Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Tier Lista Midlane – Patch 4.17

Witajcie Przywoływacze!

Przedstawiamy Wam Tier Listę Mid lanerów ułożonych od najsilniejszych (Tier 1) do najsłabszych (Tier 4), skupiając się głównie na soloQ. Bohaterowie w tierach ułożeni są alfabetycznie.

Lista dotyczy patcha 4.17


Tier 1 – Grupa bardzo mocnych championów, którzy świetnie sprawdzają się w obecnej mecie. Genialne picki, które powinniśmy brać pod uwagę podczas wyboru postaci.

Tier 2 – Bohaterowie, którym niewiele brakuje, by znaleźć się w czołówce ligi. Nadal bardzo silne picki, dobrze wykonujące swoje zadanie.

Tier 3 – Zbalansowane postacie, nieodstające w jedną, ani drugą stronę. Warte wyboru, gdy nie pozostało nam nic lepszego.

Tier 4 – Championi, którzy mogą sprawdzić się w poszczególnych match-upach, jednak dużo im brakuje, by stanąć na równi z przedstawicielami wyższych tierów. Zazwyczaj dość nieefektywne lub sytuacyjne picki.


Tier 1

ahrifizzoriannasyndrayasuozed

Tier 2

lulu ryzetalontwistedfatexerathziggszilean

Tier 3

akalianiviaanniebrandcassiopeiadianakarmakarthuskassadinkatarinakaylejayceleblanclissandraluxmalzaharmorganarivenswainveigarvelkoz

Tier 4

chogathezrealfiddlesticksgalioheimerdingerkennenkogmawmordekaisersiontristanavladimirzyra


azir AZIR

Świeżo dodany bohater, który z założeń ma pełnić funkcję Mid lanera, jednak obecnie można go spotkać prawie na każdej pozycji. Na środkowej linii sprawuje się całkiem przyzwoicie, jednak jako że jest nowym championem i jego miejsce w lidze nie zostało jeszcze do końca ustalone ludzie grają nim praktycznie wszędzie z bardzo odmiennymi rezultatami, co nie ułatwia sprawiedliwej ocenie tego championa. Dlatego też postanowiliśmy na wstrzymanie się z jego oceną aż do następnej aktualizacji. Czas pokaże, póki co jednak postać wydaje się niesamowicie interesująca i jest raczej mało prawdopodobne, że tak bogaty mechanicznie bohater będzie grany tylko i wyłącznie na jednej pozycji.

cassiopeia CASSIOPEIA

Widząc mało graną, a wręcz marnującą się postać jaką jest (a raczej była) Cassiopeia zespół Riotu postanowił wziąć się za jej rework, by nieco pomóc wężowi odnaleźć się w otaczających go standardach i poprawić jego popularność. De facto jej umiejętności nie uległy całkowitej zmianie, a zostały po prostu zmodyfikowane i ulepszone. Operacja ta nie wpłynęła jakoś bardzo drastycznie na wyniki Cassiopei, ale dodała jej kilka ciekawych mechanik i nie ingerując zbytnio w ogólną hierarchię Mid lanerów odświeżyła tę zakurzoną i dość rzadko używaną postać.

viktor VIKTOR

Również do Viktora uśmiechnął się ostatnio los i został on odświeżony. Jednak z powodu jego krótkiej obecności na polu bitwy od czasu aktualizacji postanowiliśmy nie typować w ciemno i dać mu trochę jeszcze czasu, by jakkolwiek obiektywna ocena była tu możliwa. Co prawda jego umiejętności wyglądają niemalże identycznie i pełnią te same zadanie, jednak niemałe zmiany wycelowane głównie w jego umiejętność pasywną, a konkretniej w jego unikalny przedmiot thehexcore The Hex Core zadecydowały o tym, że wstrzymaliśmy się od pochopnej oceny tego bohatera.

zed ZED

Ostatnimi czasy bardzo popularny Zabójca, który na nowo zaczyna sprawować swoje rządy na środkowej alei. W związku ze skupieniem się rozgrywki na Hyper Carrych, którzy świetnie sprawdzają się w późnych etapach gry zaczęto też wracać i odkopywać nieużywanych bohaterów, takich jak na przykład Zed. Biorąc pod uwagę drobne ulepszenia wprowadzone w zedr Ultimate stał się postrachem wszystkich papierowych Magów, których może spotkać na środku mapy.

talon TALON

Drugi po Zedzie wracający do formy Mid laner, którego moc niestety dość szybko została stłumiona przez zespół Riot Games. Z bardzo silnego talone E został usunięty efekt uciszenia celu, by (tak jak było to w przypadku kassadin Kassadina) dać możliwość odegrania się przeciwnikom za wyrządzone przez Talona szkody. Mimo to, jest on nadal niesłychanie potężnym bohaterem, który w odróżnieniu od większości Assasinów może zarówno skupić się na pojedynczym celu, jak i zadać ogromne obrażenia wielu przeciwnikom na raz.

katarina KATARINA

Postać przyzwoicie prezentująca się na linii, która równie dobrze może własnoręcznie wygrać teamfight, jak i go przegrać poprzez wskoczenie w przeciwników w nieodpowiednim momencie. Chyba nikt z bohaterów ligi nie sprawdza się tak dobrze jak Katarina w walkach drużynowych mających miejsce w środkowej fazie gry. Dzięki świetnym, obszarowym obrażeniom i możliwościom resetu Katarina potrafi dosłownie zniszczyć przeciwną drużynę, gdy tylko nadarzy się odpowiednia okazja. Jak każdy bohater ma ona niestety też swoje wady. Siła Katariny drastycznie spada wraz ze wzrostem liczby hard CC w przeciwnej drużynie, przez co ślepe wybieranie jej w momencie, gdy nie mamy informacji o przeciwnikach może okazać się niemądrą decyzją. Postacie takie jak leona Leona, blitzcrank Blitzcrank czy talon Talon są w stanie bezproblemowo stłumić drzemiącą w Katarinie moc i zredukować jej poźyteczność niemalże do minimum.

jayce JAYCE

Bohater, który w rękach jednego gracza może sprawiać wrażenie niesłychanie silnej, wręcz “OP” postaci, natomiast, gdy za sterami siądzie ktoś inny, nieco mniej zaznajomiony z Jaycem nagle brakuje mu obrażeń, a postać w magiczny sposób traci na mocy. Jest to typ championa, który by zdziałać coś na polu walki powinien być raczej opanowany niemalże do perfekcji albo chociaż w większej mierze ograny. W przeciwnym razie, nie wnosi on zbyt wiele pożytku do gry i najczęściej pełni rolę słabszego ADC albo po prostu mięsa armatniego. Oczywiście nie oznacza to, że nie można pokusić się o jego wybór nim opanujemy go do perfekcji, jednak jeśli chcemy zapewnić drużynie coś więcej niż tylko rzucanie jaycerq Q co 10s powinniśmy poświęcić mu trochę więcej czasu.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.