Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Tier Lista ADC – Patch 4.14

Witajcie Przywoływacze!

Przedstawiamy Wam Tier Listę Strzelców ułożonych od najsilniejszych (Tier 1) do najsłabszych (Tier 5), skupiając się głównie na soloQ. Bohaterowie w tierach są ułożeni alfabetycznie.

Lista ta dotyczy patcha 4.14!


God Tier (boski Tier) – Jak sama nazwa wskazuje, są to obecnie bohaterowie najsilniejsi na swojej pozycji. Ich obecność wnosi bardzo wiele pozytywnych aspektów do swojej drużyny. Zdecydowanie najpotężniejsi bohaterowie w obecnym patchu.

Tier 2 – Postacie, którym niewiele brakuje by znaleźć się w God Tierze. Nadal bardzo silne picki, które powinniśmy brać pod uwagę.

Tier 3 – Zbalansowane picki, nieodstające ani w jedną, ani drugą stronę. Warte wyboru, gdy nie pozostało nam nic innego.

Tier 4 – Grupa championów, którzy mogą sprawdzić się w poszczególnych match-upach, jednak przy starciu z kimś z wyższego tieru nie prezentują się już tak dobrze. Wymagają bardzo dobrego ogrania, w przeciwnym razie nie wnoszą zbyt wiele do gry.

Tier 5 – Postacie nieco odepchnięte i niepasujące do dzisiejszej mety. Gnieceni przez większość bohaterów ligi, raczej niewarci pickowania.


God Tier

corkijinxkogmawluciantristana

Tier 2

caitlyndravenezrealtwitchvayneTier 3

ashegravesmissfortunevarus

Tier 4

quinnsivir

Tier 5

jaycekennenteemourgot

jinx JINX

Ciekawie zaprojektowany i przyjemny w grze strzelec. Jak na ADC całkiem dobrze snowballuje. Po wymaksowaniu jinxq Q, dzięki bonusowej prędkości ataku jest świetnym bohaterem w pushowaniu turretów. Dysponuje również sporym zasięgiem, który może wykorzystać zarówno do efektywnego harrasowania przeciwników na linii, jak i do oblężania wież.

tristana TRISTANA

Osłabienie w fazie lane’owania i mid gamie nie wróży dla niej nic dobrego. Zdecydowanie łatwiejsza do zdominowania przez ofensywnych Strzelców, takich jak draven Draven, corki Corki czy na przykład lucian Lucian.

kogmaw KOG’MAW

Skupienie się zespołu Riotu na jego late gamie spowodowało, że kogmaw Kog’Maw nie jest już tak potężny w porównaniu do innych ADC i można śmielej postawić go na równi z resztą Strzelców. Wprowadziło to więcej możliwości skontrowania go i nieco osłabiło jego ogólną kondycję w grze.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.