Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Tier Lista ADC – Patch 4.17

Witajcie Przywoływacze!

Przedstawiamy Wam Tier Listę AD Carry ułożonych od najsilniejszych (Tier 1) do najsłabszych (Tier 4), skupiając się głównie na soloQ. Bohaterowie w tierach są ułożeni alfabetycznie.

Lista ta dotyczy patcha 4.17


Tier 1 – Grupa bardzo mocnych championów, którzy świetnie sprawdzają się w obecnej mecie. Bardzo dobre picki, które powinniśmy brać pod uwagę podczas wyboru postaci.

Tier 2 – Bohaterowie, którym niewiele brakuje, by znaleźć się w czołówce ligi. Nadal bardzo silne picki, dobrze wykonujące swoje zadanie.

Tier 3 – Zbalansowane postacie, nieodstające w jedną, ani drugą stronę. Warte wyboru, gdy nie pozostało nam nic lepszego.

Tier 4 – Championi, którzy mogą sprawdzić się w poszczególnych match-upach, jednak dużo im brakuje, by stanąć na równi z przedstawicielami wyższych tierów. Zazwyczaj dość nieefektywne i sytuacyjne picki.

Tiery pośrednie – W tych tierach umieszczono postacie, które są zbyt mocne, by zostać obniżone, ale mają potencjał by wskoczyć wyżej wraz z niewielkimi zmianami mety lub drobnymi buffami kosmetycznymi.


Tier 1

luciantristana

Tier 1.5

corkijinxkogmaw

Tier 2

caitlyndravenezrealgravestwitchvayne

Tier 3

ashesivirmissfortunevarus

Tier 4

jaycekennenquinnteemourgot


lucian LUCIAN

Jeżeli lubisz agresywną styl gry, skupiony wokół zabójstw i nękania przeciwników na linii, to Lucian będzie dla Ciebie idealnym wyborem. Jest on niesłychanie silny w fazie lane’owania, a dzięki umiejętnościom skupionym głównie na ofensywie oraz wysokim przelicznikom jest w stanie praktycznie sam wygrać dolną aleję. Świetnie sprawdza się w walkach drużynowych osadzonych w okolicach 20 minuty gry, które najczęściej rozgrywane są nieopodal smoka. Okolice poziomu 11 to moment, w którym Lucian nie ma sobie równych i deklasuje większość Strzelców pod prawie każdym względem. Dodatkowo, w odróżnieniu od niektórych bohaterów, którzy prezentują się dobrze tylko w konkretnych momentach, a przez resztę gry tracą na sile i słabną Lucian w drużynie gra pierwsze skrzypce od momentu opuszczenia bazy, aż po zniszczenie wrogiego Nexusa.

ashe ASHE

Champion, którym grał chyba każdy rozpoczynający swoją przygodę League of Legends. Niejednokrotnie nazywana słabą, przestarzałą, wymagającą reworka postacią dzielnie trzyma się na nogach i pomimo niechęci sporej liczby graczy nadal znajduje sposób na utrzymanie się w lidze. Może i jest trochę stara oraz brak jej kilku ważnych cech, może i jest mniej grywalna niż pozostali Marksmani, może i jej umiejętność pasywna jest delikatnie pozbawiona sensu (bo wynagradza Strzelca za nieatakowanie), no ale bądźmy szczerzy – Ashe to ikona gry i bez względu na to jak bardzo niekorzystna będzie dla niej meta ona i tak pozostanie z nami i nadal będzie prosić o położenie jabłka na naszej głowie.

tristana TRISTANA

Niewątpliwie jeden z najsilniejszych, o ile nie najsilniejszy ADC w momencie uzyskania sześciu przedmiotów. Bardzo prosta w obsłudze postać, która po przetrwaniu mid game’u (w czym pomaga budowanie wczesnej statikkshiv Kosy Statikka) dosłownie nie ma sobie równych, głównie za sprawą świetnej umiejętności pasywnej zapewniającej jej jeden z największych zasięgów w grze. Dla wielu Strzelców faza lane’owania to jedyny okres, w którym mogą z nią w jakikolwiek sposób rywalizować, ponieważ po zbudowaniu ok. 3-4 itemów (nie licząc oczywiście butów) staje się ona ogromnych Hyper Carry, do którego dostanie się będzie dla przeciwników nie lada wyzwaniem.
graves GRAVES

Przykład bardzo dobrze zbalansowanego bohatera, który spełnia swoje zadanie pomimo upływającego czasu. Mimo iż nie jest on najnowszą postacią, to w żadnym stopniu nie odstaje od dzisiejszych standardów obecnych na dolnej linii i odgrywa swoją rolę równie dobrze, jak reszta prowadzących, a w połączeniu z niektórymi supportami (np. leona Leoną czy thresh Threshem) potrafi prezentować się nawet na najwyższym poziomie.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.