Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Tier Lista ADC – Patch 4.13

Witajcie przywoływacze!

Przedstawiamy wam Tier Listę strzelców ułożonych od najsilniejszych (Tier 1) do najsłabszych (Tier 5), głównie skupiając się na soloQ. Ułożenie championów w poziomie (od lewej do prawej) jest losowe.

Lista ta dotyczy patcha 4.13!


God Tier – Jak sama nazwa wskazuje, są to obecnie bohaterowie najsilniejsi na swojej pozycji. Ich obecność wnosi bardzo wiele pozytywnych aspektów do swojej drużyny. Zdecydowanie najpotężniejsi bohaterowie, w obecnym patchu.

Tier 1 – Postacie, którym nie wiele brakuje by znaleźć się w God Tierze. Nadal bardzo silne picki, które powinniśmy brać pod uwagę.

Tier 2 – Zbalansowane picki, nie odstające w jedną, ani drugą stronę. Warte wyboru, gdy nie pozostało nam nic innego.

Tier 3 – Grupa championów, którzy mogą sprawdzić się w poszczególnych match-upach, jednak przy starciu z kimś z wyższego tieru nie prezentują się już tak dobrze. Wymagają bardzo dobrego ogrania, w przeciwnym razie nie wnoszą zbyt wiele do gry.

Tier 4 – Postacie nieco odepchnięte i nie pasujące do dzisiejszej mety. Gniecieni przez większość bohaterów ligi, raczej nie warci pickowania.


God Tier

kogmawtristana

Tier 1

lucianjinx corkiezreal

Tier 2

caitlyntwitchvaynegravesdraven

Tier 3

varusmissfortuneashesivirTier 4

urgotkennenjaycequinn“]


kogmaw KOG'MAW

W związku z nerfami na thebloodthirster Blood Thirstera oraz ogólnymi zmianami bladeoftheruinedking Botrka, “power spike” (moment, w którym postać zyskuje na sile) większości ADC został przesunięty do late game’u. Co za tym idzie postacie takie jak Kog’Maw bardzo dobrze odnajdują się w obecnej mecie. W późniejszych etapach gry za sprawą swojego skillsetu (redukcja pancerza i resistów z kogmawq Q oraz obrażenia z kogmaww W, bazujące na ilości zdrowia przeciwnika), nasz plujący robak świetnie radzi sobie z przebiciem się przez frontową linię przeciwników, nie przejmując się tym, na jak twardych wyglądają. Bardzo dobry zarówno w fazie lane’owania, jak i w walkach drużynowych.

tristana TRISTANA

Podobnie jak Kog’Maw’owi, wyszło jej na dobre wydłużenie czasu przeciętnej rozgrywki. Trudna do pokonania na poziomie 18-tym, dzięki swojemu tristanaw skokowi oraz tristanar ultimate, który nie raz może zapewnić jej wyjście z potrzasku. Świetna w obleganiu wież i pushowaniu. Posiada największy (bazowy) zasięg na 18-tym poziomie, co jest dobrą rekompensatą za dość kiepskie lane’owanie (możliwość psucia sobie minionów za sprawą tristanae E i niskich bazowych obrażeń).

lucian LUCIAN

Nie jest już tak mobilny jak w ubiegłym patchu, wrócił raczej do swojej pierwotnej formy – strzelca nastawionego na agresywny styl gry, chętnie wchodzącego w wymiany z przeciwnikami. Bardzo wysoki burst i możliwość błyskawicznego czyszczenia minonów, dziękilucianr Ultimate, zapewniły mu dość wysoką pozycję na tle innych ADC. Świetnie sprawdza się w  połączeniu z agresywnymi supportami takimi jak thresh Thresh, leona Leona czy morgana Morgana, a duet lucian Lucian + braum Braum jest uważany jako jeden z najsilniejszych botlaneów.

corki CORKI

Nie skaluje się tak dobrze do late’a jak Kog’Maw, czy Tristana, jednak bardzo mocny na ok 6-12 poziomie. Dobry do pushowania turretów oraz czyszczenia minionów. Jak na ADC zadaje sporo magicznych obrażeń (co jest zaletą, bo zmusza przeciwnika do budowania zarówno odporności na magię, jak i pancerza). Dysponuje również jednym z najdłuższych skoków wśród ADC.

ezreal EZREAL

Wrócił nieco do formy. Przyjemny do grania i bardzo przyzwoicie prezentuje się, bez względu na to, która jest minuta. Jego najważniejszy skill – ezrealq Q zapewnia mu łatwy dostęp do minionów i nękania przeciwników na linii. Umiejętność ta, współgra świetnie z sheen Sheen, przez co głównym przedmiotem składanym przez większość graczy jest trinityforce Trinity Force. Zapewnia mu on statystyki ułatwiające wymiany z przeciwnikiem, a w połączeniu z bladeoftheruinedking Botrkiem Ezreal staje bardzo mobilnym strzelcem, z możliwością łatwego kite’owania.

vayne VAYNE

Strzelec świetnie spisujący się w późnych etapach gry. Słabsza w fazie lane’owania, jednak nadrabia to genialnym late gamem, a za sprawą buffów na jej attack speed i vayner Ultimate , stała się jeszcze groźniejsza w późniejszych stadiach gry. Idealna do kite’owania i split pushowania. Dzięki zadawaniu nieuchronnych obrażeń z vaynew W nieźle radzi sobie  z przebiciem się przez front line przeciwnika, a opanowana do perfekcji nie raz potrafi “sama” wygrać grę.

draven DRAVEN

AD Carry w sam raz dla miłośników ofensywnej gry. Posiada bardzo wysokie obrażenia, praktycznie na każdym etapie gry, a po buffach na Infinity Edge, stał się jeszcze silniejszy (Draven czerpie swoją siłę z dodatkowych obrażeń do ataku, a wraz z niedawnym patchem, dodatkowe AD infinityedge IE wzrosło z 70 do 80).

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.