Meta na mobilność? Też bądź mobilny! Sprawdź mobilne How2Win

Spamuj joke’iem Singeda niczym pro! – poradnik gry na topie

Singed jest AP tankiem, który użyteczny jest poprzez samą obecność w teamfighcie. Każdy zna regułę, by “nie gonić Singeda”, a to wszystko ze względu na jego truciznę. Poza nią, w swoim arsenale posiada on również spowolnienie i przerzut, które są świetnymi narzędziami ofensywnymi i defensywnymi. Wisienką na torcie jest ultimate, które zwiększa prawie wszystkie nasze statystyki i czyni Singeda niezniszczalną machiną do gazowania wrogów.Przegląd

Hybrid penetration – najlepsze na każdego AP championa
Armor – niezastąpione na topa
Magic resist per level – przeciwko każdemu magowi
AP flat/per level – Na AD melee/zasięgowego
Movement Speed – nikt nam nie ucieknie

ghost +
ignite Przeciwko leczącym się i mało wytrzymałym wrogom; zwiększa obrażenia
exhaust Przeciwko postaciom polegającym na autoattackach
teleport Tylko dla zaawansowanych, jeśli jesteśmy w stanie zdominować linię bez dwóch powyższych


Item build

crystallineflaskhealthpotionsightward crystallineflaskhealthpotionsightwardtearofthegoddess crystallineflaskhealthpotionsightwardtearofthegoddessbootsofspeedgiantsbelt crystallineflaskrylaiscrystalsceptersightwardtearofthegoddessbootsofspeed crystallineflaskrylaiscrystalsceptersightwardtearofthegoddessmercurystreads / ninjatabi crystallineflaskrylaiscrystalscepterseraphsembracemercurystreads crystallineflaskrylaiscrystalscepterseraphsembracemercurystreadsthornmail crystallineflaskrylaiscrystalscepterseraphsembracemercurystreadsthornmailliandrystorment abyssalscepterrylaiscrystalscepterseraphsembracemercurystreadsthornmailliandrystorment

Early game

Wczesny sustain jest bardzo potrzebny, gdyż każdy minion się liczy. Z tego powodu bądź przygotowany na niespodziewane ganki, a przed powrotem do bazy spushuj swoją linię, by jak najmniej stracić. Używaj trucizny do odganiania wroga od minionów. Jeśli przeciwnik zdecyduje się dobić miniona, który jest wysunięty w twoją stronę, to zagraj agresywnie – nikt nie jest w stanie pokonać twojej trucizny połączonej z minionami i twoimi AA.

Singed jest najmocniejszy na 2 poziomie. Jego combo trucizna + przerzut + AA zadaje chore ilości obrażeń, a trzymanie dystansu nie pozwoli przeciwnikowi zwrócić obrażeń. Po takiej wymianie możemy wycofać się lub kontynuować walkę (biegniemy przed przeciwnikiem w kierunku jego wiezy, traktując go trucizną i atakami).
Około 5 poziomu spushuj swoją linię i cofnij się do bazy. Upewnij się, że będziesz w stanie kupić całą łezkę, pozwoli ci to ją szybko naładować. Ward oraz hp potiony powinny zapewnić ci niezbędny sustain i bezpieczeństwo.

Twoje ulti daje ci dużą przewagę, wykorzystaj je, by grać agresywnie. Wywieraj presję na przeciwniku, wchodź w wymiany. Jeśli twoje ulti się skończy to zacznij grać trochę bezpieczniej, nie wystawiaj się niepotrzebnie na niebezpieczeństwo.

Na poziomie 8 inwestujemy punkcik w spowolnienie. Dlaczego tak późno? Na wcześniejszych poziomach i tak mamy mało many, więc spamowanie tym spellem nie wchodzi w grę, a w przypadku ganku i tak niewiele nam pomoże. Znacznie lepiej jest dać punkty w przerzut i truciznę.

Po spushowaniu swojej linii zabieraj farmę wrogiemu junglerowi. Jesteś na tyle wytrzymały, że możesz spokojnie farmić za wieżą wroga, jednak nie zapominaj o wardach.Mid/late game

Opuszczamy naszą linię i dołączamy do drużyny. Oferujmy kille dla naszych carry, nie bierzmy wszystkiego dla siebie. Jeśli sytuacja tego wymaga, poświęćmy nasze życie.

W teamfightach naszym zadaniem jest niszczenie ustawienia wrogów oraz zadawanie obrażeń obszarowych, przy jednoczesnym ich przyjmowaniu. Pamiętajmy, że im dłużej jesteśmy w walce, tym więcej obrażeń zadamy.

Cały powyższy tekst został napisany na podstawie poradnika InvertedComposer’a, który rozegrał ponad 3500 gier Singedem (alternatywna wersja z Lolkinga; niczym się nie różni).

Jeśli ktoś ma jakiekolwiek pytania co do angielskiej wersji bądź czegoś nie rozumie/prosi o tłumaczenie – proszę napisać w komentarzu i wkleić dany fragment.

Jeśli zauważyłeś literówkę/błąd we wpisie - prosimy o zgłoszenie tego poprzez specjalny formularz kontaktowy - dzięki automatycznemu systemowi powiadomień będziemy mogli błyskawicznie usunąć błąd.