Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Tier Lista Junglerów – Patch 4.19

Witajcie Przywoływacze!

Przedstawiamy Wam Tier Listę Junglerów ułożonych od najsilniejszych (Tier 1) do najsłabszych (Tier 4), skupiając się głównie na soloQ. Bohaterowie w tierach ułożeni są alfabetycznie.

Lista ta dotyczy patcha 4.19


Tier 1 – Grupa bardzo mocnych championów, którzy świetnie sprawdzają się w obecnej mecie. Genialne picki, które powinniśmy brać pod uwagę podczas wyboru postaci.

Tier 2 – Bohaterowie, którym niewiele brakuje, by znaleźć się w czołówce ligi. Nadal bardzo silne picki, dobrze wykonujące swoje zadanie.

Tier 3 – Zbalansowane postacie, nieodstające w jedną, ani drugą stronę. Warte wyboru, gdy nie pozostało nam nic lepszego.

Tier 4 – Championi, którzy mogą sprawdzić się w poszczególnych match-upach, jednak dużo im brakuje, by stanąć na równi z przedstawicielami wyższych tierów. Zazwyczaj dość nieefektywne lub sytuacyjne picki.

Tiery pośrednie – W tych tierach umieszczono postacie, które są zbyt mocne, by zostać obniżone, ale mają potencjał by wskoczyć wyżej wraz z niewielkimi zmianami mety lub drobnymi buffami kosmetycznymi.


Tier 1

jarvankhazixleesinrammusvi

Tier 2

amumumaokaimasteryirengarskarnerudyr

Tier 2.5

evelynnfiddlesticksnocturnepantheonwukong

Tier 3

elisegnarhecarimjaxkaylenautilusnunurivenshacosejuanisionshyvanavolibearwarwickxinzhaozac

Tier 4

alistarchogathdianagankplankkarthusmundomalphiteolafshentrundletryndamere


vi VI

Para słów najlepiej opisujących Vi to zdecydowanie solidność oraz elastyczność. Bardzo silny bohater, a przede wszystkim bezpieczny, który zarówno nie posiada wyraźnej kontry, tak jak jest to w przypadku większości junglerów, a zarazem jest nią dla niejednego przeciwnego leśnika. Wspomniana elastyczność odnosi się oczywiście do teamcompu z jakim przyjdzie Vi współpracować. riven Riven, kayle Kayle czy na przykład nunu Nunu potrzebują lekkiego wsparcia w postaci odpowiedniego teamcompu, by pracować na najwyższych obrotach – Vi natomiast działa bez zarzutów w, a także przeciwko, praktycznie każdej drużynie.

rammus RAMMUS

Niektórzy z Was pamiętają pewnie czasy, w których Rammus (oraz po części też fiddlesticks Fiddlesticks) siali pogrom na SoloQ i nazywani byli mianem “Freelo”. To co łączyło obu tych bohaterów, to 3-sekundowy taunt po stronie pancernika oraz równie długi fear po stronie stracha na wróble. Umiejętności te zostały dość mocno osłabione przerywając tym samym (na pewien czas) dobrą passę tych dwóch junglerów. Pomimo tych nerfów, na przestrzeni reform reszty junglerów stali się oni bardzo silnymi leśnikami – w szczególności Rammus, który będąc idealną alternatywą dla leesin Lee Sina, khazix Kha’Zixa czy jarvan Jarvana IV potrafi nie tylko dorównać konkurencji w kwestii gankowania, ale także świetnie spisuje się w późniejszych etapach gry.

fiddlesticks FIDDLESTICKS

Tutaj sytuacja wygląda bardzo podobnie. Niestety w przeciwieństwie do rammus Rammusa, jest on nie tylko wyjątkowo podatny na counter junglę ze strony popularnych ostatnio ofensywnych leśników, ale też bardzo uzależniony od niebieskiego buffa, a i meta na Mid Lanerów, którzy skupiają się na zadawaniu jak największych obrażeń pojedynczym celom (syndra Syndra, zed Zed, ahri Ahri itp.) nie sprzyja w żadnym stopniu postaciom takim jak Fiddlesticks.

sion SION

W aktualizacji z dopiskiem “4.19” Sion otrzymał delikatne buffy, głównie na koszty many jego umiejętności. Wartości tych zmian, mimo że nie były wcale duże wpłynęły pozytywnie na jego ogólny gameplay (główna umiejętność sionq Q szczególnie na tym zyskała). Umożliwiło to Sionowi nieco bardziej swobodne korzystanie ze swojego zestawu umiejętności, bez potrzeby ciągłego martwienia się o stan many, a i również Miderzy, u których Sion pełni rolę leśnika znacznie częściej będą mieli okazje ujrzeć i skorzystać z daru natury jakim jest blue buff.

pantheon PANTHEON

Pomimo nerfów na pantheonr Superumiejętność, które niedoszły piekarz otrzymał jakiś czas temu, jest on nadal bardzo przyzwoitym junglerem, właśnie za sprawą wspomnianego Ultimate’a. W połączeniu z ofensywnym, dobrze snowballującym duetem na bocie, Pantheon, dzięki swoim bardzo łatwym w egzekucji Ultcie, jest w stanie bezproblemowo zapewnić zwycięstwo na dolnej linii, by następnie przewagę tę rozszerzyć na resztę mapy zdobywając kolejno smoki i wieże.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.