Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Tier Lista Junglerów – Patch 4.17

Witajcie Przywoływacze!

Przedstawiamy Wam Tier Listę Junglerów ułożonych od najsilniejszych (Tier 1) do najsłabszych (Tier 4), skupiając się głównie na soloQ. Bohaterowie w tierach ułożeni są alfabetycznie.

Lista ta dotyczy patcha 4.17


Tier 1 – Grupa bardzo mocnych championów, którzy świetnie sprawdzają się w obecnej mecie. Genialne picki, które powinniśmy brać pod uwagę podczas wyboru postaci.

Tier 2 – Bohaterowie, którym niewiele brakuje, by znaleźć się w czołówce ligi. Nadal bardzo silne picki, dobrze wykonujące swoje zadanie.

Tier 3 – Zbalansowane postacie, nieodstające w jedną, ani drugą stronę. Warte wyboru, gdy nie pozostało nam nic lepszego.

Tier 4 – Championi, którzy mogą sprawdzić się w poszczególnych match-upach, jednak dużo im brakuje, by stanąć na równi z przedstawicielami wyższych tierów. Zazwyczaj dość nieefektywne lub sytuacyjne picki.

Tiery pośrednie – W tych tierach umieszczono postacie, które są zbyt mocne, by zostać obniżone, ale mają potencjał by wskoczyć wyżej wraz z niewielkimi zmianami mety lub drobnymi buffami kosmetycznymi.


Tier 1

jarvankhazixleesinvi

Tier 2

eliseevelynnmasteryirammusudyr

Tier 2.5

amumumaokainocturnerengarwukong

Tier 3

fiddlesticksgnarhecarimjaxkaylenautilusnunupantheonrivensejuanishacoshyvanaskarnervolibearwarwickxinzhaozac

Tier 3.5

alistarchogathdianamundokarthusmalphitetryndamere

Tier 4

gankplankolafshentrundle


leesin LEESIN

Bez wątpienia jeden z najciekawiej zaprojektowanych bohaterów, które miały okazję stąpać po Polach Sprawiedliwości. Grając w lesie spełnia on swoje zadanie na najwyższym poziomie i mimo że został wprowadzony ponad trzy lata temu, nadal zadziwia swoją uniwersalnością, a gracze wynajdują coraz to nowsze taktyki i warianty wykorzystania jego wspaniałej mechaniki. Jest to champion, którego nie może go zabraknąć na liście “ulubieni bohaterowie” każdego, kto uważa się za junglera. Mimo iż Lee Sin był nerfiony częściej niż chyba jakikolwiek inny bohater (no, może poza irelia Irelią), to nadal, i to od dość długiego czasu, zajmuje on górne półki jeśli chodzi o kategorię junglerów. Głównie z powodu niesłychanej elastyczności oraz genialnej mechaniki, którą można wykorzystać na setki różnych sposobów jest on tak potężnym championem, który, mimo iż będzie za niedługo obchodził swoje czwarte urodziny, nadal zachwyca świetną grywalnością i deklasuje rywali pod wieloma względami.

sion SION

Kolejny na liście reworkowanych postaci,  niebawem zawita na Summoner’s Rift w całkiem nowej formie (co jest powodem jego nieobecności w powyższej liście). Niecierpliwie czekamy na świeżą odsłonę Siona i mamy nadzieję, że będzie się on prezentował lepiej niż dotychczas. Ze wstępnych statystyk oraz umiejętności można spodziewać się, że nowy Sion będzie niesłychanie ciekawym bohaterem, dysponującym znacznie bardziej przemyślanym skill setem, dlatego też niewykluczone, że gdy nadejdzie namiesza dość mocno w mecie jungli, a być może nawet przejmie miano króla lasu.

rammus RAMMUS

Niewykluczone, że Rammus to najtwardszy Jungler jakiego można spotkać pomiędzy alejami. Specyficzny bohater, który dzięki swojemu rammusq Q deklasuje praktycznie wszystkich przeciwników pod względem mobilności. Mimo iż gra Rammusem opiera się w dużej mierze na zbieraniu coraz to większych ilości pancerza i resistów, to nie można mu również odmówić pokaźnych i w dodatku obszarowych obrażeń, którymi poszczycić chciałby się niejeden tank. Świetnie spisuje się w zone’owaniu przeciwników i mało który ADC jest w stanie stawić mu czoła, gdy zegar w grze dobije około 45 minuty. Pomijając fakt, że win ratio bohatera ma się nijak do jego ogólnej kondycji w SoloQ, to championem z najwyższą procentową liczbą wygranych gier jest właśnie Rammus, którego win ratio oscyluje w okolicach aż 60%.

shaco SHACO

Jungler rządzący wczesną i środkową fazą gry, który równie dobrze może ustawić swoją drużynę na resztę rozgrywki, jak i pogrążyć jej los już od pierwszych minut na Summoner’s Rift. Dość sytuacyjny bohater, najlepiej sprawdzający się na defensywnych junglerów, takich jak nautilus Nautilius czy sejuani Sejuani. Agresywna i chaotyczna gra z dużą liczbą zabójstw to dla Shaco idealne warunki do skupienia się na tym, co wychodzi mu najlepiej, czyli counterjunglowaniu i gankowaniu. Kosztem świetnego early game, w którym łatwo mu o dominację przeciwnego junglera i przejęcie kontroli nad mapą jest dość kiepski late game (od około 40 minuty), w którym niestety czasem pełni on rolę jedynie przeszkadzacza, który ginie zanim zbliży się do wrogich Prowadzących.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.