Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Tier Lista Mid Lane – patch 5.16

Witajcie Przywoływacze!

Przedstawiamy wam Tier Listę Mid lanerów ułożonych od najsilniejszych (God Tier) do najsłabszych (Tier 4) skupiając się głównie na soloQ. Bohaterowie w tierach są ułożeni alfabetycznie.

Lista dotyczy patcha 5.16


 

God Tier – wybieraj lub banuj.

Tier 1 – grupa bardzo mocnych championów, którzy świetnie sprawdzają się w obecnej mecie. Jako bardzo dobre picki powinniśmy brać ich pod uwagę podczas wyboru postaci.

Tier 2 – bohaterowie, którym niewiele brakuje, by znaleźć się w czołówce ligi. Nadal bardzo silne picki, dobrze wykonujące swoje zadanie.

Tier 3 – zbalansowane postacie nieodstające w jedną ani w drugą stronę. Warte wyboru, gdy nie pozostało nam nic lepszego.

Tier 4 – championi, którzy mogą sprawdzić się w poszczególnych match-upach, jednak dużo im brakuje, by stanąć na równi z przedstawicielami wyższych tierów. Zazwyczaj są dość nieefektywni, przez co stanowią tzw. sytuacyjne picki.


 

God Tier

ahriviktor

Tier 1

azirdianajayceleblancoriannatwistedfateyasuovaruszed

Tier 1.5

fizzluluxerath

Tier 2

akalianiviaanniecassiopeiachogathkatarinakogmawlissandraluxtalonvelkozvladimirziggs

Tier 3

brandekkofioragaliogangplankheimerdingerkarmakarthuskassadinkaylekennenmalzaharmorganarivenswainsyndraurgotveigar

Tier 4

fiddlesticksgragassonazileanzyra


 

ahriviktorAhri i Viktor

Viktor – w teorii duży nerf, utrata AP, many ze rdzeni, jednak w praktyce Viktor nadal jest w stanie bezproblemowo „ściągać” fale minionów na jeden laser, wystarczy jedynie rozwinąć rdzeń. Dodatkowo w late posiadamy jeszcze więcej AP niż wcześniej, co jest na plus.

Ahri – nerf na sustain, jest on co prawda odczuwalny, ale jedynie do szóstego poziomu i zakupu jakiegoś przedmiotu. Potem leczymy się równie dobrze co wcześniej, a pamiętać należy, że wbudowany sustain to coś, co posiada niewiele postaci na środkowej alei, więc i tak mamy przewagę, grając lisicą.

varusVarus

Niby bez nerfów, więc powinien nadal znajdować się w God Tierze, jednak zmiany w niektórych postaciach sprawiają, że w Lidze pojawili się bohaterowie, którzy są w stanie „nakopać” Varusa na linii lub w walkach drużynowych, przez co Strzała Odkupienia traci nieco w rankingu. Należy jednak pamiętać, że Varus to nadal bardzo dobra postać z kapitalną możliwością poke’owania!

leblanczedLeBlanc i Zed

Ta dwójka zabójców otrzymuje wzmocnienie, przez co wskakują nieco wyżej. Buff dla Zeda sprawia, że czas reaktywacji naszej super umiejętności jest praktycznie taki sam, jak sprzed nerfa. podobnie prędkość lotuleblancwW u LeBlanc.

dianaDiana

Pogarda księżyca to postać niesamowicie dobrze sprawdzająca się na Summoner’s Rift. Jej burst jest po prostu olbrzymi i jest w stanie niszczyć przeciwnych carry nie będąc w ogóle nafeedowana.

Na linii, do szóstego poziomu, Diana nie będzie raczej dobrym lanerem, ale po szóstym poziomie zamienia się w maszynę do zabijania.

Świetnie się snowballuje i jest całkiem wytrzymała jak na postać ze środkowej alei dzięki swojej tarczy zdianawW. Posiada również niezłą inicjację dzięki swojemudianaeE.

Postać, którą zdecydowanie warto się zainteresować.

fioraFiora

Po reworku Fiora całkiem nieźle odnajduje się na środkowej alei. Dzięki swojejfiorapumiejętności pasywnej ifioraqQ jest wstanie wchodzić w niezłe wymiany z większością przeciwników. Dodatkowo Q ma naprawdę niski czas odnowienia. Gwoździem programu pod tytułem Fiora jest jednak jejfiorawW, które jest w stanie zablokować KAŻDĄ umiejętność w grze (naprawdę każdą). W walkach drużynowych Mistrzyni Fechtunku sprawdza się bardzo dobrze z racji jejfiorarR, które jest nieco niedoceniane przez przeciwników (jak i sojuszników lol).

Pamiętać należy, że Fiora jak większość postaci walczących w zwarciu cierpi na takie przypadłości jak brak możliwości czyszczenia fal, czy też problemy we wczesnych fazach gry.

lissandraLissandra

Dodanie leczenia na ulcie to coś, co może wydawać się niezbyt przydatne, jednak w praktyce ta zmiana bardzo korzystnie wpływa na Lissandrę, a szczególnie na jej walki drużynowe, w których już i tak wypadała bardzo dobrze.

Od siebie mogę polecić rozwijanielissandraeE jako drugiej umiejętności, co sprawia, że jesteśmy o wiele bardziej mobilni, posiadamy większy burst i o wiele łatwiej zabijamy minionki.

Wiedźma Lodu cierpi jedynie na niskie zasięgi swoich umiejętności, przez co może mieć problemy z niektórymi postaciami.

mordekaiserMordekaiser

Nie został uwzględniony w liście, ponieważ jest to świeżo zreworkowana postać, którą trzeba jeszcze „odkryć”.

zileanZilean

Postać dla której Rework tylko zaszkodził:

  • zileanqQ jest banalne do uniknięcia;
  • zileanwW nie zmniejsza już nam czasu odnowienia super umiejętności;
  • zileaneE trwa znacznie krócej (brak permanentnego przyspieszenia, spowolnienia);
  • zileanrR trwa krócej, przez co w większości przypadków można ją po prostu przeczekać.

Dodatkowo umiejętność pasywna, od momentu kiedy nie jest globalna, jest po prostu słaba.

Zegarek jest jedną z niewielu postaci, której naprawdę nie polecam. (No, chyba że lubimy się zabawić i zepsuć psychikę przeciwnikom ( ͡° ͜ʖ ͡°) ).

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.