Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Tier Lista Midlane – Patch 4.15

Witajcie Przywoływacze!

Przedstawiamy Wam Tier Listę Mid lanerów ułożonych od najsilniejszych (Tier 1) do najsłabszych (Tier 4), skupiając się głównie na soloQ. Bohaterowie w tierach są ułożeni alfabetycznie.

Lista ta dotyczy patcha 4.15


Tier 1 – Grupa bardzo mocnych championów, którzy świetnie sprawdzają się w obecnej mecie. Genialne picki, które powinniśmy brać pod uwagę podczas wyboru postaci.

Tier 2 – Bohaterowie, którym niewiele brakuje, by znaleźć się w czołówce ligi. Nadal bardzo silne picki, dobrze wykonujące swoje zadanie.

Tier 3 – Zbalansowane postacie, nieodstające w jedną, ani drugą stronę. Warte wyboru, gdy nie pozostało nam nic lepszego.

Tier 4 – Championi, którzy mogą sprawdzić się w poszczególnych match-upach, jednak dużo im brakuje, by stanąć na równi z przedstawicielami wyższych tierów. Zazwyczaj dość nieefektywne i sytuacyjne picki.


Tier 1

ahrifizzoriannasyndrayasuoxerath

Tier 2

lulu ryzetalontwistedfatezedziggszilean

Tier 3

akalianiviaanniebrandcassiopeiadianakarmakarthuskassadinkatarinakaylejayceleblanclissandraluxmalzaharmorganarivenswainveigarvelkoz

Tier 4

chogathezrealfiddlesticksgalioheimerdingerkennenkogmawmordekaisersiontristanaviktorvladimirzyra


kassadin KASSADIN

Ostatnimi czasy Wędrowiec Pustki przechodzi bardzo trudny okres w swojej karierze i nic nie wskazuje na to, by miało się to zmienić. Ogromne nerfy ze strony Riotu skierowane w kassadinr Ultimate po niesłychanie długim czasie zdjęły go z listy permabanowanych championów. Oczywiście jest on nadal grywalny i nie wypada słabo na tle reszty bohaterów, jednak nerf ten był bardzo potrzebny, by sprowadzić kassadin Kassadina na poziom przeciętnego bohatera ligi.

twistedfate TWISTED FATE

Bohater świetnie sprawdzający się zarówno w meczach zorganizowanych, jak i na SoloQ, głównie z powodu kontroli jaką daje jegotwistedfater Ult. Jest on idealnym narzędziem do pomagania bocznym liniom, snowballowania sojuszników i zdobywania celów gry. Dzięki tej umiejętności potrafi bezproblemowo dołączyć do walki w prawie każdym miejscu mapy i obrócić jej wynik o 180°.

lulu LULU

Midlaner mocno nacechowany elementami wparcia. Nie najgorzej sprawdza się na linii – liczne spowolnienia, tarcze oraz lulur Ult znacznie pomagają jej w przeprowadzaniu wymian lub w wyjściu z tarapatów w przypadku ganku. Bez problemu czyści fale minionów i odpushowywuje, mimo to jej najmocniejszym punktem nie jest lane’owanie, a ogromna ilość Utility, jaką wnosi do drużyny. Szczególnie dziś, gdy przeciętna długość rozgrywki jest dłuższa niż niegdyś, a pole walki dominują Hyper Carry i postacie nastawione na late game postać taka jak lulu Lulu, będąca w stanie ochronić i przytrzymać przy życiu najsilniejszego członka drużyny jest bardzo pożądana i świetnie się prezentuje.

ryze RYZE

Bez wątpienia jeden z najlepiej działających w late gamie magów. Czerpanie obrażeń z many pozwala mu na budowanie bardziej defensywnych itemów (np. rodofages RoA czy frozenheart Frozen Heart), przez co nieraz spełnia on rolę front line’u. Dysponuje przyzwoitym wave clearem, a w walkach drużynowych zadaje wysokie i obszarowe obrażenia, jednocześnie nie martwiąc się o swoje pozycjonowanie i bycie zburstowanym przez przeciwnego AP Carry.

orianna ORIANNA

Bezpieczny i elastyczny pick potrafiący wpasować się w prawie każdy team comp. Jej laning phase został nieco osłabiony, mimo to, nadal nie sposób jej odmówić świetnego Utility i bardzo przydatnych elementów wsparcia, które czynią ją tak przydatnym i silnym bohaterem. Jej oriannar Ultimate jest genialnym narzędziem do inicjacji walk drużynowych, a gdy uda dam się w niego złapać odpowiednich przeciwników, w odpowiednim czasie i miejscu najprawdopodobniej będzie oznaczać to dla nas wygrany teamfight.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.