Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Tier Lista junglerów – Patch 4.15

Witajcie Przywoływacze!

Przedstawiamy Wam Tier Listę junglerów ułożonych od najsilniejszych (Tier 1) do najsłabszych (Tier 4), skupiając się głównie na soloQ. Bohaterowie w tierach są ułożeni alfabetycznie.

Lista ta dotyczy patcha 4.15


Tier 1 – Grupa bardzo mocnych championów, którzy świetnie sprawdzają się w obecnej mecie. Genialne picki, które powinniśmy brać pod uwagę podczas wyboru postaci.

Tier 2 – Bohaterowie, którym niewiele brakuje, by znaleźć się w czołówce ligi. Nadal bardzo silne picki, dobrze wykonujące swoje zadanie.

Tier 3 – Zbalansowane postacie, nieodstające w jedną, ani drugą stronę. Warte wyboru, gdy nie pozostało nam nic lepszego.

Tier 4 – Championi, którzy mogą sprawdzić się w poszczególnych match-upach, jednak dużo im brakuje, by stanąć na równi z przedstawicielami wyższych tierów. Zazwyczaj dość nieefektywne i sytuacyjne picki.


Tier 1

eliseevelynnjarvankhazixleesinvi

Tier 2

amumumasteryinocturnerengarskarnerudyr

Tier 3

fiddlestickshecarimkaylemaokainautilusnunupantheonrammusrivensejuanishacoshyvanavolibearwarwickwukongxinzhaozac

Tier 4

alistarchogathdianagankplankmundojaxkarthusmalphiteolafsiontryndamere
rengar RENGAR

Nerfiony po raz kolejny. Tym razem Riot skupił się głównie na early oraz mid gamie. Zwiększenie cooldownu na rengarr Ultimate znacznie obniżyło jego wpływ na rozgrywkę we wczesnych stadiach gry, co zaskutkowało spadkiem jego ogólnej siły.

jarvan JARVAN IV

Jungler posiadający jeden z najlepszych gap closerów. Dysponuje dobrym narzędziem do gankowania zarówno przed, jak i po 6 poziomie. Bardzo wszechstronny jeśli chodzi o build – w drużynie może równie dobrze zajmować się zadawaniem obrażeń jak i tankowaniem.

maokai MAOKAI

Wraz z nadejściem tego patcha maokai Maokai został dość mocno znerfiony, zresztą jak uważa wiele osób – bardzo słusznie. Zdecydowanie jeden z jego największych atutów (obszarowa redukcja obrażeń z maokair Ulta) został bardzo osłabiony, co zaważyło na jego pozycji w hierarchii junglerów.

khazix KHA'ZIX

Po tak wielu nerfach i zmianach mających na celu zbalansowanie Kha’Zixa, gracze wynajdują kolejne sposoby gry i koncepcje, w których khazix Kha będzie się sprawdzał tak dobrze jak dotychczas. I tak po raz kolejny khazix Kha należy do grupy topowych junglerów, tym razem z nieco odświeżoną kolejnością ewoluowania skilli. Dwa najbardziej popularne warianty: pierwszy, ewoulowanie na początku khazixww W, skupiając się wtedy na poke’owaniu i zapewnianiu obszarowego spowolnienia. Drugi, również popularny dotyczy ewoluowania khazixee skoku. Jest on bardzo dobrym narzędziem do doganiania przeciwników i uciekania w sytuacji zagrożenia (zwiększony zasięg) oraz mocno wspomaga nasz snowball.

nocturne NOCTURNE

Pod względem stylu gry i mechaniki, jest on bardzo podobny do rengar Rengara. Jednak przez większość czasu odstawał od niego głównie z powodu większego Cooldownu na nocturner Ulta. Kto wie, może w związku z nerfami na rengar Rengara, nocturne Noc stanie się silniejszy i wkrótce zajmie jego miejsce.

masteryi udyr UDYR MASTER YI

Dwójka dość podobnych do siebie championów pod względem stylu gry. Opierają się głównie na feralflare Flarze i jej jak najszybszym stackowaniu. Grając nimi w początkowej fazie gry nie skupiamy się raczej na gankowaniu, a bardziej na efektywnym czyszczeniu jungli i farmieniu. Postacie dobrze sprawdzające się, gdy na polu nie ma zbyt wiele walki, a gra jest pasywna.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.