Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Teoria spiskowa serii Project

Teorii związanych z nowymi skórkami z serii PROJECT, a także tajemniczym połączeniem pomiędzy Yasuo a Masterem Yi sugerowanym przez stronę zapowiadającą nadejście tych skinów powstało już wiele, jednak mimo to i mimo tego iż upłynęło czasu wydaje się, że nikt nie zdołał rozwiązać tej zagadki. W związku z tym w ostatnim czasie powstała nowa, bardzo ciekawa teoria korzystająca również z filmiku promującego te skórki przygotowanego przez Riot, a także z teaserów nowego championa występujących na serwerze testowym PBE (po ostatniej aktualizacji na tym serwerze jeden z Rioterów – Wrekz oficjalnie potwierdził, że w ten sposób Riot zapowiada nadejście nowej postaci do League of Legends). Na czym jednak dokładnie polega owa teoria?

Zacznijmy od przyjrzenia się wspomnianym już teaserom z najnowszego patcha na serwerze testowym PBE, w plikach którego pojawiły się między innymi odniesienia do “Lamb&Wolf” (jagnię&wilk), śmierci, a także do “Kindred”. I przyjrzyjmy się teraz właśnie temu ostatniemu słowu – Kindered jest to wyraz używany do opisania członka rodziny lub do opisania bliskiego połączenia pomiędzy dwoma osobami. Właśnie na takie połączenie pomiędzy Yi a Yasuo zdaje się wskazywać podstrona skinów z serii PROJECT, gdzie postacie te miały taki sam kolor, a także kod śladu wspomnień.

Nie są to jednak wszystkie teasery umieszczone w nowej aktualizacji na PBE.  Na serwerze testowym pojawiły się również dwie maski pojawiające się losowo nad głowami zmarłych championów i owe maski prezentują się w następujący sposób:

Co jeśli jedna z tych masek symbolizuje wspomnianego już wcześniej wilka, a druga jagnię?  Jagnię zazwyczaj uznawane jest za symbol niewinności, podczas gdy wilk zazwyczaj symbolizuje wolną wolę i przywódcę jakiejś grupy. (Yasuo jest niewinny, jako że nie popełnił on nigdy zarzucanej mu zbrodni/Yi jest opisywany jako przywódca uczniów Wuju)
Wilki znane są również jako drapieżniki polujące często właśnie na jagnięta. To może być powiązane z wręcz obsesyjnym podejściem mieszkańców Ionii do balansu.  Ionia jest tak związana z balansem, że wszystkie wydawane tam rozkazy i wszystkie działające tam frakcję (jak choćby ta do której należą Shen, Akali i Kennen) skupione są na zachowaniu balansu.  Z tego co wiemy jagnię jest młodą owcą, a owce zazwyczaj są zwierzętami, które potrzebują lidera, podczas gdy właśnie wilk jest częstym symbolem przywódcy. Widzicie tu pewien konflikt?
Yasuo jest samotną owcą która jest niewinna mimo zarzucanych jej występków.
Yi jest nieodzownym liderem zawsze otwartym na nowych podopiecznych.
Ale zaraz.
Na samym początku filmu promującego skiny z serii PROJECT widzimy tajemniczego naukowca, który przeprowadza eksperymenty nieznanej natury na Yi. Sam naukowiec przypomina trochę podstarzałą wersję Singeda. Dla tych, którzy nie wiedzą w dużym skrócie Singed był mózgiem stojącym za większością strasznych ataków bronią chemiczną podczas inwazji Noxusu na Ionie. Jego chemikalia doprowadziły do zaburzeń wspomnień części ofiar i śmierci pozostałych.
Na potwierdzenie tego można przytoczyć fragment historii Mastera Yi brzmiący następująco:
Zdając sobie sprawę z tego, jakie zagrożenie stanowią wojownicy Wuju, Noxianie postanowili wyeliminować ich, atakując ich siedzibę bronią chemiczną. Ci, którym jakimś cudem udało się zwalczyć truciznę, kompletnie zwariowali
Według teorii to właśnie w tym momencie Yi utracił swoją prawdziwą tożsamość. Co jeśli Yi tak naprawdę nazywa się Youmuu. Pomyślcie trochę nad tym, aktyw Widmowego Ostrza Youmu jest praktycznie słabszą wersją ulta Yi. Według teorii Yi obecnie jest w połowie duchem w połowie człowiekiem. Nazwa aktywu ostrza Youmu brzmi w angielskiej wersji językowej “poltergeists ascension” i jeśli przyjrzymy się tej nazwie to możemy zauważyć, że jest ona równoznaczna ze wstąpieniem złych duchów na jakąś ważną pozycję czy wyższy poziom (co możemy odczytać jako wstąpienie Yi na pozycję lidera). Dodatkowo gdyby Yi był chociaż po części duchem to wyjaśniałoby dlaczego nie można go trafić kiedy używa on Alpha Strike’a.
Jest to bardzo możliwe, że Yi jest synem złego ducha i kobiety noszącej imię Reina. Blood Moon Akali jest ponoć inspirowana właśnie Reiną podczas gdy Blood Moon Shen inspirowany ma być złym duchem, który ją nawiedzał. Dodatkowo jak można zauważyć tajemnicza postać ukrywająca się w cieniu podczas wspomnianego już filmu promocyjnego przypomina w pewnym stopniu właśnie Blood Moon Shena.

W związku z tym według teorii nowy champion będzie duchem nawiedzającym matkę Yi, co najprawdopodobniej w jakiś sposób czyni go również ojcem Yi. Wydaje się również możliwe iż ten demoniczny byt okaże się jednym z Darkinów biorąc pod uwagę jak chętnie manipuluje on losami ludzi. Jest też możliwe iż to właśnie ten duch stworzył sztukę walki, którą obecnie posługuje się Zed co wyjaśniałoby szaleństwo jakie właśnie Zeda ogarnęło, a także stanowiłoby powód przez który Zed jest wrogo nastawiony do Yi w filmiku promocyjnym. Możemy tak wnioskować między innymi po tym, że próbował on już udowodnić swoją wartość ojcu Shena pokonując samego Shena.

Yasuo najprawdopodobniej jest potomkiem Yi co wyjaśniałoby jego moce wiatru. To wyjaśniałoby także dlaczego mistrz Yasuo został zabity przez złego ducha, co wydaje się prawdopodobne jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że Riven stała się ofiarą chemikaliów Singeda i raczej nie byłaby wstanie popełnić takiej zbrodni. (Zed zabił innych najważniejszych liderów przed inwazją Noxusu)

Niektóre kwestie, które wypowiada PROJECT: Yi wspierają tę teorię. Głównie chodzi tu o takie kwestie jak „Staw czoło swoim demonom.”, czy „Pośród nas ukrywają się demony.”. 

Yi i Yasuo wypowiadają w dodatku dość podobne kwestie.

Yasuo:  „Nikomu nie jest obiecane jutro.”

PROJECT Yi:  „Jutrzejszy poranek nie będzie już twoim zmartwieniem.”

źródło: https://www.reddit.com/r/leagueoflegends/comments/3k6fvb/speculation_of_project_overdrive_ionian_event/ http://www.surrenderat20.net/2015/09/98-pbe-update.html

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.