Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Tier Lista ADC – Patch 4.15

Witajcie Przywoływacze!

Przedstawiamy Wam Tier Listę AD Carry ułożonych od najsilniejszych (Tier 1) do najsłabszych (Tier 4), skupiając się głównie na soloQ. Bohaterowie w tierach są ułożeni alfabetycznie.

Lista ta dotyczy patcha 4.15


Tier 1 – Grupa bardzo mocnych championów, którzy świetnie sprawdzają się w obecnej mecie. Genialne picki, które powinniśmy brać pod uwagę podczas wyboru postaci.

Tier 2 – Bohaterowie, którym niewiele brakuje, by znaleźć się w czołówce ligi. Nadal bardzo silne picki, dobrze wykonujące swoje zadanie.

Tier 3 – Zbalansowane postacie, nieodstające w jedną, ani drugą stronę. Warte wyboru, gdy nie pozostało nam nic lepszego.

Tier 4 – Championi, którzy mogą sprawdzić się w poszczególnych match-upach, jednak dużo im brakuje, by stanąć na równi z przedstawicielami wyższych tierów. Zazwyczaj dość nieefektywne i sytuacyjne picki.


Tier 1

corkijinxluciantristana

Tier 2

caitlyndravenezrealgraveskogmawtwitchvayne

Tier 3

ashesivirmissfortunevarus

Tier 4

jaycekennenquinnteemourgot


ezreal EZREAL

Jak dobrze wiemy, kondycją bohaterów potrafią zachwiać nie tylko zmiany bezpośrednie – te w umiejętnościach czy bazowych statystykach, ale również pośrednie – w przedmiotach, których dana postać może używać. Jednym z takich ulepszeń, na którym ezreal Ez wyszedł delikatnie na plus było kolejne zbuffowanie essencereaver Esseance Reavera. Obniżenie jego ceny ułatwi trochę życie AD Casterom takim jak ezreal Ezreal, a może nawet więcej graczy zdecyduje się na wybór tego przedmiotu.

twitch TWITCH

Kolejny ADC genialnie czujący się w late game’ie. Na linii sprawuje się w miarę dobrze, jednak uporczywą cechą jest brak jakiegokolwiek dasha lub odskoku. Jedyna umiejętność wspomagająca pozycjonowanie się twitch Twitcha to tymczasowa niewidzialność z twitchq Q, która równie dobrze może być wykorzystana do inicjacji walk drużynowych. Przemknięcie między wrogami za ich plecy lub ustawienie się gdzieś z boku, tuż przed rozpoczęciem się teamfightu jest w stanie zapewnić nam świetne warunki do zadawania ogromnych obrażeń, które poczuje każdy, kto stanie nam na drodze.

jinx JINX

Świetny Hyper Carry, przyzwoicie sprawdzający się podczas fazy lane’owania. Dobrze współgra z postaciami, które łatwo unieruchamiają cel (np. morgana Morgana czy leona Leona), by następnie być w stanie swobodnie wycelować wszystkie swoje umiejętności. Całkowicie ofensywny skill set ułatwia przeprowadzanie wymian na bocie, a dobrze skalujące się umiejętności pozwalają wręcz na zburstowanie przeciwnika, gdy tylko jinx Jinx posiądzie parę ważnych itemów.

caitlyn CAITLYN

Bardzo bezpieczny pick, który działa najlepiej w mid i late game’ie, jednak nieraz zdarza się, że widzimy caitlyn Cait, która dosłownie zdominowała dolną aleję. Posiada jeden z największych zasięgów w grze, przez co jest całkiem łatwa do gry, a farmienie nią to czysta przyjemność. Gdyby połączyć niesłychanie duży zasięg (aż 650 jednostek) z efektywnym mechanizmem ucieczki oraz zadowalającymi obrażeniami otrzymalibyśmy porządnego i uniwersalnego strzelca jakim właśnie jest caitlyn Caitlyn.

kogmaw KOG’MAW

Znakomicie sprawujący się w late game Hyper Carry, który niestety ubolewa z powodu braku escape mechanizmu. Z tego powodu potrzebuje sporo protekcji ze strony sojuszników, by przetrwać dłużej niż 5 sekund w teamfighcie, a jak wiemy jest to wymóg, który nie jest spełniany w każdej grze SoloQ i mimo swojej ogromnej mocy, kogmaw Kog często nie jest w stanie wykorzystać w pełni swojego arsenału przez brak wparcia ze strony drużyny. Kwestia jego niemobilności i faktu, że nie jest w stanie „sam zadbać o siebie” była poruszana przez Was niejednokrotnie pod poprzednimi Tier Listami. Przedstawiło go to w nieco innym świetle i  jeszcze bardziej zaznaczyło, że kogmaw Kog, mimo iż jest świetnym Hyper Carry, potrzebuje odpowiedniego teamcompu lub zgranej drużyny, by uczynić pożytek ze swojego potencjału.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.