Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Tier Lista Junglerów – Patch 4.13

Witajcie przywoływacze!

Przedstawiamy wam Tier Listę junglerów ułożonych od najsilniejszych (Tier 1) do najsłabszych (Tier 5), głównie skupiając się na soloQ. Ułożenie championów w poziomie (od lewej do prawej) jest losowe.

Lista ta dotyczy patcha 4.13!


Tier 1 (Boski Tier) – Jak sama nazwa wskazuje, są to obecnie bohaterowie najsilniejsi na swojej pozycji. Ich obecność wnosi bardzo wiele pozytywnych aspektów do swojej drużyny. Zdecydowanie najpotężniejsi bohaterowie, w obecnym patchu.

Tier 2 – Postacie, którym nie wiele brakuje by znaleźć się w God Tierze. Nadal bardzo silne picki, które powinniśmy brać pod uwagę.

Tier 3 – Zbalansowane picki, nie odstające w jedną, ani drugą stronę. Warte wyboru, gdy nie pozostało nam nic innego.

Tier 4 – Grupa championów, którzy mogą sprawdzić się w poszczególnych match-upach, jednak przy starciu z kimś z wyższego tieru nie prezentują się już tak dobrze. Wymagają bardzo dobrego ogrania, w przeciwnym razie nie wnoszą zbyt wiele do gry.

Tier 5 – Postacie nieco odepchnięte i nie pasujące do dzisiejszej mety. Gniecieni przez większość bohaterów ligi, raczej nie warci pickowania.


Tier 1

leesin elise evelyn rengar

Tier 2

maokai amumu jarvan vi rammus

Tier 3

 nunu khazix masteryi pantheon  shaco skarner udyr fiddlesticks xinzhao  shyvana hecarim warwick

Tier 4 aatrox jax    wukong zac gragas volibear  sejuani   nautilus

Tier 5

chogath gankplank malphite poppy sion shen

 


elise ELISE

Delikatnie osłabiona (szerokość pocisku elisee została zmniejszona, przez co granie nią wymaga od gracza nieco więcej precyzji i wyczucia), mimo to dalej dobrze sprawdza się jako ofensywny jungler. Sprawnie radzi sobie z potworami w jungli, a wraz z popularnym ostatnio buildem (sorcerersshoes + spiritofthespectralwraith + hauntingguise) zapewniającym jej wysoki sustain i obrażenia, jest w stanie bez problemu solować smoki we wczesnej i środkowej fazie gry bez wiedzy przeciwników. Build ten sprawia jednak, iż jesteśmy mniej tankowaci i bardziej podatni na zgony, więc jeśli grywaliśmy Elise pod tanka należałoby nieco zmienić swoje nawyki i styl gry.

vi VI

W ostatnim patchu, trójka głównych junglerów – leesin Lee Sin elise Elise i evelyn Evelynn została lekko znerfiona, dzięki czemu Vi stała się nieco silniejsza na tle innych bohaterów. Zawsze była solidnym pickiem do jungli, a w momencie, gdy jej konkurencja została osłabiona, Stróż Prawa z Piltover dodatkowo zyskał na sile.

maokai MAOKAI

Sytuacja wygląda podobnie jak w przypadku Vi. Topowi junglerzy słabną = drugoplanowi nadganiają i powoli zajmują ich miejsce. Riot odwalił kawał dobrej roboty „odświeżając” dość zapomnianego i rzadko granego drzewca. Poprawienie maokair ultimate oraz dodanie pozostałym umiejętnościom nieco więcej sensu i użyteczności uczyniło go bardziej odpowiednim pickiem, który lepiej wpasowuje się do panującej obecnie mety, poszerzając tym samym champion pull junglerów.

rengar RENGAR

Champion, który dysponuje bez wątpienia jednym z największych power-spike’ów po poziomie 6 – nie mógł się nie znaleźć w górnych tierach. Po odblokowaniu swojego rengarr ultimate, Rengar jest świetnym bohaterem w robieniu zasadzek na źle spozycjonowanych Carrych, a co za tym idzie, idealnie sprawdza się w tworzeniu sytuacji, które pomagają w poszerzaniu przewagi, zdobywaniu wież, smoków i Baronów. Wedle upodobań, sprawdza się zarówno jako tank z 40% cooldown reduction (ionianbootsoflucidity, locketoftheironsolari,spiritoftheelderlizard + runy/masterki) lub jako zabójca, który wyczekuje moment,  w którym cel będzie oddalony od drużyny, by następnie unicestwić go w przeciągu kilku sekund (spiritoftheelderlizard, thebrutalizer, tiamat lastwhisper). Trzeba przyznać, że drugi build sprawdza się znacznie lepiej na kolejce Solo.

leesin LEE SIN

Co by tu się dużo rozwodzić – to Lee Sin. Od dobrych trzech lat, raczej się nie zdarzyło, by Lee Sin nie był topowym junglerem. Bez wątpienia najsilniejszy jungler w early game. Efekt starć 2v2 lub 3v3 potrafi obrócić o 180 stopni, świetny w counter junglowaniu i gankowaniu zarówno przed, jak i po 6 poziomie. Dzięki jednej z najciekawszych mechanik w grze, nasz ślepy mnich ma w sobie ogromny potencjał, który dzięki odrobinie praktyki może nam zapewnić wiele wygranych gier.

nunu NUNU

Skupiający się głównie na śledzeniu ruchów przeciwnego junglera i counter junglowaniu.  Jego głównym zadaniem jest utrzymywanie wizji na mapie, śledzenie ruchów przeciwnego junglera (w celu przeprowadzenia ewentualnego counter-ganka) oraz zapewnienie drużynie smoki. Bardzo “kontrolny” jungler, nie cechujący się dużymi obrażeniami.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.