

Przedstawiamy Wam Tier Listę Supportów ułożonych od najsilniejszych (Tier 1) do najsłabszych (Tier 5), skupiając się głównie na soloQ. Bohaterowie w tierach są ułożeni alfabetycznie.

Lista ta dotyczy patcha 4.14!


God Tier (boski Tier) – Jak sama nazwa wskazuje, są to obecnie bohaterowie najsilniejsi na swojej pozycji. Ich obecność wnosi bardzo wiele pozytywnych aspektów do swojej drużyny. Zdecydowanie najpotężniejsi bohaterowie w obecnym patchu.

Tier 2 – Postacie, którym niewiele brakuje by znaleźć się w God Tierze. Nadal bardzo silne picki, które powinniśmy brać pod uwagę.

Tier 3 – Zbalansowane picki, nieodstające ani w jedną, ani drugą stronę. Warte wyboru, gdy nie pozostało nam nic innego.

Tier 4 – Grupa championów, którzy mogą sprawdzić się w poszczególnych match-upach, jednak przy starciu z kimś z wyższego tieru nie prezentują się już tak dobrze. Wymagają bardzo dobrego ogrania, w przeciwnym razie nie wnoszą zbyt wiele do gry.

Tier 5 – Postacie nieco odepchnięte i niepasujące do dzisiejszej mety. Gnieceni przez większość bohaterów ligi, raczej niewarci pickowania.


God Tier

 
braummorgananamithresh 

Tier 2

 
alistarblitzcrankkarmaleonasonazyrazilean 

Tier 3

 
anniegragasjannaluluvelkozxerath 

Tier 4

 
fiddlesticksgalioluxnunusorakasyndrataric morgana MORGANA

Dotychczasowy topowy support został znerfiony, jednocześnie wyrównując nieco siły na dolnej alei. Zasłużone osłabienie, które da pole do popisu innym bohaterom wsparcia.

blitzcrank Blitzcrank

Support dobrze sprawdzający się na SoloQ i w starciu ze Strzelcami bez escape-mechanizmu. Przyjemny do grania bohater, który nie raz jest w stanie wygrać grę, przyciągając odpowiednich przeciwników w odpowiednim czasie.

alistar Alistar

Z dnia na dzień staje się coraz bardziej popularny. Powodem zwiększenia jego obecności na Summoner’s Rift są przede wszystkim osłabienia innych supportów oraz całkiem spore buffy jakie otrzymał. Obniżenie kosztów many na jego główne umiejętności i wzmocnienie alistarrulitmate w early i mid gamie spowodowało, że alistarAli jest teraz bardzo porządnym bohaterem wsparcia, który być może wróci do swojej najlepszej formy z czasów sezonu drugiego.

zyraxerathsyndravelkoz ZYRA XERATH SYNDRA VEL'KOZ

Grupa championów niewiele się od siebie różniących. Opierają się głównie na uprzykrzaniu życia przeciwnemu ADC. Posiadają bardzo dobre narzędzia do poke’owania i są szczególnie efektywni na przeciwników nieposiadających dodatkowego sustainu.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.