Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Tier Lista Midlane – Patch 4.14

Witajcie Przywoływacze!

Przedstawiamy Wam Tier Listę Mid lanerów ułożonych od najsilniejszych (Tier 1) do najsłabszych (Tier 5), skupiając się głównie na soloQ. Bohaterowie w tierach są ułożeni alfabetycznie.

Lista ta dotyczy patcha 4.14!


God Tier (boski Tier) – Jak sama nazwa wskazuje, są to obecnie bohaterowie najsilniejsi na swojej pozycji. Ich obecność wnosi bardzo wiele pozytywnych aspektów do swojej drużyny. Zdecydowanie najpotężniejsi bohaterowie w obecnym patchu.

Tier 2 – Postacie, którym niewiele brakuje by znaleźć się w God Tierze. Nadal bardzo silne picki, które powinniśmy brać pod uwagę.

Tier 3 – Zbalansowane picki, nieodstające ani w jedną, ani drugą stronę. Warte wyboru, gdy nie pozostało nam nic innego.

Tier 4 – Grupa championów, którzy mogą sprawdzić się w poszczególnych match-upach, jednak przy starciu z kimś z wyższego tieru nie prezentują się już tak dobrze. Wymagają bardzo dobrego ogrania, w przeciwnym razie nie wnoszą zbyt wiele do gry.

Tier 5 – Postacie nieco odepchnięte i niepasujące do dzisiejszej mety. Gnieceni przez większość bohaterów ligi, raczej niewarci pickowania.


God Tier

ahrifizzoriannasyndrayasuoziggs

Tier 2

lulu ryzetalontwistedfatexerathzedzilean

Tier 3

akalianiviaanniebrandcassiopeiakatarinakassadinjayceleblanclissandraluxmalzaharmorganarivenswainveigarvelkoz

Tier 4

dianaheimerdingerkarmakarthuskaylekennenkogmaw tristanaviktorvladimirzyraTier 5

chogathezrealfiddlesticksgaliomalphitemordekaisersionteemo


kassadin KASSADIN

Jeden z championów, którego częściej widujemy w sekcji „zablokowani bohaterowie”, niż faktycznie w grze. Są tego oczywiście powody, które Riot stara się wyeliminować zmniejszając użytkowość jego kassadinr Ulta. Wpłynęło to pozytywnie na jego grywalność i zapewne obniżyło jego nadzwyczajną siłę, mimo to nadal widujemy go zablokowanego w 60% gier.

fizz FIZZ

Bardzo fajny wybór dla ludzi lubiących ofensywną grę i burstowanie przeciwników w kilka sekund. Mobilny AP Carry z elementami Assasina, świetnie sprawdzający się w eliminowaniu papierowych celów i snowball’owaniu.

morgana MORGANA

Ostatnimi czasy zdecydowanie częściej grana w roli supporta, niż na midzie. Jako AP Carry nie sprawdzała się świetnie, a ostatnie zmiany (duże obniżenie obrażeń na morganar Ulta i znaczne osłabienie morganae tarczy) jeszcze bardziej pogrążyły midową morgana Morganę.

ahri AHRI

Typ postaci świetnie sprawdzającej się na kolejce solo. Dobrze radzi sobie ze zdominowaniem środkowej alei, przy czym jest bardzo dobra w snowballowaniu. Gdy jest głównym źródłem obrażeń i zarazem targetem drużyny przeciwnej, na pomoc przychodzi jeden z najlepszych escape-mechanizmów jakim mógłby poszczycić się mag. Mowa tu o jej ahrir Ultimate, który praktycznie zastępuje trzy flash Flashe i pozwala wyrwać się nawet z największego potrzasku.

talon TALON

Idealny dla miłośników stylu gry pt. „wejdź, zabij, wyjdź”. Bardzo ofensywny pick, dysponujący zarówno ogromnymi obrażeniami w pojedynczy cel, jak i całkiem przyzwoitymi obszarowymi obrażeniami.

zilean ZILEAN

Mag wnoszący masę mobilności do swojej drużyny, jednocześnie zapewniając stały, obszarowy dmg. Dzięki swoim przyśpieszeniom może bez trudu pomagać bocznym liniom, a gdy nadejdzie late game i o wyniku gry będzie decydowało to, który Carry zostanie dłużej przy życiu zileanr Ult Zileana idealnie nadaje się do utrzymania przy życiu najsilniejszego członka drużyny.

syndra SYNDRA

AP Carry gnębiący większość przeciwników, których spotka na midzie. Bardzo duży burst w pojedynczy cel zapewnia jej stosunkowo wiele możliwości zdominowania linii. Swoją przewagę potrafi wykorzystać niszcząc przeciwnych Carrych w ułamku sekundy.