Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Team How2Win w kwalifikacjach do Polish Summer League

Polish Summer League jest turniejem organizowanym przez jeden z fanowskich profili na facebooku – League of Legends Polska. Drużyna reprezentująca nasz portal zdecydowała się na wzięcie udziału w kwalifikacjach – zapoznajcie się z relacją z wewnątrz, która przybliży Wam nieco turniejową atmosferę.

 

Przygotowania

O dacie turnieju kwalifikacyjnego dowiedzieliśmy się dzień przed nimi, a moja reakcja na godzinę pierwszego spotkania była zbyt wulgarna, żeby przytoczyć ją w tym wpisie. Mimo to, wszystkim udało się zebrać na czas, żeby dowiedzieć się, że.. pierwszy mecz wygrywamy walkowerem, ponieważ przeciwnicy się nie zjawili. Nie mieliśmy przygotowanych żadnych taktyk ani kompozycji, nie mówiąc już o tym, że był to sprawdzian dla junglera, z którym graliśmy pierwszy raz.

Przebieg rozgrywek

Wszystkie gry były stosunkowo łatwe, aż do finału. Nie mieliśmy większych problemów, była to dla nas rozgrzewka przed ostatecznym sprawdzianem. Wygraliśmy każde spotkanie wynikiem 2-0 w BO3, aż do półfinału włącznie.

Wielki finał i.. wielkie zaskoczenie

Ten finał był zaskoczeniem nie tylko dla widzów na streamie (nasze mecze komentował Łukasz “Imba” Dusza), ale także dla mnie, jak również dla reszty drużyny. Mimo tego, że nie udało nam się wywalczyć slota w Polish Summer League, ten finał dla nas dobrą lekcją. W pierwszej mapie, troche niepewni siebie dostaliśmy klasycznego stompa. Wszyscy widzowie włącznie z nami myśleli, że to już koniec, a Imba już cieszył się, że szybko skończy castować spotkanie i będzie mógł sam wrócić do grania. Co się stało dalej?

Nagły wzorst formy

W drugiej grze, zbanowaliśmy Thresha, Ahri i Oriannę, ponieważ nasz plan z lisicą został zniszczony właśnie przez Oriannę, a samej Ahri nie chcieliśmy zostawiać wolnej do wybrania jej przez przeciwnika. Nasi oponenci wybrali na first picku Zyrę, czyli moją ulubioną postać, którą czuję się najpewniej na pozycji supporta. Okazało się to strzałem w dziesiątkę! Została wolna Sona, którą również ubóstwiam grać, a mój przeciwnik (jak się później okazało) w ogóle nie potrafi wykorzystać potencjału Zyry. W tym meczu wszystkie linie wygrały i odwaliły na prawdę kawał dobrej roboty. Po niezbyt udanym pierwszym meczu, ten był dla nas po prostu świetny. Skończyliśmy naszych przeciwników w zaledwie 27 minut z wynikiem w killach 14:3 dla nas.

Dobry początek, tragiczny koniec

W ostatniej mapie powtórzyliśmy naszą taktykę zmieniając tylko jeden pick na AD Carry, który był dostosowany pod ich Vayne, a mianowicie zamieniliśmy Ezreala na Corkiego. Przeciwnicy zrobili swap linii top-bot, co z jednej strony dało nam dużą przewagę w early game (smok na 4 poziomie), ale z drugiej strony Vayne nie miała żadnego problemu na linii, przy czym mogła swobodnie farmić. W pewnym momencie wygrywaliśmy ponad 10 000 sztukami globalnego złota i gdy już wydawało się, że zaraz skończymy tę grę, wyniknęła jedna nieudana akcja, której następstwem było powolne odrabianie złota przez naszych przeciwników, aż w końcu po prawie 50 minutach gry ulegliśmy przegrywając finał wynikiem 2-1 w BO3.

Podsumowanie

Wygraliśmy. Może nie slota w Polish Summer League, ale na pewno w zdobytym doświadczeniu dzięki temu finałowi. Nikt nie spodziewał się, że zagramy tak dobrze na drużynę złożoną z diamentów i challengera po tak długiej przerwie i jeszcze z junglerem, z którym gramy praktycznie pierwszy raz w życiu. Niezbyt motywujący był też fakt, że wcześniej przegrała na nich grupa moich znajomych z diamentu. Mimo wszystko było warto, jesteśmy zadowoleni z uzyskanego wyniku.

Powtórki z meczy możecie obejrzeć pod tymi linkami (półfinał & finał)

http://www.twitch.tv/fximba/b/461224198

http://www.twitch.tv/fximba/b/461348118

Link do fanpage Mazzira: http://facebook.com/mazzirpl

 

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.