Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Tencent zabiera się za stworzenie filmu o League of Legends?

Już jakiś czas temu pojawiły się pogłoski, że w związku ze sporym sukcesem filmu kinowego Warcraft w Chinach, obecny właściciel League of Legends – Tencent miał rozważać stworzenie podobnej produkcji właśnie na podstawie LoL-a. W ostatnim czasie źródło odpowiedzialne za te doniesienia, dostarczyło pewnej aktualizacji na ten temat.

Dokładniej rzecz ujmując Tencent miałby rozpocząć rozmowy z Riotem na temat możliwości wprowadzenia League of Legends do innych mediów, a wśród rozważanych możliwości wymieniane jest stworzenie filmów, animacji i kreskówek.

Póki co wszystko ma znajdować się jeszcze w fazie planowania jednak firma ta ma być na tyle zdecydowana by zrobić coś w tym kierunku, że ponoć powstawać ma już specjalny team, który odpowiedzialny będzie właśnie za rozwinięcie w ten sposób pozycji LoL-a na rynku rozrywkowym.

Póki co nie wiadomo co dokładnie miałoby w związku z tym powstać, jednak na podstawie tych pogłosek możemy wnioskować iż Tencent tego typu projekty wykonywać wewnętrznie i nie rozważa się obecnie możliwości sprzedaży licencji zewnętrznym firmom.

 

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.