Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Spytaj Riot: Najdłuższa gra na świecie

Witamy w Spytaj Riot! Masz pytania?

Porozmawiajmy o obrażeniach adaptacyjnych, w jakim języku mówi Yasuo i o najdłuższej zarejestrowanej grze.

Jak przeliczane są obrażenia adaptacyjne?

Obrażenia adaptacyjne, podobnie jak adaptacyjna moc umiejętności i obrażenia od ataku, są oparte o kupione przedmioty. Jeżeli wasze przedmioty dają wam więcej obrażeń od ataku niż mocy umiejętności, obrażenia adaptacyjne będą fizyczne. Jeśli jest na odwrót — obrażenia adaptacyjne będą magiczne.

W przypadku remisu każdy bohater ma domyślne ustawienia oparte o to, co jest dla niego zazwyczaj lepsze.

Riot Reinboom
techniczny projektant gry, systemy gry

W jakim języku mówi Yasuo, kiedy używa swoich umiejętności?

Kiedy tworzyliśmy Yasuo, odnosiliśmy się do jego okrzyków walki jako do „starożytnego ioniańskiego dialektu”, co było kanonicznym sposobem na wytłumaczenie jego pseudoazjatyckiego akcentu (a tak w ogóle nie był on pierwszą osobą, która mówiła w starożytnym ioniańskim dialekcie — posłuchajcie dobrze Karmy, kiedy rzuca Mantrę). Z praktycznego punktu widzenia zdecydowaliśmy się nie łączyć pomruków Yasuo z żadną istniejącą kulturą na Ziemi, ponieważ a) zaburzyłoby to fikcję Runeterry i b) sprawiłoby, że lokalizacja byłaby ciężka w poszczególnych regionach, które musiałyby tłumaczyć je jako coś równie dystynktywnego i zapadającego w pamięć w swoich rodzimych językach.

Jeden z twórców Yasuo, ManWolfAxeBoss, mieszkał w Japonii i mówi płynnie po japońsku, więc poprosiliśmy go o napisanie kwestii, które Yasuo krzyczałby w kluczowych momentach i które odzwierciedliłyby siłę i emocje ataku samuraja, jednak bez używania faktycznych japońskich słów (typowy przykład zabawnych i absurdalnych wyzwań, z którymi musimy się zmierzyć, tworząc League of Legends). Biorąc pod uwagę, jak legendarny stał się okrzyk „hasegi!” pośród społeczności League, zdecydowanie wyszło mu to świetnie. Niektóre rzeczy nigdy się nie znudzą!

Ransom
starszy specjalista ds. treści (pierwotnie projektant narracji)

Ostatnio rozegrałam wyjątkowo długą grę (trwała ponad godzinę). I teraz strasznie mnie ciekawi, jaki był najdłuższy mecz w historii League?

Można na to spojrzeć na kilka sposobów! Możemy mówić o najdłuższym meczu e-sportowym, jak również o najdłuższym meczu w kolejce rankingowej solo na wszystkich serwerach (w przeciągu ostatnich 12 miesięcy).

Jeśli chodzi o e-sport, to najdłuższy był ponad dziewięćdziesięciominutowy mecz (91:23) między Hong Kong Attitude a AHQ e-Sports Club w 2013. Srebrny medal zajmuje tu mecz z Mistrzostw 2014, w którym starcie między Fnatic a OMG rozciągnęło się do prawie 72 minut.

Jeśli chodzi o gry w bardziej domowych warunkach, najdłuższy mecz w rankingowej kolejce solo w tym roku miał miejsce niecałe dwa tygodnie temu w Oceanii. Mecz trwał 2:42:28. Także tego…

Oto pewne statystyki tego meczu:

  • Końcowa różnica w złocie między drużynami wynosiła tylko 10 tys.
  • Veigar celował w 3000 pkt. mocy umiejętności (niestety, nie udało mu się tego dokonać).
  • Nidalee powiedziała drużynie przeciwnej (w 50. minucie), że jeśli skupiliby się na naciskaniu w alei lub grupowaniu, gra skończyłaby się w 15 minut.
  • Graves w 53. minucie radośnie obwieścił: „To chyba najdłuższa gra rankingowa, jaką kiedykolwiek widziałem xD!”. Jakby ci to powiedzieć, Graves… to jest najdłuższa gra rankingowa. Tak w ogóle.

Drugą co do długości grą jest mecz rozegrany w Ameryce Północnej, który zmieścił się w 2 godzinach z czasem 1:56:59. Jednakże, w przeciwieństwie do gry w Oceanii, ten mecz skończył się powalającą różnicą 74 tys. złota i Kindred z wynikiem 120/12/12. Taka sytuacja.

Dzięki Riot Peaches za wyszperanie tych informacji!

Morgageddon
specjalista ds. wydarzeń na żywo (niegdyś dobry gracz League of Legends)

Dzięki za przeczytanie Spytaj Riot z tego tygodnia. Masz pytania?

Udaj się na stronę Spytaj Riot i zaloguj na swoje konto League. Przeczytaj, co robić, a czego unikać, a potem pytaj śmiało.

Obiecujemy, że przeczytamy każde pytanie, ale nie możemy zagwarantować, że na każde odpowiemy. Niektóre pytania nie będą nadawać się do Spytaj Riot, lub odpowiedzi na nie pojawiły się już gdzie indziej. Dla przykładu, nie będziemy zapowiadać tutaj nowych funkcji ani omawiać kwestii, które opisaliśmy już bardziej szczegółowo wcześniej (ale możemy wyjaśnić poszczególne zapisy).

Jednak słuchamy uważnie głosów wszystkich graczy, więc nie wahaj się pytać. Zadbamy o to, aby twoje pytania trafiły do tych pracowników Riot, którzy zajmują się interesującymi cię kwestiami.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.