Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Super weekend w LCS!

Dotychczasowy największy maraton z sezonem trzecim rozpoczynam już w piątek, osiem rozegranych spotkań to nawet nie półmetek! Intensywność rozgrywek jest na tyle duża, że jeżeli chciałoby się obejrzeć wszystkie mecze. Tak duża ilość spotkań również powoduje, że widzimy coraz to nowe picki oraz innowacyjne rozwiązania. Już tydzień temu ogromnie zaskoczył sOAz grając Blitzcrankiem. W tym tygodniu okazuje się że Irelia wraca na salony z różnym skutkiem oraz niespotykany wcześniej Garen również miał okazję wykazać się w competitive.
Piątkowe spotkania to pokaz siły Gambit Gaming a dokładniej mówiąc Edwarda, który grając genialnie Threshem zdecydowanie przyczynił się do obu zwycięstw Rosjan. Również Ocelote może być zadowolony, jego zespół legitymuje  się po dzisiejszym dniu także bilansem 2:0, a duża w tym zasługa Kev1na. Tym razem agresywna gra DragonBorns nie sprawdziła się. W starciu z bardzo wymagającymi przeciwnikami zdecydowanie mniej doświadczony team Shusheia musiał dwa razy oglądać zniszczenie własnego nexusa, odpowiednio z GG oraz Fnatic.

Po dobiciu do 0-9 przegrywając z EG, Copenhagen Wolves obudzili się z marazmu i zwyciężyli po raz pierwszy w LCS, młody Bjergsen zabezpieczył zwycięstwo genialnym pentakillem. CW uniknęło dwucyfrowego wyniku po stronie porażek, kosztem aAa, które nie zaliczy tego dnia rozgrywek do udanych – skończyli go z bilansem 0-2. W podobnych nastrojach są pewnie zawodnicy Giants, którzy pokazali wcześniej, że mogą walczyć z najlepszymi jak równy z równym, jednak w pojedynkach z SK oraz Fnatic nie udało im się urwać nawet mapy. Warto również wspomnieć o kolejnych dwóch zwycięstwach Fnatic, którzy objęli prowadzenie w tabeli LCS EU i jest to zasłużone prowadzenie, ze względu na to, że prezentują się obecnie najlepiej w Europie!

Sobota oraz Niedziela to kolejne 12 spotkań! W Sobotę od godziny 17 na rozgrzewkę dostaje dwa spotkania z oczywistymi faworytami. Fnatic vs CW oraz EG vs aAa, oba spotkania jeżeli nie zakończą się zdecydowanym zwycięstwem tych pierwszych to możemy mówić o niespodziance. Kolejny mecz to spotkanie GG vs Fnatic, całą atmosferę wokół tego spotkania podgrzewa dyspozycja obu zespołów w piątkowych spotkaniach, absolutne starcie tytanów, must watch!

Jeżeli chcielibyśmy wskazać ligowych średniaków to bez wątpienia w taki opis wpisują się Giants oraz DragonBorns, którzy w kolejnym starciu, będą mogli zbliżyć się do czołówki kosztem drugiego zespołu. Dwa ostatnie sobotnie spotkania czyli SK vs CW oraz aAa vs GG to również starcia w których faworyt jest znany. Jednak jeżeli gdzieś drużyny z dołu tabeli miałby szukać punktów, to w mojej opinii zdecydowanie łatwiej będzie im urwać mapę GG będącym w chwiejnej formie czy SK, które również ma wpadki na swoim koncie(Choćby przegrana z DB). Nie można nie doceniać takich zespołów jak Copenhagen Wolves czy Agains All Authority, a Ci pierwsi osiągając w końcu pierwsze zwycięstwo na jego fali mogą zagrozić faworytom.

Niedzielne spotkania rozpoczynamy spotkaniem Dawida z Goliatem, aAa stanie naprzeciw Fnatic. Kolejny mecz to walka SK i Gambit Gaming. Oba zespoły mają sobie wiele do udowodnienia, a wynik tego spotkania da nam sporo odpowiedzi. DragonBorns staną naprzeciw EG w kolejnym spotkaniu. Jeżeli wczesna agresywna gra w wykonaniu DB uda im się to mogą zdominować EG, w innym wypadku raczej doświadczenie weźmie górę i ta gra powinna potoczyć się po myśli tych drugich. Następnie CW zmierzy się z hiszpańskim Giants, ale to kolejny pojedynek ma sporo podtekstów. SK Gaming z pewnością będzie chciało się zemścić na drużynie Shusheia. Na deser otrzymujemy spotkanie Giants vs EG.

Mocno eSportowy weekend, dużo wrażeń, a niektóre drużyny po weekendzie nie będą miały zbyt dużo czasu na odpoczynek, ze względu na finały Intel Extreme Masters, które rozpoczynają się już 5 marca! Przy tak dużej ilości gier forma wszystkich drużyn zostanie zweryfikowana. Nie pozostaje nic więcej tylko przygotować się do oglądania i od 17:00 wygodnie rozsiąść się przed ekranem monitora.

GodzinaDzieńTeam 1Team 2
17:00SobotaFnaticWolves
18:00SobotaEGaAa
19:00SobotaFnaticGG
20:00SobotaGiantsDB
21:00SobotaSKWolves
22:00SobotaGGaAa
17:00NiedzielaaAaFnatic
18:00NiedzielaSKGG
19:00NiedzielaDBEG
20:00NiedzielaWolvesGiants
21:00NiedzielaDBSK
22:00NiedzielaGiantsEG

 

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.