Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Tier Lista ADC – Patch 4.18

Witajcie Przywoływacze!

Przedstawiamy Wam Tier Listę AD Carry ułożonych od najsilniejszych (Tier 1) do najsłabszych (Tier 4), skupiając się głównie na soloQ. Bohaterowie w tierach są ułożeni alfabetycznie.

Lista ta dotyczy patcha 4.18


Tier 1 – Grupa bardzo mocnych championów, którzy świetnie sprawdzają się w obecnej mecie. Bardzo dobre picki, które powinniśmy brać pod uwagę podczas wyboru postaci.

Tier 2 – Bohaterowie, którym niewiele brakuje, by znaleźć się w czołówce ligi. Nadal bardzo silne picki, dobrze wykonujące swoje zadanie.

Tier 3 – Zbalansowane postacie, nieodstające w jedną, ani drugą stronę. Warte wyboru, gdy nie pozostało nam nic lepszego.

Tier 4 – Championi, którzy mogą sprawdzić się w poszczególnych match-upach, jednak dużo im brakuje, by stanąć na równi z przedstawicielami wyższych tierów. Zazwyczaj dość nieefektywne i sytuacyjne picki.


Tier 1

corkijinxkogmawluciantristana

Tier 2

caitlyndravenezrealgravestwitchvayne

Tier 3

ashesivirmissfortunevarus

Tier 4

jaycekennenquinnteemourgot


tristana TRISTANA

Na przestrzeni ostatnich patchy Tristana była zdecydowanym numerem jeden jeśli chodzi o late game, a osiągnięcie przez nią sześciu przedmiotów zazwyczaj było równoznaczne ze zwycięstwem jej drużyny. Źródłem tak niesłychanie dużej mocy drzemiącej w tak małym Yordlu był przede wszystkim ogromny zasięg w późnych etapach gry w połączeniu z boostem do prędkości ataku z tristanaq Q. W obecnej aktualizacji osłabiony był ten drugi aspekt – attack speed. Zmodyfikowanie umiejętności poprawiającej szybkostrzelność znacznie osłabiło wyniki Tristany – wartości zostały co prawda zwiększone, jednak skrócenie czasu trwania o 2 sekundy statystycznie jest na prawdę dużym nerfem. Ponadto, i to tym bardziej istotnym osłabieniem było duże zmniejszenie prędkości ataku co poziom. Redukcja procentowego przychodu aż o 75% sprawiła, że sytuacja na dolnej linii znacznie się wyrównała, inne postacie przejęły nieco priorytet,a lucian Lucian wysunął się nieco naprzód.

lucian LUCIAN

Lucian… No właśnie. Lucian jest chyba jednym z najdłużej i najbardziej konsekwentnie utrzymującym się w śmietance botlane’a Strzelcem. Jego genialne predyspozycje do ofensywy i dominacji dolnej linii sprawiają, że jest on idealnym materiałem na first pickowanie w kolejce Solo (o ile nie został uprzednio zbanowany). Biorąc pod uwagę osłabienia jakie otrzymała Tristana (i nieco wcześniej też trzeci element super trio – kogmaw Kog’Maw) Lucian zdaje się być obecnie najlepszym dostępnym Strzelcem, którego dotychczas największą bolączką były starcia właśnie z late game’owymi gigantami.

vayne VAYNE

Zdaje się również, że wraz z nerfami na Prowadzących, którym nieraz przypisywano miano “OP” otwierają się coraz to nowsze okazje i możliwości dla dotychczas stojących trochę z boku Strzelców – takich jak na przykład Vayne. Rozsianych w internecie klipów z udziałem Nocnej Łowczyni, w których zazwyczaj stawia ona opór kilku przeciwnikom naraz zdaje się nie być końca. Ukazuje nam to obraz ADC, który wymasterowany jest w stanie bawić się z przeciwnikami i omijać ich jak pachołki w między czasie zadając niesłychanie duże obrażenia. Obraz ten nie odbiega w większej mierze od rzeczywistości. Możliwościami w kite’owaniu jakimi dysponuje Vayne nie może dorównać jej żaden z występujących na bocie bohaterów. Jej największą wadą jest jednak niewątpliwie faza lane’woania, w której zazwyczaj nie jest w stanie równać się z innymi ADC. Pytanie, czy wraz z falą osłabień topowych Prowadzących Vayne zdoła przejąc pałeczkę po swoich sąsiadach z dolnej linii, którzy ulegli pod wpływem decyzji ekipy zajmującej się balansem gry?

ezreal EZREAL

Zdaje się, że podobnie jak w przypadku Vayne jest on kolejnym kandydatem, który ma on spore szanse na zabłyśnięcie wraz z ewentualnymi nerfami lepszych od niego Strzelców. Obecnie jest on już i tak nieźle prezentującym się bohaterem, a przede wszystkim (oczywiście jest to po części subiektywna opinia) przyjemnym do grania. Występujący w mid gamie spory power spike (zazwyczaj po ukończeniu trinityforce Mocy Trójcy) sprawia, że Ezreal podczas sporów o smoka, bądź walk drużynowych osadzonych w momencie, w którym większość postaci ma około 10. poziom ma – potocznie mówiąc – dużo do gadania, co nieraz przekłada się na wynik reszty rozgrywki.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.