Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Tier Lista Supportów – Patch 4.13

Witajcie przywoływacze!

Przedstawiamy wam Tier Listę Supportów ułożonych od najsilniejszych (Tier 1) do najsłabszych (Tier 5), głównie skupiając się na soloQ. Ułożenie championów w poziomie (od lewej do prawej) jest losowe.

Lista ta dotyczy patcha 4.13!


God tier – Jak sama nazwa wskazuje, są to obecnie bohaterowie najsilniejsi na swojej pozycji. Ich obecność wnosi bardzo wiele pozytywnych aspektów do swojej drużyny. Zdecydowanie najpotężniejsi bohaterowie, w obecnym patchu.

Tier 1 – Bohaterowie, którym bardzo niewiele brakuje, by znaleźć się w God Tierze. Nadal niesamowicie silne postacie, na które powinniśmy zwrócić uwagę.

Tier 2 – Zbalansowane picki, nie odstające w jedną, ani drugą stronę. Warte wyboru, gdy nie pozostało nam nic innego.

Tier 3 – Grupa championów, którzy mogą sprawdzić się w poszczególnych match-upach, jednak przy starciu z kimś z wyższego tieru nie prezentują się już tak dobrze. Wymagają bardzo dobrego ogrania, w przeciwnym razie nie wnoszą zbyt wiele do gry.

Tier 4 – Postacie nieco odepchnięte i nie pasujące do dzisiejszej mety. Gniecieni przez większość bohaterów ligi, raczej nie warci pickowania.


God Tier

 morgana

Tier 1

thresh braum  nami

Tier 2

leona  alistar  gragas karma sona  lulu jannaTier 3

  blitzcrank velkoz   zyra  taric soraka

Tier 4

nunu galio  fiddlesticks  zilean lux


morgana MORGANA

O dziwo nie została tknięta przez Riot w ostatnim patchu. Świetnie sprawdza się w obronie bazy i graniu, gdy to przeciwnicy dyktują rozgrywkę. Dzięki swojemu morganaq unieruchomieniu, które trwa aż 3 sekundy, nie ma znaczenia jak potoczyły się sprawy na bocie – Morgana zawsze będzie użyteczna. Ponadto dysponuje morganae tarczą, która zapewnia bezpieczeństo sobie i sojusznikom, przez co często możemy widywać Morganę w połączeniu z mniej mobilnymi AD Carry, takimi jak jinx Jinx kogmaw Kog’Maw czy caitlyn Caitlyn, którzy po prostu potrzebują nieco protekcji. Po zbudowaniu zhonyashourglass Zhonyi, w połączeniu z morganar ultimate , Morgana jest bardzo mocnym narzędziem do inicjacji walki. Posiada dobry jak na supporta wave clear, obszarowe obrażenia oraz obszarowe efekty kontroli tłumu – czego chcieć więcej?

nami NAMI

Teorytycznie znerfiona – w praktyce ledwo zauważalna zmiania, nie decydująca o jej grywalności (zwiększenie cooldownu namiw W tylko o 1s). Nadal gwarantuje sojusznikom spore leczenie, a za sprawą namiq Q oraz potężnego namir ultimate jest jednym z najlepszych championów do disengage’owania (zapobiegania inicjacji ze strony rywali). Silna w fazie laningu, szczególnie w połączeniu z daleko zasięgowymi Strzelcami takimi jak caitlyn Caitlyn, kogmaw Kog’Maw czy tristana Tristana.

braum BRAUM

Mimo obniżenia obrażeń z pasywki i osłabieniu ulta nadal zdecydowany top tier jeśli chodzi o supportów. Dobre efekty CC, pasyw zapewniający mu przewagę już od pierwszego poziomu oraz interesująca mechanika, która niesie ze sobą wiele możliwości wykorzystania jego potencjału, to cechy sprawiające, iż nasz wąsaty kompan świetnie nadaje się jako obrońca swoich sojuszników (nie tylko Poro) lub po prostu jako czołg, przez który przeciwnikom nie będzie się tak łatwo przedrzeć.

thresh THRESH

Zdecydowanie jeden z najciekawiej zaprojektowanych championów w całej lidze. Skomplikowana mechanika czyni go bardzo silnym, ale jednocześnie trudnym do grania (dobrze) championem. Bardzo dobry „play-maker”. Po złapaniu kilku CDR (cooldown reduciton), jest w stanie przytrzymać przeciwników przez dobre 3-4 sekundy, a jego threshr Ultimate potrafi nie raz odgrodzić cały przeciwny team. Dysponuje też chyba najlepszym narzędziem, do ratowania sojuszników – zwanym potocznie latarnią threshw.

gragas GRAGAS

Widywany na topie, czasem w lesie, ale też i na dolnej alei, w roli bohatera wsparcia. Bardzo tankowaty, z wysokim sustainem, którym niestety nie może podzielić się ze swoimi sojusznikami. Silny pick, ze świetnymi obszarowymi obrażeniami i CC, który zdecydowanie warto mieć na uwadze, jeśli nie został już picknięty na topa.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.