Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Tier Lista ADC – Patch 4.19

Witajcie Przywoływacze!

Przedstawiamy Wam Tier Listę AD Carry ułożonych od najsilniejszych (Tier 1) do najsłabszych (Tier 4), skupiając się głównie na soloQ. Bohaterowie w tierach są ułożeni alfabetycznie.

Lista ta dotyczy patcha 4.19


Tier 1 – Grupa bardzo mocnych championów, którzy świetnie sprawdzają się w obecnej mecie. Bardzo dobre picki, które powinniśmy brać pod uwagę podczas wyboru postaci.

Tier 2 – Bohaterowie, którym niewiele brakuje, by znaleźć się w czołówce ligi. Nadal bardzo silne picki, dobrze wykonujące swoje zadanie.

Tier 3 – Zbalansowane postacie, nieodstające w jedną, ani drugą stronę. Warte wyboru, gdy nie pozostało nam nic lepszego.

Tier 4 – Championi, którzy mogą sprawdzić się w poszczególnych match-upach, jednak dużo im brakuje, by stanąć na równi z przedstawicielami wyższych tierów. Zazwyczaj dość nieefektywne i sytuacyjne picki.


Tier 1

corkijinxluciantristana

Tier 2

caitlyndravenezrealgraveskogmawtwitchvayne

Tier 3

ashesivirmissfortunevarus

Tier 4

jaycekennenquinnteemourgot


lucian LUCIAN

Tak dużej ilości buffów i nerfów, zmian w umiejętnościach Luciana, które potrafiły obrócić jego gameplayem o 180° i ogólnego zainteresowania się tą, przez pewien czas niedocenianą, postacią trudno jest się dopatrzyć w jakimkolwiek innym ADC. Również i ta aktualizacja nie omieszkała zahaczenia o tę, jakże liczącą się na profesjonalnej scenie – a przede wszystkim na SoloQ – postać. Wprowadzone zmiany, mimo że zawierały w sobie poprawę niektórych statystyk Luciana, na dłuższą metę i tak były zdecydowanym osłabieniem, co z resztą nie powinno być dla nikogo niespodzianką. Ze względu na pominięcie głównego elementu mechaniki Luciana, który zapewniał mu tak dużą swobodę podczas zmagań na linii (mowa tutaj o lucianp umiejętności pasywnej oraz lucianq Q) jest on nadal bardzo silną postacią, jednakże zdolności do dominacji linii oraz snowballowania gry zostały delikatnie zredukowane.

corki CORKI

Skillset składający się z czterech ofensywnych umiejętności w większości przypadków równa się z silną, potrafiącą wygrywać linię postacią, czyli taką, która na kolejkę Solo jest wyborem idealnym i niepozostawiającym wiele do życzenia. Takim bohaterem jest między innymi Corki, który mimo że nieruszany przez zespół Riotu od bardzo długiego czasu, dalej sprawuje się wyjątkowo dobrze, a wraz z osłabieniem jego największego konkurenta – lucian Luciana, stał się on jeszcze bardziej priorytetowym Strzelcem.

vayne VAYNE

Vayne będąc niepodważalnie jednym z najsilniejszych Strzelców w późniejszych etapach gry, potrafi nieraz własnoręcznie poprowadzić drużynę do zwycięstwa. Niestety jej największym problemem jest faza lane’owania. W związku z tym, naturalnie skorzystała na nerfach skierowanych w lucian Luciana, czyli jej największy koszmar, na jaki może natknąć się na dolnej linii. Nie zważając na to, Kleryk Broni nadal wychodzi górą w znacznej większości potyczek mających miejsce na dolnej alei, jednak osłabienia, które otrzymał coraz bardziej zacierają granice między tymi dwoma ADC i jeszcze bardziej uchylają drzwi prowadzące do late game’u, który dla bohaterów takich, jak Vayne jest rajem na ziemi i miejscem, w którym nareszcie mogą się odpłacić za szkody wyrządzone na linii.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.