Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Tier Lista Junglerów – Patch 4.18

Witajcie Przywoływacze!

Przedstawiamy Wam Tier Listę Junglerów ułożonych od najsilniejszych (Tier 1) do najsłabszych (Tier 4), skupiając się głównie na soloQ. Bohaterowie w tierach ułożeni są alfabetycznie.

Lista ta dotyczy patcha 4.18


Tier 1 – Grupa bardzo mocnych championów, którzy świetnie sprawdzają się w obecnej mecie. Genialne picki, które powinniśmy brać pod uwagę podczas wyboru postaci.

Tier 2 – Bohaterowie, którym niewiele brakuje, by znaleźć się w czołówce ligi. Nadal bardzo silne picki, dobrze wykonujące swoje zadanie.

Tier 3 – Zbalansowane postacie, nieodstające w jedną, ani drugą stronę. Warte wyboru, gdy nie pozostało nam nic lepszego.

Tier 4 – Championi, którzy mogą sprawdzić się w poszczególnych match-upach, jednak dużo im brakuje, by stanąć na równi z przedstawicielami wyższych tierów. Zazwyczaj dość nieefektywne lub sytuacyjne picki.

Tiery pośrednie – W tych tierach umieszczono postacie, które są zbyt mocne, by zostać obniżone, ale mają potencjał by wskoczyć wyżej wraz z niewielkimi zmianami mety lub drobnymi buffami kosmetycznymi.


Tier 1

jarvankhazixleesinvi

Tier 2

elisemasteryirammusudyr

Tier 2.5

amumuevelynnmaokainocturnerengarskarnerwukong

Tier 3

fiddlesticksgnarhecarimjaxkaylenautilusnunupantheonrivensejuanishacosionshyvanavolibearwarwickxinzhaozac

Tier 3.5

alistarchogathdianamundokarthusmalphitetryndamere

Tier 4

gankplankolafshentrundle


khazix KHA’ZIX

Niezależnie od patcha, jaki brany byłby pod uwagę Kha’Zix prawie zawsze stawał na równi z najlepszymi junglerami w lidze. W ubiegłej aktualizacji deklasował on praktycznie każdego napotkanego oponenta, a bardzo wysoki priorytet, którym zostawał obdarzony zarówno w trakcie wybierania postaci, jak i ich banowania dodatkowo utwierdzał w przekonaniu, że Kha może być tym numerem 1. W związku z dość widoczną różnicą mocy, jaka powstała między Kha’Zixem, a innymi junglerami nerf skierowany w Łowcę Pustki był raczej kwestią czasu. W celu zapobiegnięcia tak drastycznym odchyłom wśród leśników wprowadzone zostały zmiany na obecnie najsilniejszą umiejętność Kha’Zixa, czyli khazixw W. Obniżenie obrażeń we wczesnych stadiach gry, a zwiększenie ich w późniejszych było w teorii banalnym zabiegiem, który jednak zasłużenie osłabił jego early oraz mid game. Ku uciesze fanów tej bestii nie wpłynęło to bardzo znacząco na jego ogólną siłę, ale stworzyło nieco więcej możliwości innym bohaterom, którzy wcześniej cierpili z powodu tak dobrej ofensywy ze strony Kha’Zixa.

sion SION

Gdyby tydzień temu organizowany był konkurs na najbardziej kiepskiego junglera w League of Legends Sion mógłby najprawdopodobniej poszczycić się zajęciem dość wysokich miejsc. Złudne przedstawianie go w jak najlepszym świetle przez zwolenników tej pokręconej postaci nie powstrzymało zespołu Riotu przed wzięciem się za jego rework. I tak – z bohatera, który zajmował niszowe miejsca w praktycznie każdej możliwej kategorii powstał całkiem przyzwoity champion, który mimo iż zachował elementy charakterystyczne dla jego starszej wersji jest teraz zdecydowanie silniejszym prawie pod każdym względem i znacznie sensowniej przemyślanym bohaterem.

vi VI

Bardzo uniwersalny i silny bohater, którego obsługa nie powinna być problemem dla żadnego gracza. Genialnie wspógra z postaciami takimi jak yasuo Yasuo, zed Zed czy ahri Ahri, których głównym zadaniem jest likwidacja pojedynczych celów, w czym przytrzymanie, jakie może zaoferować Vi swoim vir jest niesłychanie pomocnym elementem. Ponadto dzięki niemałej uniwersalności i elastyczności Vi może bezproblemowo pełnić rolę skupioną zarówno na tankowaniu i i gromadzeniu statystyk defensywnych, jak i tych ofensywnych zapewniając drużynie bardzo przyzwoitą dawkę obrażeń oraz znacząco usprawniając swój jungle clear.

jarvan JARVAN IV

Zatrzęsienie Jarvanów na, jakie można zaobserwować na kolejce Solo jest spowodowane przede wszystkim osłabieniami reszty leśników – min.in. leesin Lee Sina elise Elise evelynn Evelynn, a także rengar Rengara. Podobnie jak w przypadku vi Vi, Jarvan jest dość uniwersalnym bohaterem pod względem buildu, który całkiem nieźle sobie z czyszczeniem potworów w jungli, jednak aspektem nieco odróżniającym go od siostry Jinx są o wiele lepsze warunki do gankowania przed 6. poziomem.

wukong WUKONG

Wysoka popularność Wukonga w jungli, jak miała miejsce mniej więcej parę miesięcy temu (w czasie, gdy widywany w lesie był też często pantheon Pantheon) zdecydowanie ustała wraz z osłabieniem spiritstone Spirit Stone’a. W porównaniu z tamtym okresem, obecnie Wukong sprawuje się oczywiście słabiej, jednak tym co utrzymuje go w grze i sprawia, że nadal jest całkiem dobrym junglerem jest oczywiście jego wukongr Ultimate, który użyty na kilku przeciwnikach jest w stanie obrócić losy teamfightu o 180 stopni. Największą wadą Wukonga są niewątpliwie jego dość słabe wyniki przed uzyskaniem szóstego poziomu – tak jak ma to miejsce w przypadku między innymi warwick Warwicka lub nocturne Nocturna.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.