logo

Starcie gigantów – LCS NA półfinał, TSM vs TL

W drugim starciu półfinałowym na przeciwko siebie stanęły ekipy Team SoloMid oraz Team Liquid, przed meczem ciężko było wskazać faworyta, obie drużyny mają swoje zalety i wady, a o zwycięstwie miały decydować szczegóły. 

Pierwsze starcie było niesamowicie zacięte, obie drużyny nie oddawały swoim przeciwnikom nic za darmo, dobrze kontrolowały wizję i nie podejmowały niepotrzebnego ryzyka. Mecz do 41 minuty był stosunkowo wyrównany, z niewielką przewagą TSMu, jednak wtedy to WildTurtle ukradł Barona Nashora ekipie TL, co dodatkowo spotęgowało prowadzenie jego drużyny i pozwoliło im zepchnąć rywali do defensywy. Niedługo później TSM przypieczętował swoje pierwsze zwycięstwo tego dnia.

TLTeam-Liquid-83x8301tsmTSMMVP: WildTurtle (TSM)
Skrót

(kliknij, aby otworzyć)

Drugi mecz rozpoczął się znacznie lepiej dla ekipy Liquid, zdobyli szybko kilka zabójstw i wyszli na minimalne prowadzenie, jednak nie byli oni wstanie utrzymać go na zbyt długo. Popełniali zbyt wiele błędów, trwoniąc swoje prowadzenie w zaledwie kilka minut. TSM świetnie prowadził walki drużynowe, co główną jest zasługa Dyrusa oraz Bjergsena: pierwszy z nich potrafił zneutralizować największe zagrożenie ze strony TL, a Bjergsen dobrze się pozycjonował i z bezpiecznej odległości zadawał niesamowite obrażenia. Ekipa TL nie potrafiła zatrzymać rywali, oddając kolejne zwycięstwo.

TLTeam-Liquid-83x8302tsmTSMMVP: Bjergsen (TSM)
Skrót

(kliknij, aby otworzyć)

Trzecie spotkania tego dnia wpadło na konto ekipy Liquid, poradzili oni sobie dość dobrze z przeciwnikiem. Bardzo dobrze kontrolowali obiekty oraz wizję, tym razem nie oddali prowadzenia, które zyskali, a w najważniejszych momentach nie tracili głowy. Warto zauważyć, że w dużej mierze TL zawdzięcza to zwycięstwo Imperatorowi Pustyni, który pomimo sporych nerfów, wciąż jest niesamowicie groźny, jednak najlepszym zawodnikiem tego meczu bezapelacyjnie był Piglet.

TLTeam-Liquid-83x8312tsmTSMMVP: Piglet (TL)
Skrót

(kliknij, aby otworzyć)

Do wyłonienia zwycięscy potrzebny był czwarty mecz, który przebiegł całkowicie pod dyktando ekipy Team SoloMid. Od początku spotkania byli lepsi od rywali w praktycznie każdym elemencie, świetnie kontrowali obiekty oraz wizję i po raz kolejny miażdżyli rywala w walkach drużynowych. Shot-calling TSMu stoi na najwyższym światowym poziomie.

TLTeam-Liquid-83x8313tsmTSMMVP: WildTurtle (TSM)
Skrót

(kliknij, aby otworzyć)

Najbardziej wartościowy gracz

 

TSM-WildTurtle-2015SummerTeam SoloMid – WildTurtleWildTurtle pokazał prawdziwą klasę w meczach półfinałowych, był solidnym filarem drużyny, zawsze był tam, gdzie drużyna potrzebowała go najbardziej , a w najtrudniejszych momentach razem z Bjergsenem tworzyli zabójcze duo. Naszym zdaniem Turtle w pełni zasłużył na tytuł MVP półfinału.

 

Podsumowanie
Ekipa Liquid robiła co w ich mocy, by pokonać mistrzów splitu wiosennego, jednak TSM był tego dnia nie do pokonania. Szykuje się nam niesamowity finał, w którym zmierzą się drużyny CLG oraz TSM. Warto pamiętać również o meczu o trzecie miejsce, gdzie spotkają się drużyny TL oraz TIP.

LCS-logoDrabinka play-offów
League of Legends Championship Series America
LCS-logo

lcs na play off

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.
Top