Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Spytaj Riot: nowe czary przywoływacza

Witamy w Spytaj Riot!

W tym tygodniu mówimy o przyszłości Awanturników Czarnego Rynku, nowych czarach przywoływacza i tle historycznym przedmiotów.

Aha, jeśli chodzi o pierwszą rocznicę Spytaj Riot — przekażemy wasze pytania bezpośrednio Marcowi „Tryndamere” Merrillowi i Brandonowi „Ryze” Beckowi, czyli współzałożycielom Riot i współtwórcom League. Jeśli macie do nich pytania, postarajcie się wysłać je w tym tygodniu (wymieńcie ich imiona, abyśmy mogli znaleźć wasze pytania w stosie innych)!

Czy kiedykolwiek pojawią się nowe czary przywoływacza?

Nie jest naszym celem dodawanie nowych czarów w ten sam sposób, w jaki dodajemy nowych bohaterów. Wolimy mieć mniejszy zestaw czarów przywoływacza, które cieszą się dużą popularnością w grze i mają ciekawe oraz ekscytujące zastosowania niż wielki wybór niezbyt porywających czarów. Czary takie jak Błysk i Teleportacja mogą wpływać na rezultat gry. Natomiast Wyczerpanie i Podpalenie są dość interesujące i bywają wykorzystywane, ale nie stanowią źródła świetnych zagrywek, jak Błysk i Teleportacja. Nie przeszkadza nam to, dopóki pozostają użyteczne. Bariera i Czystość często borykają się z małą popularnością, ale wciąż stanowią dobry wybór w odpowiednich okolicznościach. Oczywiście z biegiem czasu usunęliśmy kilka czarów, które po prostu nie były wystarczająco interesujące (i nie rokowały dobrze na przyszłość, jeśli chodzi o zmiany w tym zakresie).

Możliwe jest, że ktoś wpadnie na świetny pomysł nowego czaru przywoływacza, ale będzie to musiał być naprawdę świetny pomysł, aby mógł rywalizować z tymi, które mamy obecnie.

Ghostcrawler, dyrektor ds. projektowania gry

Czy macie obecnie jakieś plany przywrócenia Awanturników Czarnego Rynku? Uwielbiałem ich.

Raczej nie. Awanturnicy Czarnego Rynku wykorzystywali kilka unikalnych pomysłów, ale dotknął ich problem rozszczepienia osobowości. Personalizacja stworów i nowych przedmiotów w jednym trybie gry to było po prostu za wiele. Wyciągnęliśmy z tego naukę.

Jeśli zdecydujemy się przywrócić część tego trybu, wybierzemy jeden z tych dwóch systemów i skupimy się tylko na nim. Być może jeden z nich wróci w jakiejś innej postaci, ale jest mało prawdopodobne, by stanowiło to faktyczną odmianę tego, czym byli Awanturnicy Czarnego Rynku.

L4T3NCY, główny projektant ds. rotacyjnych trybów gry

Jak zauważyłem, Riot nie skupiał się zbytnio na wyjaśnianiu historii przedmiotów. Jedyny znany mi przedmiot, który ma konkretny związek z fabułą gry, to Ostrze Zniszczonego Króla! Czy rozwiniecie historię innych przedmiotów?

Krótka odpowiedź: tak.

Dłuższa odpowiedź: mocno się zastanawiamy, w jaki sposób najlepiej opisać historię przedmiotów (kiepskim pomysłem byłoby wprowadzanie ich fabuły do samej gry, ponieważ, gdy czwórka waszych współgraczy prowadzi walkę drużynową i musicie kupić przedmiot z przebiciem pancerza, ostatnie, czego chcecie, to oglądanie zakrywających ekran wypocin o Błogosławionych Wyspach). Jest to jednak coś, czym zdecydowanie chcemy się wkrótce zająć.

reverendanthony, starszy scenarzysta, Budowniczowie światów

Macie pytania? Udajcie się na stronę Spytaj Riot i zalogujcie na swoje konto League. Przeczytajcie, co robić, a czego unikać, a potem pytajcie śmiało.

Spytaj Riot

Obiecujemy, że przeczytamy każde pytanie, ale nie możemy zagwarantować, że na każde odpowiemy. Niektóre pytania nie będą nadawać się do Spytaj Riot lub odpowiedzi na nie pojawiły się już gdzie indziej. Dla przykładu, nie będziemy zapowiadać tutaj nowych funkcji ani omawiać kwestii, które opisaliśmy już bardziej szczegółowo wcześniej (ale możemy wyjaśnić poszczególne zapisy!).

Jednak słuchamy was uważnie, więc pytajcie. Zadbamy o to, aby wasze pytania trafiły do tych pracowników Riot, którzy zajmują się interesującymi was kwestiami.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.