Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Tier Lista Midlane – Patch 4.19

Witajcie Przywoływacze!

Przedstawiamy Wam Tier Listę Mid lanerów ułożonych od najsilniejszych (Tier 1) do najsłabszych (Tier 4), skupiając się głównie na soloQ. Bohaterowie w tierach ułożeni są alfabetycznie.

Lista dotyczy patcha 4.19


Tier 1 – Grupa bardzo mocnych championów, którzy świetnie sprawdzają się w obecnej mecie. Genialne picki, które powinniśmy brać pod uwagę podczas wyboru postaci.

Tier 2 – Bohaterowie, którym niewiele brakuje, by znaleźć się w czołówce ligi. Nadal bardzo silne picki, dobrze wykonujące swoje zadanie.

Tier 3 – Zbalansowane postacie, nieodstające w jedną, ani drugą stronę. Warte wyboru, gdy nie pozostało nam nic lepszego.

Tier 4 – Championi, którzy mogą sprawdzić się w poszczególnych match-upach, jednak dużo im brakuje, by stanąć na równi z przedstawicielami wyższych tierów. Zazwyczaj dość nieefektywne lub sytuacyjne picki.

Tiery pośrednie – W tych tierach umieszczono postacie, które są zbyt mocne, by zostać obniżone, ale mają potencjał by wskoczyć wyżej wraz z niewielkimi zmianami mety lub drobnymi buffami kosmetycznymi.


Tier 1

ahrifizzoriannasyndrazed

Tier 2

azirviktorxerathziggs

Tier 2.5

jaycekatarinalulutalontwistedfatevelkozyasuo

Tier 3

akalianiviaanniebrandcassiopeiadianakarmakarthuskassadinkayleleblanclissandraluxmalzaharmorganarivenryzeswainveigarzyra

Tier 4

chogathezrealfiddlesticksgalioheimerdingerkennenkogmawmordekaisertristanavladimirzilean


ryze RYZE

Dotychczasowa pozycja Ryze’a trzymała się na włosku i każdy najmniejszy nerf najprawdopodobniej zaważyłby o jego spadku. Takie osłabienie nadeszło, z tą jednak różnicą, że nie należało ono do najmniejszych. Odczuwalnie osłabione zostały obrażenia jego głównej umiejętności – ryzeq Q, zarówno na wczesnych poziomach, jak i na późniejszych trafiając tym samym w najsilniejszy punkt Ryza – lategame.

yasuo YASUO

Osłabienie pod względem bazowych statystyk okazało się znacznie większym nerfem, niż przypuszczano. Zdominowanie linii przez Yasuo jest teraz rzeczą wyjątkowo rzadką, nieraz ocierającą się o cud. Mimo że jego lategame został praktycznie nienaruszony i po uzyskaniu kilku większych przedmiotów jest on wciąż jednym z silniejszych bohaterów, tak faza lane’owania jest dla Yasuo nie lada wyzwaniem, szczególnie w natłoku bardzo ostatnio popularnych i silnych Mid lanerów, takich jak syndra Syndra, ahri Ahri czy na przykład zed Zed.

zilean ZILEAN

Zilean swoją potęgę zawdzięczał dwóm składowym – zileanr Ultowi i zileanq spamowalnym bombom oraz zileanp umiejętności pasywnej. Ten drugi aspekt został kompletnie zrównany z ziemią (usunięto globalny zasięg) sprowadzając Zileana do poziomu pod-championa (oczywiście jeśli chodzi o Midlane). Wprowadzenie zasięgu na pasyw zdało się być informacją ze strony Riotu brzmiącą mniej więcej tak: “hej, co wy robicie? To jest Support, nie Mid laner. Wracaj na bota, ale już!.” – i to właśnie na dolnej linii będzie on widywany zdecydowanie najczęściej, a jego popularność na midzie najprawdopodobniej zrówna się niemalże z zerem.

azir AZIR

Ze skruchą muszę przyznać, że nie doceniłem możliwości Azira zaraz po jego wyjściu. Wydawał mi się on raczej słabym bohaterem, którego rekompensata za wyjątkowo trudny gameplay nie była wystarczająca. Czy można mylić się jeszcze bardziej? Na przestrzeni czasu Azir okazał się bardzo solidną postacią, szczególnie jeśli chodzi o późne etapy rozgrywki. Gdy zegar dobije do około 40. minuty, mało który bohater ligi jest w stanie dorównać mu pod względem zadawanych obrażeń. Ze zdaniem tym godzą się nie tylko profesjonaliści, którym nieraz zdarza się przypisać Azirowi miano najlepszego Mid lanera (do tej kwestii podchodzę raczej sceptycznie), ale też zwykli, szarzy gracze League of Legends.

viktor VIKTOR

Ku mojemu zdziwieniu, kwestia bardzo dużej siły drzemiącej w Viktorze, którą nabrał wraz z reworkiem została w pewnym sensie schowana pod dywan. W moim odczuciu, obrażenia jakimi dysponował były zdecydowanie zbyt duże i spodziewałem się (jak to często bywa w przypadku reworków) osłabień właśnie w to spektrum. Mimo to, sprawa Viktora i jego niesłychanych obrażeń (combo viktorq Q + autoatak + viktore E, które przy neutralnej pozycji Viktora względem reszty bohaterów potrafiło nieraz zabrać 75% zdrowia przeciwnym Prowadzącym, o obszarowym viktorr Ulcie nie wspominając) została pominięta przez Riot zostawiając na polu bitwy bardzo silnego bohatera, który swoimi umiejętnościami jest w stanie naprawdę dużo namieszać.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.