Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Tier Lista Midlane – Patch 4.13

Witajcie przywoływacze!

Przedstawiamy wam Tier Listę mid-lanerów ułożonych od najsilniejszych (Tier 1) do najsłabszych (Tier 5), głównie skupiając się na soloQ. Ułożenie championów w poziomie (od lewej do prawej) jest losowe.

Lista ta dotyczy patcha 4.13!


Tier 1 (Boski Tier) – Jak sama nazwa wskazuje, są to obecnie bohaterowie najsilniejsi na swojej pozycji. Ich obecność wnosi bardzo wiele pozytywnych aspektów do swojej drużyny. Zdecydowanie najpotężniejsi bohaterowie, w obecnym patchu.

Tier 2 – Postacie, którym nie wiele brakuje by znaleźć się w God Tierze. Nadal bardzo silne picki, które powinniśmy brać pod uwagę.

Tier 3 – Zbalansowane picki, nie odstające w jedną, ani drugą stronę. Warte wyboru, gdy nie pozostało nam nic innego.

Tier 4 – Grupa championów, którzy mogą sprawdzić się w poszczególnych match-upach, jednak przy starciu z kimś z wyższego tieru nie prezentują się już tak dobrze. Wymagają bardzo dobrego ogrania, w przeciwnym razie nie wnoszą zbyt wiele do gry.

Tier 5 – Postacie nieco odepchnięte i nie pasujące do dzisiejszej mety. Gniecieni przez większość bohaterów ligi, raczej nie warci pickowania.


Tier 1

kassadinoriannaxerathyasuoziggs

Tier 2

ahrifizzluluryzesyndra twistedfate

Tier 3

 akalianiviaanniebrandcassiopeiakatarinakayleleblanclissandralux malzaharmorganarivenswaintalonveigarvelkozzedzileanzyra

Tier 4dianaheimerdingerkarthuskennenkarthustristanaviktorvladimir

Tier 5

 chogathezrealfiddlesticksgaliomalphitemordekaisersionteemo


xerath XERATH

Swoją popularność zawdzięcza głównie lidze OGN i Faker’owi, mimo to, jednym z pierwszych śmiałków, którzy zdecydowali się na zagranie nim był polski mid laner – Overpow , w meczu z Copenhagen Wolves już w siódmym tygodniu EU LCS. Ogromny zasięg, spore obrażenia i czyszczenie fali minionów w mgnieniu oka, jednocześnie zachowując bezpieczną odległość, to cechy, które zapewniły Xerathowi tak dużą popularność, zarówno na profesjonalnej scenie, jak i w SoloQ. Dobra alternatywa dla ziggs i orianna, jednak nieco mniej mobilny, przez co wymaga większych umiejętności i ogrania.

twistedfate TWISTED FATE 

Najwyraźniej potrzebował on krótką przerwę od natłaczającej go popularności w sezonie 2 i 3. Po długiej nieobecności na profesjonalnej scenie, głównie w związku z nerfami na leblanc i kassadin Twisted Fate nareszcie wrócił do jakże ciasnego i wymagającego grona najsilniejszych mid lanerów. Często stosowany w profesjonalnych rozgrywkach, team comp twistedfate + evelyn zapewnił pokerzyście częstą obecność na scenie LCS i OGN, co z kolei przyczyniło się do wzrostu jego popularności w SoloQ. Poprawne wykorzystanie ultimate twistedfater , (niestety wymagające często zgrania i współpracy z sojusznikami – przykładowo gank na dolną aleję) potrafi zapewnić zarówno nam, jak i naszym kolegom z drużyny łatwą okazję do zdobywania zabójstw, wież i smoków.

kassadin KASSADIN

Nerfiony jakiś czas temu, mimo to nadal jeden z najsilniejszych mid lanerów na chwilę obencą. Świetny bohater, o którego pick można pokusić się nawet nie znając przeciwnika na środkowej alei. Dobry w starciach 1v1, 2v2 w oraz w doganianiu przeciwników.  Jego wysokim obrażeniom zadawanym w krótkim czasie i mobilności nie jest w stanie dorównać żaden z bohaterów ligi. Jeden z największych snowballi w grze.

orianna ORIANNA

Bardzo bezpieczny pick, wnoszący zarówno element wsparcia (tarcza z oriannae i przyśpieszenie z oriannaw), jak i ofensywy (spamowalne oriannaq oraz ultimate oriannar, potrafiący wygrać nie jeden team fight). Dobra w połączeniu z rengar vi, czy amumu. Zapewnia drużynie wave clear oraz jest bardzo użyteczna w oblężaniu wież.

yasuo YASUO

W ostatnim patchu delikatnie znefriony, jednak zmiany te nie wpłynęły w żaden sposób na jego grywalność i dynamikę. Champion nadal dysponujący niesamowitymi obrażeniami, zadawanymi w krótkim czasie, przyjemną mechaniką, zadowalającym wave clearem i genialnym narzędziem do split pushu. Bez zarzutu sprawdza się też w walkach drużynowych, a w kombinacji z malphite orianna alistar, czy innymi masowymi podrzutami potrafi dosłownie zmasakrować przeciwną drużynę w mgnieniu oka.

ziggs ZIGGS

Świetny do czyszczenia minionów i bronienia wież, przez co nie raz jest w stanie przedłużyć, wydającą się nie do wygrania grę, nawet do 50-tej minuty, by następnie, dzięki swoim wysokim i obszarowym obrażeniom, pokonać przeciwników, pomimo przegranego early game. Jednak Ziggs nie jest wcale słaby we wcześniejszych stadiach gry. Dzięki swojemu pasywowi  ziggsp i spamowalnemu Q ziggsq, z ogromnym zasięgiem, potrafi uprzykrzyć życie nie jednemu mid lanerowi, również w fazie lane’owania.

syndra SYNDRA

Nieco mniej bezpieczny pick, ze względu na mniejsze zasięgi. Nie odpushowywuje oblężonego turreta, z taką łatwością jak ziggs czy xerath, ponieważ przeznaczone do tego skille (Q syndraq + W syndraw) nie mają zbyt dużego zasięgu, przez co Syndra mogłaby narazić się na niebezpieczeństwo, broniąc wieży pod naporem przeciwników. Wygląda za to zdecydowanie lepiej, na tle reszty miderów, jeśli chodzi o burst, przez co zdaje się być idealnym wyborem , dla agresywnych graczy, chcących nękać swoich przeciwników na lini.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.