Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Spytaj Riot: Easter eggi i książki

Witamy w Spytaj Riot!

W tym tygodniu mówimy o easter eggach i książkach o historii świata.


Czy w League of Legends są ukryte jakieś easter eggi?

Nie mogę wypowiadać się na temat pozostałej części gry, ale jako grafikowi, który pracował nad aktualizacją mapy Summoner’s Rift, przychodzi mi do głowy kilka rzeczy. Spoglądając na mapę, przypominam sobie, że easter eggi chcieliśmy dodawać OD ZAWSZE, ale ponieważ najwyższym priorytetem było dla nas ukończenie grafiki na czas, ciągle odsuwaliśmy ten pomysł. Kończąc każdy etap pracy, mówiliśmy: „Fajnie byłoby wstawić taki a taki easter egg”. Po zakończeniu produkcji nareszcie mieliśmy kilka tygodni luzu i zespół mógł trochę poszaleć. Moimi osobistymi ulubieńcami są: unieśmiertelniona, stara „głowa Barona ze skarpetki” oraz porozrzucane po Summoner’s Rift hełmy Helmet Bro. 😀 (film ze znaleziskami/dziełami użytkowników)

Chociaż nie mogę potwierdzić ani zaprzeczyć istnieniu jakichkolwiek konkretnych znalezisk, społeczność wykonała świetną robotę, badając mapę i stawiając teorie, takie jak w tym filmie.

RiotOtown, starszy grafik koncepcyjny


Czy kiedykolwiek dostaniemy książki o bohaterach League of Legends? Albo książkę opowiadającą całą historię League?

Rzeczywiście jest to coś, o czym rozmawialiśmy i wielu z nas (ze mną włącznie) chciałoby, aby coś takiego kiedyś powstało — chociaż na razie nie ma jeszcze żadnych konkretnie ustalonych planów. Zdecydowanie chcemy opowiadać więcej historii. Na razie mamy wrażenie, że krótkie opowiadania, takie jak Morze w Ogniu: The Reckoning, Cień i Fortuna, Ptak i gałąź oraz Rodowód są nieco bardziej przystępne, łatwiej je tworzyć i stanową dobry sposób, by przekonać się, co gracze myślą o tych historiach, co ich porusza itd. Dopóki je czytacie i podobają się wam, będziemy chcieli przygotowywać ich więcej.

Ant in Oz, główny producent / główny autor Budowania Świata (zespół Budowniczych)


Macie pytania? Udajcie się na stronę Spytaj Riot i zalogujcie na swoje konto League. Przeczytajcie, co robić, a czego unikać, a potem pytajcie śmiało.

Spytaj RiotObiecujemy, że przeczytamy każde pytanie, ale nie możemy zagwarantować, że na każde odpowiemy. Niektóre pytania nie będą nadawać się do Spytaj Riot lub odpowiedzi na nie pojawiły się już gdzie indziej. Dla przykładu, nie będziemy zapowiadać tutaj nowych funkcji ani omawiać kwestii, które opisaliśmy już bardziej szczegółowo wcześniej (ale możemy wyjaśnić poszczególne zapisy!).

Jednak słuchamy was uważnie, więc pytajcie. Zadbamy o to, aby wasze pytania trafiły do tych pracowników Riot, którzy zajmują się interesującymi was kwestiami.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.