Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Spytaj Riot: Tokeny Mistrzostw i meta

Dziś mówimy o tokenach Mistrzostw, mecie Mistrzostw i PT. Zamierzamy pominąć jedno wydanie Spytaj Riot, ponieważ zaplanowaliśmy na ten tydzień kilka innych rzeczy. Do zobaczenia na Halloween!

Czy będzie można zdobyć więcej rzeczy za tokeny Mistrzostw?

Tak! W trakcie Mistrzostw dodamy więcej rzeczy, na które możecie wydać swoje tokeny wydarzenia, między innymi skórkę Qiyany z Prestiżowej Edycji.

KenAdamsNSA

Menedżer produktu

Czy wzmacniacie i osłabiacie bohaterów, żeby stworzyć specjalną metę na Mistrzostwa?

I tak, i nie… Dzieje się tak, że coraz mniejszy nacisk kładziemy na tworzenie konkretnej mety, a coraz większy na unikanie określonych konfiguracji.

Podobnie jak w przypadku innych patchów, wykorzystujemy system wyważania bohaterów, aby ustalić, których bohaterów wzmocnić i osłabić na Mistrzostwa, ale rodzaje zmian, które wprowadzimy, będą zapewne bardziej skupione na grze profesjonalnej. Na przykład, jeśli mamy wysoki poziom pewności, że określeni bohaterowie będą mieli 100% obecność na Mistrzostwach, zapewne spróbujemy to zmienić poprzez bezpośrednie osłabienia lub wzmocnienie kontrowania. Właśnie w związku z tym Akali i Aatrox zostali niedawno osłabieni. Kolejną rzeczą, której generalnie staramy się unikać na Mistrzostwach, jest meta związana z bardzo mocnym ograniczeniem śmiertelności. Najświeższym przykładem jest tu Tahm Kench — spodziewaliśmy się, że będzie miał bardzo wysoki współczynnik wybierania i dość niski współczynnik banowania. Uważamy, że przy tak wysokim udziale w grze, pogorszy on jakość rozgrywki i jej atrakcyjność dla obserwatorów. Dlatego w patchu 9.19 zmniejszyliśmy jego bezpieczeństwo we wczesnej fazie gry.

Spodziewamy się, że w efekcie tych zmian gracze profesjonalni będą skłaniać się do pewnych określonych (i ewoluujących w trakcie długiego turnieju, takiego jak Mistrzostwa) wyborów, dlatego stawiamy na ustabilizowanie parametrów. Innymi słowy, staramy się przewidzieć wszystkie mety Mistrzostw, które mogą się potencjalnie pojawić, i gdy uznajemy, że któraś z nich jest szczególnie niepożądana dla graczy i/lub widzów, stosujemy wzmocnienia lub osłabienia, żeby oddalić się od danego stanu gry.

RiotRepertoir

główny projektant Summoner’s Rift

Dlaczego nie mogę zdobywać doświadczenia w PT?

Obecny system awansowania stworzyliśmy, wzorując się na Summoner’s Rift i trybach pochodnych, więc jest on do nich podobny, zarówno pod względem szybkości awansowania, jak i rodzaju zdobywanych nagród (np. bohaterowie i Niebieska Esencja). Chcielibyśmy, aby Potyczki Taktyczne korzystały z tego rodzaju systemu robienia postępów, ale powinno się to dziać w sposób bardziej odpowiedni dla graczy PT, również pod kątem nagród, które można zdobyć, Aktualnie opracowujemy plan interakcji PT z systemami awansowania i w przyszłym roku powinniśmy mieć więcej informacji na ten temat. W międzyczasie będziemy nadal przyznawać nagrody za pośrednictwem specjalnych Przepustek PT.

RiotWrekz

starszy projektant gry

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.